Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az A-vitaminból napi vagy...

Az A-vitaminból napi vagy heti hány db-ot kell szedni átlag esetben? 25000NE van ráírva.

Figyelt kérdés
Felírta az orvos, de kiváltáskor mást is vettem és azt mondtam ismerem mindennek az adagját. Később jutott csak eszembe, hogy az A-vitaminét nem ismerem.

2014. dec. 7. 23:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóba nincs beleírva? Mi a gyógyszer neve?
2014. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Meg kell kerdezni az orvost feltetlenül (A-vitaminnal sulyos mergezest lehet okozni, ha nem megfelelöen adagoljak).
2014. dec. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
VITAMIN A BIOEXTRA 25000 NE lágy kapszula
2014. dec. 8. 00:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Az van a betegtájékoztatóba írva, hogy szokásos adagja naponta 1-2 tabletta 2-3 hétig. Hívd fel telefonon az orvost, és kérdezd meg tőle, hogy egyet vagy kettőt gondolt.
2014. dec. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szamo77db ***** válasza:
Heti 2-nél többet semmiképp! Az A-vitamin zsírban oldódik, a máj képes raktározni, ezért túladagolható. Kellemetlen következményei vannak, de megmondom őszintén, most nem ugrik be, hogy mik ezek. Meg kell nézni a Google-ban!
2014. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szamóka! Te okosabb vagy, mint a gyógyszer gyártója?
2014. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 szamo77db ***** válasza:
Nem vagyok okosabb! De gimiben egész negyedik évben az ember biológiáját tanultuk. És egyszer a tanárnő azt mondta, jegyezzük meg ezt a szót: ADEK. Mondtuk, ennek semmi értelme. Erre a tanárnőnk mondta, hogy ezek a vitaminok, tehát az A,D,E,K zsírban oldódnak, ezért a máj raktározza őket és vigyázni kell, mert könnyen túl lehet adagolni őket. Nem úgy, mint a vízben oldódó vitaminokat, így pl. a C-vitamint, amiből a szervezet felveszi a számára szükséges adagot, a többi pedig természetes úton távozik! Te pedig gondolkozz, mielőtt a másikat piszkálod.
2014. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De azadagolást nem tudod! Fogalmad nincs, hogy mennyi az adagolás!!! Pontosan annyi, amennyit a gyógyszergyár a betegtájékoztatóba beírt! Ők viszont veled ellentétben tudják a mennyiséget! És ez nem heti kettő!
2014. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szamo77db ***** válasza:
Ezt valóban nem tudom most, de azt javaslom a kérdezőnek, hívja fel a kezelő orvosát és kérdezze meg tőle, pontosan és személyre szabottan neki mennyit és meddig kell szedni belőle. Jót akartam, sajnálom, ha valamiféle okoskodásnak tűnt!
2014. dec. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha az A vitamin túladagolható lenne, igen nagy bajban lennék. Lenkei közepest szedek évek óta, abban az A vitamin 5000 NE/nap
2015. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!