Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a legjobb fájdalomcsill...

Melyik a legjobb fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
2008. júl. 14. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen téren?Fejfájás csillapító?Gyulladásgátló?Görcsökre? Háti problémákra?Hasi fájdalmakra?Melyikre gondolsz?
2008. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyikre mi?
2008. júl. 14. 22:43
 3/6 anonim válasza:
100%

Szerintem az Algopyrin a legjobb fájdalomcsillapító, legalábbis nekem legtöbbször az válik be. Nyilván a csak orvosi receptre felirtak közül van hatásosabb, de a vény nélküliek közül ez a legismertebb és ez a legjobb szerintem.


Azért összeollóztam még érdekességeket a témában neked a netről:


Egy új kísérlet tanúsága szerint a koffein a legjobb fájdalomcsillapító a megerőltető testmozgás után:

[link]


Kiváló fájdalomcsillapító a marihuána, akármilyen formában fogyasztják az emberek – derül ki a Neurology című amerikai orvosi lap friss számából:

[link]


A gyömbér az egyik legjobb fájdalomcsillapító (menstruáció, izom), ezért reuma esetén is jó hatású.

[link]


A szex a leghatásosabb nyugtatószer és a legjobb fájdalomcsillapító:

[link]


A tornázás lehet a legjobb időskori fájdalomcsillapító.

[link]

2008. júl. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
mindenkinek más:)
2008. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
az ibuprofen tartalmúakat szeretem pl a cataflam. ha görcsölök, arra is nagyon jó (a többi nem igazán használ), amikor mandulagyulladásom volt, nem tudtam a nyálamat se lenyelni, de ezzel még enni is tudtam! ja, asszem az advilban is ilyesmi van, de nem 100%
2008. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bensdorp ***** válasza:
58%

Legerősebbek az opioidok (pl. morfin, fentanil), de ilyeneket csak haldoklóknak és műtétekkor adnak fájdalomcsillapításra.


Nem opioidok közül legerősebb az indometacin, majd a diclofenac (Cataflam, Voltaren).

Kevésbé erősek az ibuprofen (Algoflex, Advil, Nurofen), majd a szalicilátok (Aspro, Aspirin, Kalmopyrin), a fenazonok (Algopyrin, Quarelin, Demalgon, Germicid), végül a paracetamol (Panadol, Benuron, Saridon, Neo Citran, Coldrex).

Leginkább májkárosító a paracetamol, nagyon csínján kell bánni vele, és mivel nem is túl erős, én nem javasolnám a szedését. Nekem az ibuprofen hat leginkább és legszéleskörűbben - persze bizonyos mértékben egyéne válogatja.


Migrén ellen Kefalgin, Sumatriptan.

2011. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!