Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lesz valami bajom ha bevettem...

Lesz valami bajom ha bevettem 6 fájdalomcsillapítót egyszerre? 23/L

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 18:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Derékfájdalomra, bár már hozzászoktam a fájdalomhoz, mert az elmúlt 1 évben (2012 augusztusától) nem volt olyan nap vag hét, hogy ne fájt volna valamim, de most lett elegem, és elborult az agyam. Pedig nem hiszem, hogy sokat kérek, csak egyetlen egy napot, ami fájdalom nélkül múlik el.

Amúgy bevettem volna többet is, de csak ennyi volt itthon sajnos.

2013. okt. 20. 20:05
 12/20 anonim ***** válasza:

Akkor inkább próbálj olyan fájdalomcsillapítót felíratni, aminek erősebb a hatása, és így nem kell annyit bevenned. Mert azzal tényleg semmit sem érsz, ha a meglévő kínjaid mellé még egy gyomorfekélyed is lesz, az se piskóta ám...


Mi a fájdalmad kiváltó oka? Meglepő, hogy ilyen erős és tartós tünetekre Apranaxot kapsz csak.

2013. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom még mitől van, 3 hete kezdődött, holnap megyek röntgenre, aztán majd MR-re valamikor gondolom, a röntgen úgyse utat ki semmit, csak első körben nem küldhetnek Mr-re.

Az apranaxot még fejfájásra írták fel, talán fél évvel ezelőtt, de spóroltam vele, így maradt még 6 db, amit most beszedtem.

2013. okt. 20. 20:26
 14/20 weapon válasza:
Donalgin az elég erős,bár leginkább fogfájás ellen jó,de izületi fájdalmakra sem rossz...vagy voltaren van még kimondottan derékra...De figyelj csak, menj el dokihoz, mert elég erős, kiterjedt gyulladásod lehet, vagy a kullancs csípéssel terjedő Lime-kór okoz ilyen tüneteket, lehet még gyerekkorodban csípett meg, sokáig lappang..infektologián segítenek,de minimum laborra kellene menned,vérkép,vizelet kimutatja a gyulladást,fertőzést. a túlzott gyógyszer szedés pedig roncsolja a májat, illetve a veséket is!
2013. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Exo válasza:

Ahogy sokan is írták, menj el mihamarabb orvoshoz, ha nem tetted meg és olvasd el a gyógyszer tájékoztatókat.

A fájdalom csillapítók a szívre is károsak lehetnek főleg a tartós szedésük és ahogy többen is írták gyomorfekély is lehet meg a májad vagy esetleg egyéb szervek is károsodhatnak. Még egyszer ne vegyél be több gyógyszert semmiből se az előírt egyszeri maximális adagnál.

Én speciál kataflam-ot és nurofen fortet 400mg-ot kaptam és orvos hozzám vágta egyből, hogy a 2 fajta fájdalom csillapító bevétele között 3 órának el kell telnie.

Ugyebár a kataflam és flector diclofenák tartalmú a nurofen forte meg ibuprofán tartalmú ezért szedhettem felváltva és az azonos tartalmú fájdalom csillapítók között 6-8 órának vagy többnek kell eltelnie.

Igaz nekem szájsebészeti beavatkozás után kaptam (fekvő bölcsesség fog...)

Örülj neki, ha komolyabb mellékhatások nélkül megúszod és tényleg ne csinálj többet ilyet, és jobbulást.

2013. okt. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Exo - nekem is ugyanez volt, mármint ami miatt operáltak eddig kétszer, csak én Algopyrint dobtam be két Cataflam között... :)


Az biztos hogy jó vele vigyázni: nem szokott bajom lenni a gyógyszerektől, de pár napnyi folyamatos fájdalomcsillapító-szedés után mintha kő lett volna a gyomrom helyén.

2013. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Bocsi, eltűntem.


Köszönöm a válaszokat. Nem lett semmi bajom egyenlőre, de szerinte most már nem is lesz.

2013. okt. 23. 19:05
 18/20 anonim ***** válasza:
Ettől most nem,de ha tartósan szedsz ilyen gyógyszereket,akkor a gyomrodnak lesz. Soha ne vedd be éhgyomorra és,ha nem 1-1 szemet szedsz,hanem esetleg kúra kell,akkor vegyél mellé gyomorvédőnek savcsökkentőt(pl.Quamatel).
2013. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
szerelmi bánatra?
2013. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
legjobb, ha minél előbb próbafekvést tartasz a temetőbe xd
2013. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!