Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan, hogy a szív...

Létezik olyan, hogy a szív lesüllyed a mellkasban? Normális az, ha már a hasfalam fölötti résznél, ahol véget ér a bordázat érzem a szívkamrák határozott mozgását? Elég komoly kardiologiai problémák vannak, de működési hiba eddig nem volt igazolható.

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 01:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Sokszor félrever a szív, főleg mély légvételnél, vagy fizikai behatásnál (ugrás, stb) de a kardiológusok hülyének néznek, mert elvileg ez egy tökéletes szív. Nem lehet, hogy tökéletes, csak épp rossz helyen van? Lehet ezen egyáltalán javítani? Szerintem a hiba ott kezdődött, hogy nagyon sovány voltam egy ideig. És ezért süllyedhetett, de ez helyrehozható? Illetve egyáltalán tényleg... ez lenne a bajom?
2009. dec. 31. 01:56
 2/8 anonim ***** válasza:
A kardiológusok észre vették volna, ha nem jó helyen lenne a szíved! Ha egészséges a szíved, akkor valószínűleg nem szervi problémák okozzák a tüneteidet. Évekig szenvedtem én is ilyesmitől, lelki okai voltak.
2009. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én néha azt sem veszem észre, ami az orrom előtt hever.
2009. dec. 31. 03:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Létezik olyan, hogy a szív lesüllyed a mellkasban?"


Nemigen. Vannak esetek, hogy a szív helye megváltozik, ennek oka rendszerint baleseti sérülés vagy pl. tüdőműtét.


"már a hasfalam fölötti résznél, ahol véget ér a bordázat érzem a szívkamrák határozott mozgását?"


Ezzel a panasszal orvoshoz kell menni, pontosan ki kell vizsgálni. Dobogás, pulzálás érzete a hasban felveti a hasi aorta aneurizmájának lehetőségét. Vagy csak sovány vagy. Vizsgálat szükséges, orvoshoz kell menni.


"Elég komoly kardiologiai problémák vannak"


Kardiológus állapította meg? Vissza kell hozzá menni és ezekről a jelenségekről is be kell számolni.


"Sokszor félrever a szív, főleg mély légvételnél, vagy fizikai behatásnál (ugrás, stb) de a kardiológusok hülyének néznek, mert elvileg ez egy tökéletes szív."


A szív sokaknál "félrever" anélkül, hogy ez betegségre utalna. Ha a kardiológiai kivizsgálás megállapítja, hogy a szíved egészséges, akkor kihagyások, nagy szívdobbanások stb. miatt nem kell aggódni. Kivéve persze, ha ezek egyre gyakoribbak, kellemetlenek vagy más panaszokkal (pl. szédülés) függnek össze.

2009. dec. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a probléma nálam is van ,nem szív csinálja hanem egy főbb ér.Különösen akkor érezhető ha elvagyok lazulva .
2009. dec. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyit jártam kardiologushoz, hogy körülbelül mindenhol hülyének néznek. Múltkor álltam az ekg előtt, fel voltam rá kötve, és akkor mondom: doktornő, megmutatom mi a problémám, ki ne kapcsolja a gépet. Benyomtam a mellkasom, és azonnal félreütött a szív, az ekg gyönyörűen jelezte (előtte fél perccel jegyezte meg a doki, hogy ettől nem üthet félre, menjek a fenébe) felküldött valami emilhez, aki a haverja volt, rámtett ő is egy holtert, de végül bevallotta, hogy csak annyi volt a dolga, hogy megmondja ő is nekem, hogy semmi bajom. Van egy komoly vizsgálat ami ezt a problémát kiszűri, de nem tartják indokoltnak, valami elektrofiziologiai. Könyörögtem, hogy végezzék el (szívkatéterezéssel nézik) de nem teszik. Az az egyetlen vizsgálat, ami az esetemben igazolhatná, hogy komoly baj van.
2009. dec. 31. 23:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor végzik el azt a vizsgálatot,ha már volt eszméletvesztéssel vagy legalább megszédüléssel járó rosszulléted.Az,hogy érzed a szíved nem probléma,sokszor még arra is képes a szív,hogy bizonyos testhelyzetekben vagy levegővételnél félre üt.Nekem már volt pár szívkatéterezésem találtak is ritmus zavart,sőt ICD van beültetve.Ha akarod írj privit,van néhány jó orvos ismerősöm a GOKI-nél,megmutatom a ekg-dat és hátha el tudják intézni az EPSi-t,de természetesen ezt nem tudom 100%-ra igérni.
2010. jan. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, elolvastam amit írtál.

Nem vagyok orvos, de az elmondásod alapján, ez inkább mentális probléma. Hipohonder lehetsz, és elég alacsonyan van az ingerküszöböd, hogy ilyesmit észre veszel.


Eddig ha nem találtam fizikai problémát, és ha tovább próbálkozol is a vizsgálatokkal, de mindenképp próbálj meg egy pszihcológussal is beszélni.

2010. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!