Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni az iszonyatos,...

Mit lehet tenni az iszonyatos, irdatlan büdös lábak ellen?

Figyelt kérdés

Ez iszonyat. Az egyik családtagomnak van borzalmas büdös lába. Tudom, hogy tisztálkodik, de ez a lábszag?? Amerre megy a lakásban 'nyomot' hagy a szőnyegen meg pláne. Pici babám van, aki kúszik mászik a földön, meg persze mindent nyálaz. Nem akarom, hogy baja legyen.

Mit tanácsoltok? Valami házi praktika?


2009. nov. 2. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ennek a családtagodnak gombás a lába. Este, lábmosás után kenje be a lábát valami gombaölő kenőccsel, pl: canesten.
2009. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
ecetes vízben áztatás + bőrgyógyászat + cipő, zokni fertőtlenítése
2009. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mennyire legyen erős az az ecetes viz??

2009. nov. 2. 16:56
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Erre semmit nem érbnek a gomba ölő szerek,mert nem feltétlen gomba okozza.A lábgomba nem szörnyen büdös.Lehet rá a gyógyszertárban szert venni,abban kell áztatni.De nem sokat ér,csak ameddig használja az illető.A formalin az segít egy időre.Nekem is van ilyen nagybátyám,akinek szörnyen büdös a lába,de nem gombás.Nem jó sokáig zárt cipőt viselni,csak pamut zoknit vegyen fel,sokat kell szabadon hagyni a lábat,és fürdés után amikor szárazra törölte hintőporozni kell.Jó a digifungin is,de szerintem már jobbat is lehet kapni.
2009. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Alapos lábmosás után Mycosid hintőpor, a legjobb és tuti használ. A cipőt jó alaposan kimosni és azt is beszorni.
2009. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Az avon-ból lehet kapni a lábszagűző sprayt.Nekem nagyon bevált.az ecetes vizet én is halottam már,meg végülis logikus is.Fertőtlenít.
2009. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Egyszerúbb mint gondolnád, csak egy kis akarat és kitartás kell hozzá. Saját tapasztalat. Gomba csak száraz repedezett bőrön képes megmaradni. Lábmosás, szártás, _krémezés_. Naponta. Néhány hét alatt megszunik teljesen. Tulajdonképp mindegy milyen krém, de Naturland körömvirág nagyon bevált.

Kis gombaölő, esetleg ecet rásegít, de a napi krémezés ami igazán megoldja.

2009. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ecetes vizet inkább ne. Csak irritálni fogja a bőrt. Canesten krém, lábizzadásgátló krém vagy hintőpor, formalinos kendővel cipőfertőtlenítés.
2009. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is ez a baja,de nem gomba.Van akinek jobban izzad a lába van,akinek kevésbé.Mi Hansaplast lábfrissítőt vettünk a Rossman-ban.Az ára kb.800Ft.

Nagyon jó!

2009. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Reggel alapos lábmosás után Scholl footspray. Csak pamutzokni, dél körül utánafújhat egy kicsit, délután megint lábmosás, spray. Első nap megszűnik az erős lábszag és max. 1 hét múlva már elég lesz reggel mosni, fújni + esti zuhanynál alaposan megmosni.

A cipőjét Scholl shoespray-vel tudjátok délután/este befújni, normál illatú lesz tőle.

2009. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!