Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Refluxosok nektek mitől javult?

Refluxosok nektek mitől javult?

Figyelt kérdés
2éve van refluxom. 4honapja szedek ra gyogyszert már nem az elsőt de nem segit.jelenleg nolpaza. Vettem egy 25cmes reflux párnát 2hete igy alszok. A m ellkasi szúrásom enyhult, de a torkom rossz még. Tanácsok?

2014. jan. 9. 05:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Nekem segített éjszaka az ágy fej felőli végének megemelése kb 10 centivel. Bár nekem végül műtét lett belőle..

Ezen kívűl még az étkezéssel lehet sokat javítani rajta kávé alkohol tilos stb.

2014. jan. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
hát nem kávezok. Nem cigizek, nem alkoholozok) És a mütét egybol segit? Fájdalmas?
2014. jan. 9. 07:08
 3/37 anonim ***** válasza:
A tabletta mellet igyál Salvus vizet. Nem szedsz Domperidon tablettát? Az nagy mértékben csökkenti a panaszokat. Amúgy,ha már évek óta van,az olyan krónikus nyálkahártya gyulladást csinálhatott,ami nem egykettőre szűnik meg.
2014. jan. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
nemakarok összevissza szedni már mindent 20evesen. Amugy lehet h vmi van a nyalkahartyammal a torkomban mert erzem es fokozatosan lett rosszabb de a gegeszeten azt mondják szep a torkom. Vagy csak tükrözés mutatná ki? Nemakarok ujra tukrozest jo lenne elkerulni mert alapbol szar a torkom ez meg felsértené csak, meg 2éve se talaltak semmit,bár ak még csak a gyomrom fájt.aztan meg felvaltotta a torkom meg a mellkasom is már. Orvosok aztmondjak szedjek nyugtatót mert idegi alapon is lehet eléggé szorongos meg ideges vagyok, de biztos van más megoldas is, am a salvus vizet ittam es jobban marta a torkom.
2014. jan. 9. 07:29
 5/37 anonim ***** válasza:
Hát igen,a gégetükör nem "lát" elég mélyre. De tényleg lehet idegi alapon. Ha elkezdesz egy gyenge feszültségoldót szedni,attól még nem fogsz rászokni csak hónapok alatt. Próbáld meg!
2014. jan. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Anyukámnak is műtötték 10-15 éve, azóta nem jött neki elő, megérte megműtetni! Nekem a kevesebb szénhidrát, sok folyadék oldotta meg a problémát, vagyis kisebb lúgosító diéta.
2014. jan. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
hat lehet bar en felul szoktam erezni mindig h szar a nyalkahartyan neha kapar is pedig sokat iszok. Neha meg lent izgatja vmi. Meg sokat csuklok foleg ágybol felkeles utan. A savas kajákat pedig kerulom. Sose volt ien problemám ezelott, bar az idegesseg is savat csinal. De volt h szedtem frontint semmi..xanax sem. Nem szoktam ra. Vegulis attol nem felek csak sok helyen irjak h a nyugtato gyengiti a zaroizmot. Az allando feszultseg ellen kene kitalalnom vmit, de minden agyalok, minden idegesit. :D köszönöm a valaszokat!
2014. jan. 9. 08:09
 8/37 A kérdező kommentje:
illetve az volt a problemam a frontinnal es a xanaxal hogy 1szem nemvolt elég, napi 2ot szedtem es le esett a vernyomasom 70/50re nagyon rossz volt. Alapbol a vernyomasom 90/70.alacsony, viszont a pulzusom magas szokott lenni valtozo kb 80-100kozt mozog a kávetol is rosszul vagyok. Sőt már a kólátol is bedobog a szivem :D
2014. jan. 9. 08:15
 9/37 anonim ***** válasza:
Nekem is a stresszre jön elő erősebben és a zsíros, fűszeres ételekre, vagy édességre, csokira, cigi is erős savat okoz. Stresszt kell csökkenteni legelőszőr valamilyen stresszoldó technikával, meditáció, jóga, stb., és sajnos marad a szigorú diéta.
2014. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

"szedek rá gyógyszert"


Nincsenek gyógyszerek. Vegyi anyagok vannak, amelyek nem gyógyítnak meg betegségeket de fizetsz értük. Így írd inkább.


Lowcarb táplálkozás segít a refluxon, mert ezzel szünteted meg a legfőbb kiváltó okát. Olvass utána a gyógyításának, mert az orvosod ebben úgysem fog segíteni.

2014. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!