Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szereltem. Elvágtam a mutatóuj...

Szereltem. Elvágtam a mutatóujjam közepén lévő bütyköt. A sniccerpenge beleszaladt a csonthártyába is. Vettem rá gyógyszereket+fertőtelnítőt, a felálló bőrt le kell vágnom vagy hagyjam rajta? Nagyon parázok.

Figyelt kérdés
2008. júl. 18. 00:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha mély a seb - és mély, mivel a csonthártyába is behatolt - akkor ne kenegesd otthon, hanem menj el orvoshoz. Simán összeszedhetsz ferőzést, nem ártana egy tetanusz. Meg lehet, hogy össze is kellene várrni, vagy legalább varrást helyettesítő tapaszt tenni rá. Ha mégsem mész dokihoz, akkor legalább 10 napig ne érje víz, kötözd le, a bőrt pedig ne vágd ki, mert akkor mégnagyobb lesz a seb amin mégtöbb kórokozó bejuthat a szervezetedbe.
2008. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!