Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet leszokni az...

Hogyan lehet leszokni az orrspray-ről?

Figyelt kérdés

Kb. 6-8éve használok rendszeresen orrspray-t. Naponta 5-6-szor, és az éjszakát sem alszom végig, egyszer felébredek arra, hogy nem kapok levegőt, és szükségem van rá. Kezdetben Rhinospray plus-t használtam, de az már nem volt elég, és kb. 4-5 éve használom az Afrin orrsprayt. Ez az orrspray-k "heroinja"...

Ha nem fújok be egyre jobban feszít a fejem, a halántékomnál majd' szét robban... végül befújok és olyankor a könnycsatornáimban is csíp... szóval inkább nem várom meg ezt a feszítést, henem spray-zek...

Van valaki, akinek hasonló problémája van?

Hogy lehetne erről leszokni?

Nagyon féltem a szaglásomat, mert nagyon jó szaglásom van és az illatok számomra létfontosságúak. Néha nátha miatt elmegy a szaglásom... nagyon kétségbeejtő. Nálam a szagoknak központi szerepük van az életben!


2010. febr. 9. 15:07
 1/9 anonim válasza:
Annak kéne utánajárnod, hogy mitől dugul el az orrod, és azt kellene megszüntetni. Utána nem lesz szükséged a sprayre.
2010. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pár éve voltam orvosnál többször is. Azt mondta, hogy leműtene egy darabot az orrsövényemből...

Nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. Ez amolyan tüneti dolog: "Néha szűk az orrod? Akkor tágítunk rajta, biztos jobb lesz!"

Az orrom nem szűk, amikor ki van dugulva! Miért kellene akkor levágni belőle?

2010. febr. 9. 15:22
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Neked, már orrnyálkahártyád sincs, ennyi fújástól!!!

Ha ki írtod a sok sprayvel, akkor pont olyan tünetet produkálsz magadnak, mintha be lenne dugulva. Ki alakítottad a mókuskereket...

Ki kellene bírnod, hogy nem fújsz, míg vissza normalizálódik a nyálkahártya az orrodban.

Inkább párologtass sós vizet vagy eukaliptusz olajat éjszakánként.

Ha a spraynél maradsz, lessz ennél rosszabb is!!!

2010. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jobb,ha leszoksz az orrsprayről,mert kaphatsz allergiát is és a hártyádat kárositod vele.Max 2 hétig szabadna orrsprayt használni.De tudok ajánlani egy olyan orrsprayt,ami nem tartalmaz kárositó anyagokat.Kapható a gyógyszertárban,nagyon jó.Naponta 6x is használhatod,tisztitja az orrot és jobb tőle a légzés.Én is azért használom,mert ugyan abban a helyzetben voltam,mint te.Kb.4 hónapig automatikusan használtam orrsprayt,mert be volt mindig dugulva az orrom.Nem voltam náthás,de mégsem tudtam éjjel lélegezni...Tehát válaszd a tengerisó-s orrsprayt.
2010. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot, ki fogom próbálni, de úgy emlékszem pár éve egyszer már tettem egy kísérletet... de akkor nem jött be. Te milyet használsz? Mi a neve?

Nálad megszűntek a problémák teljesen?

2010. febr. 17. 20:52
 6/9 anonim válasza:
szia! Én is orr spraay függő vagyok kb 4 éve ma rinospray plust használom ugyan ezekkel a tünetekkel mint te. Orvost is kérdeztem és ö azt mondta hogy szokják át homeopátiás orrcseppekre mert azok kevésbbé károsak, én képtelen vagyok rá de probld meg hátha menni fog orrcsepp neve:Euphorbium comp.-heel, sok sikert ;)
2010. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

sziasztok,én is egy cipőben járok veletek.. én még csak rövid ideje,de félek hogy sokáig fog tartani.

én aludni nem tudok,ha nem fujok be,és egy idő után a fejem nagyon fáj.

Az egyik ismerősömnek műtötték az orrnyergét vagy milyét és a sok orrspraytől teljesen elcsesződött a szaglása..igaz,az orrdugulása elmult. nemtudom..én félek attol hogy megműtik az orrom :S

2013. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
előző vagyok,nem orrnyereg,hanem orrsövény!! bocsi először nem jutott eszzembe :D
2013. jan. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én is ezzel küzdök. azt ajánlották rhinospray helyett xliomare spayt használjam, de próbáljam mindig kijjebb tolni, hogy mikor. ez tengervíz, de tartalmaz még hatóanyagot is. aztán próbáljak átszokni a hatóanyag nélkülire, csak tengervíz. ennek nem tudom a nevét, mert nem vettem meg. viszont kb fél tubus után leálltam vele. vagy két hétig "tiszta" voltam, aztán jött egy megfázás, vagy allergiás jellegű megtaknyásodás és visszaestem. először elhasználtam a xilomare maradékát, aztán egy rhino-t. most kezdem elölről. de úgy tűnik működik a módszer. most megveszem a hatóanyag nélkülit is...
2016. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!