Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit javasoltok az ÉLETTEL...

Mit javasoltok az ÉLETTEL kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mielőtt lecsesznétek bármivel, hogy "menj pszichológushoz" vagy "menj a szüleidhez" beszéld meg velük csak le szeretném írni, hogy : PRÓBÁLTAM MIND A KETTŐT. A pszichológus elmondta a szokásos sablon dumáját, de konkrétan nem segített semmit a szüleimet pedig a munkán kívül semmi nem érdekli teljesen elhanyagolnak. Próbálok erősnek mutatkozni, de nagyon nehéz ezért is kérlek olvassátok el ezt a pár sort legyetek szívesek. Köszönöm! :) Először is 18 éves vagyok és ugye előttem az érettségi sose voltam éltanuló de mindig ott voltam az erős középmezőnyben. A jelentkezésemet a rendőrséghez adtam be és április 27-én lesz a felvételi. Körülbelül 2 hét. Készülök rá edzés terén is + a műveltségi téren is (történelem). De nagyon félek. A tanárok a szó szoros értelmében erőszakkal riogatnak ezzel az érettségivel kapcsolatban ami persze érhető hiszen nagyon sok múlik ezen. Igen és ezekre ugye rátetőzi a szóbeli majd és ha ne adj Isten olyan tételt húzok amit pont nem fogok tudni vagy csak úgy "nagyjából" az elég elszomorító lenne. És ha még sikerül is a felvételi a rendőrségnél kételkedek magamba, hogy meg fogom-e tudni állni a helyem. Egyébként van bennem egy bizonyítási vágy is, hogy meg kell csinálnom. A szüleim főiskolára erőltettek volna, de nem hagytam, mert amiket hallani, látni, élőbe és televízión keresztül, hogy 2-3 diplomával nem találnak munkát. Én külföldre szerettem volna egyébként menni egy okj-s képzés után de a szüleim nem támogattak. 15 évesen elkezdtem a bűvészkedést, de abban sem támogattak, bár azt mai napig csinálom. Tavaly voltam pár stand-upos fellépésen elég jó "viccmesélő" vagyok minden nagyképűség nélkül. De most ezeket mint félredobtam és a felvételire készülök, ám ugye ott az érettségi is és az elmúlt egy hónapba olyan SZÍVFÁJDALMAM, KILÁTÁSTALANSÁG ÉRZÉSEM van, hogy azt leírni se tudom. Könnyekkel küzdve írtam le ezeket a sorokat is. Nem tudom mi lesz velem...én próbálom pozitívan látni az életet,de egyre nehezebb.... Mit javasoltok/tanácsoltok? :)
2015. ápr. 12. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy látom, depressziós lehetsz, valószínűleg a közelgő érettségi miatt, vagy egyszerűen csak a változás miatt. Nos, az érettségit nem kell ennyire túldramatizálni, ANNYIRA azért nem nehéz, főleg, ha tanultál középiskolában. De azért arra figyelj, hogy 2-3 tételnél ne legyen több, amit nem tudsz, mert nehogy pont azt húzd ki. Nekem ilyen szempontból szerencsém szokott lenni, plusz azért mindig van arról is fogalmam, amiből nem készültem annyira, de készülj mindenből, és akkor nem lesz gond. Nem kell túlparázni.



Ami a diplomát meg a Rendőrséget illeti... nézd, én megértem, hogy sokszor azt látod, hogy diplomások nem tudnak elhelyezkedni, de azért óva intenélek attól, hogy pusztán emiatt ne szerezz diplomát. A mai világban az akkor is kell, és nem biztos, hogy csak a papír miatt. Kiműveli az embert, ami később jól jöhet. És nem feltétlenül a TV-nek kell hinni. Az, hogy ki hogy tud elhelyezkedni amúgy nem csak diploma kérdése. Hanem például nyelvtudásé. Illetve nem mindegy, hogy milyen diplomáról van szó. Nem hinném, hogy sok fizika szakos vagy gépészmérnök van, aki nem tud elhelyezkedni. A közhiedelemmel ellentétben bölcsészdiplomával is el lehet helyezkedni, csak annyi a különbség, hogy ott jobban fel kell találnod magad. Én a helyedben megfontolnám. Elhiszem, hogy a rendőri szolgálat vonzónak tűnik, de én biztos nem vágnék bele. Készenléti rendőrként úgy tudom, baromi megterhelő a munkatempó, állandóan megmondják, hol kell lenned, be kell jelentened, ha elmész a városból, ráadásul maga a munka se lehet túl szívderítő az igazoltatásokkal, a járőrőzéssel meg a bűnözők elkapásával.

2015. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Igazad lehet, sőt biztos vagyok benne, hogy így van amit a diplomával kapcsolatban mondtál. Köszönöm szépen választ. Egyébként meg szeretem az izgalmakat, akciót szóval a rendőrség szerintem nekem ideális lenne, csak vajon meg lehet-e belőle élni..! :)
2015. ápr. 13. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, még nincsenek elég kiforrott terveid és elég rálátásod (nem bántásból), ezért, ha rám hallgatsz, egyelőre hagyd a Rendőrséget és tanulj tovább. Közben pedig keríts egy rendőr ismerőst, aki betekintést tud neked nyújtani, hogy milyen is ez a szakma belülről, hogy fest egy átlagos nap. Lehet, hogy most úgy érzed, tök jó lenne "akciózni", de amikor már a sokadik napot töltöd el jelentések körmölésével, meg állandóan részeg hajléktalanokat igazoltatsz meg alkeszeket kapcsolsz le, akkor rájössz, hogy mégsem olyan, mint gondoltad. Én a helyedben felvenném a kapcsolatot ennek a kérdésnek a #24 választ író válaszadójával: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__6675373-a..


...aki rendőr, és tudna neked erről meéslni.

2015. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!