Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most úgy érzem depisebb...

Most úgy érzem depisebb vagyok napi 3-ról ha felemelem a tialera (antidepi) adagomat 4-5 szemre az nem árt?

Figyelt kérdés
Most lettem kicsit depisebb 4-5 napja azért akarok szedni belőle többet. Dilidokihoz csak köv. hónapban megyek addig nem tudom h. szedhetek e 4-5 szemet belőle/ nap! Szerintetek? Használna egyáltalán?

2015. jan. 19. 18:26
 1/5 A kérdező kommentje:

szorongásra, idegességre, dührohamokra és még sok feszültségből adódó testi problémára (izomgörcsök, hányási rohamok, szédülés,) szedem ezt a gyógyszert már több mint 2 éve. Lehet hogy most azért vagyok depisebb mert már kezdi elveszteni a hatékonyságát a tialera? Ezt mondjam majd a dilidokimnak esetleg hátha váltani kéne gyógyszert?

Mellette napi 2x fél 1 mg frontin nappal estére 1 mg frontin a dózisom. 26 éves férfi vagyok

2015. jan. 19. 18:30
 2/5 megadeth18 ***** válasza:
Depresszióra nem jó ez a gyógyszer, mert hosszú távon elveszti a hatását, ráadásul függőséget okoz. A gyógyszergyáraknak megéri, mert mindig veszed az újabb adagot, nem tudsz nélküle lenni. Menj el elvonókúrára, és ne szedj antidepresszánst, az csak ront a helyzeten, ugyanolyan káros a tartós szedése, mintha valami erősebb illegális szerrel oltanád depressziós léted. Ha sikerül az elvonókúra, helyreáll az agyadban a megfelelő szerotoninszint, ami a boldogságérzetért felelős neurotranszmitter. Onnantól kezdve ne gyógyszerrel kezeld az esetleges rossz kedvet, sport vagy valami hobbitevékenység lehet rá a megoldás. A legtöbb ember , aki depresszióval állít be a dokihoz, nem tudja, hogy a gyógyszergyárak által lefizetett dokik az általuk kijelölt gyógyszereket írják föl nekik, amik két hétig a depresszió megszűnésének érzetét keltik, de a későbbiekben sajnos gygógyszerfüggő páciensekhez vezet a jelenség. Semmiképp ne növeld az adagod, inkább csökkentsed, nem lesz tőle jobb a közérzetedb csak a szervezeted károsítod vele. Szokj le róla minél előbb, tudom, nehezebb lesz, mintha a dohányzásról szokna le valaki, de meg kell próbálni.
2015. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 megadeth18 ***** válasza:
A görcsökre más gyógyszert kérj a dokitól, de azt se állandó jelleggel szedd.
2015. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod de inkább megbízok az orvosomban és azt csinálok amit akarok
2015. jan. 19. 18:46
 5/5 szamo77db ***** válasza:
Ne gyógyszerezd magad! Azt szedd és olyan adagolásban, ahogy az orvosod előírta.
2015. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!