Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Két napja nem tudok rendesen...

Két napja nem tudok rendesen székelni. Olyan mintha egy dugó zárná el az utját. Jön a nagy inger, majd a fájdalom ott, és semmi. Mi zárja el az utját? Lehet hogy daganat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 29. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy daganat. Szorulásod van, ami nagyon kellemetlen, de nem halálos. :)

Próbálj meg hashajtó hatású dolgokat enni, és sokat inni! Teát, vizet igyál.

Egyél gyümölcsöket.

Ha ma sem sikerül, akkor esetleg valami gyógyszert is be lehet venni.

2014. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Beöntést.
2014. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyél egy nagy adag savanyú káposztát (bármihez eheted, zsíros kenyér, stb) és egy csomag pattogatott kukoricát. Hatni fog! Lehet, hogy nem ettél az utóbbi időben elég zsiradékot, rostot?
2014. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jön az inger, csak mintha egy dugó elzárná az utját. És ez tegnap reggel óta van igy. Olyan fájdalommal jár, hogy csurog a hátamon a viz. Ha daganat lenne, akkor talán nem igy egyik napról a másokra alakul ki? Végbéltáji sipolyom van ráadásul, ez nem okozhatja? Olyan érzés, hogy mosta nagyon kell WC-ni, és akkor ott eljárja egy valami- fájdalommal.
2014. jún. 29. 09:29
 5/11 A kérdező kommentje:
A beöntést is megpróbáltam, de olyan a zuhanyunk, hogy ha nem elég erősen engeded a nyomást, akkor nem füti fel a vizet. Hideg vizzel meg nem lehet beöntést adni.
2014. jún. 29. 09:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne felülről próbálkozz puhítani, hanem alulról.


Vegyél glicerines kúpot, vagy ha van otthon vazelin/síkosító, akkor kend be az ujjad, és egy kicsit nyúlj fel. Akkor majd kijön.

2014. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy annyira be tud keményedni, hogy az elejét kézzel kell kikaparni (nagymamám ágyban fekvő, neki csináltak már ilyet a kórházban).

Tudom, hogy utálatos elképzelni, de ha szinte be van kövesedve, akkor nincs mit tenni, kezelni kell.

2014. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most hatott a keserü só. Szerencsére "csak" dugó volt. Két napja szenvedtem. Felért egy szüléssel. Tehát nem daganat, és nem is a sipoly okozta. Megkönnyebbülés.- Köszönöm, hogy komolyan vettetek.
2014. jún. 29. 14:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát még mindig fáj.
2014. júl. 1. 20:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegénykém, tudom, hogy ez milyen kellemetlen érzés. Először is nyugodj meg, nincs nagy baj. A rák mindig fogyással kezdődik, aztán véres lesz a széklet.

Kúpot nem használnék, mert elég durván megcsavarja a belet, de gyengéd hashajtó tablettát bátran. Nagyon jó a Dulcolax pl.

A székletlazító kaják nekem nem használtak, eső után köpönyeg.

Fel a fejjel, helyreáll az!

2014. júl. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!