Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől éghet állandóan a gyomrom?

Mitől éghet állandóan a gyomrom?

Figyelt kérdés

Kb 2 és fél hónapja voltam ez miatt orvosnál. Kaptam is gyógyszert meg pozitív lett a Helicobacterem. Aztán 1 hét alatt szépen ki is gyógyultam utánna megint visszamentem a dokihoz ugyanezekkel a panaszokkal (gyomorégés) és akkor fel is voltam fázva. kaptam a felfázásora bogyót és kaptam a gyomorégésemre Nilacidot (gyomorsavcsökkentő). A nilacid 50 db-os és az összeset bekellett szednem. naponta 2. Be is szedtem mindet, de még mindig érzem néha a gyomorégést. Meg ami vele jár. Hányinger, puffadás, böfögés stb.. Aztán rájöttem h lehet h a stressz miatt van minden (félek a terhességől) és megkértem barátomat h lassítsunk a tempón és iratok föl magamnak fog.gátlót és akkor hátha elmúlik az idegességem is. Hát kb másfél hete nem szeretkeztünk és meg is jött. Most van a 4. napon és szedem rendesen a tablettát, de mégis előjön mindig a gyomorégésem. Mitől lehet? Ugye nem kell majd gyomortükrözés?:SSSS

Am 16 vagyok


2008. júl. 27. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Helicobacter pylorit tulajdonképpen kikezelték akkor? Magyarul visszakaptál az antibiotikum kezelés vége után legalább két héttel vett mintából negatív eredményt? Mert ha nem, lehet, hogy egyszerűen nem pusztult ki a H. pylori és ez okozza a tüneteidet, ez esetben valószínűleg egy újabb antibiotiku-kezelés válik szükségessé.
2008. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kaptam akkor a H.-ra antibiotikumot + még vmilyen gyógyszert mert a baktériumok is kissé elszaporodtak. Viszont a köv. vizsgáltanál már a bacik teljesen eltűntek. A H-t nemtudom.. Lehet még mindig az lappang bennem?:S
2008. júl. 27. 13:17
 3/12 A kérdező kommentje:
2. hsz: milyen kiegészítő?
2008. júl. 27. 13:17
 4/12 anonim ***** válasza:
A Helicobacter pylori egy baktérium, tehát nem értem, akkor a H. p. mellett más fertőzésed is volt? Valamilyen felülfertőzés?
2008. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem, semmi.
2008. júl. 27. 14:12
 6/12 anonim ***** válasza:

A kezelés után mikor volt a kontroll? Mert minden antibiotikum-kúra után legalább két hetet illik várni a kontroll előtt, mert ha korán vesznek mintát, a ki nem irtott baktériumok még lappanghatnak a szervezetben.


Amúgy valamikor ellenőrizték, hogy nincs-e gyomorfekélyed? Mert a H. pylori tulajdonképpen a gyomorfekély kórokozója.

2008. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem volt semmi ilyen ellenőrzés vagy kontroll akármi. Egyszerűen fölírt a doki egy gyógyszert azt szedtem és ennyi
2008. júl. 27. 16:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor honnan tudod, hogy a H. pylori baktériumot kiirtották belőled? Valószínűleg annyi történt, hogy nem gyógyultál ki a fertőzésből, hanem csak lenyomta kicsit az antibiotikum most pedig újra fellángolt a lappangó betegség. Valószínűleg meg kell ismételni az antibiotikum kezelést, de ez után célszerű lenne a vége után három héttel-egy hónappal egy kontrollt is csinálni, hogy tényleg sikerült -e kiölni, vagy még lappang.
2008. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a H. pylorit az emberek kétharmada-háromnegyede hordozza, tehát nyugodtan lehet, hogy újra fertőződtél szüleidtől, testvéredtől, pasidtól.
2008. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem gyomorégésre a kamillatea vált be , de azért dokihoz is menj.
2008. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!