Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet az idegességnek ilyen...

Lehet az idegességnek ilyen tünete? Vagy a depressziónak?

Figyelt kérdés
Szívbeteg vagyok és mivel műteni is fognak elég pánikbeteg vagyok.Egy ideje szedek antidepresszánst is.Azonban ennek ellenére néha (Pl ma egész délelőtt) rámtör egy olyan rosszul lét,hogy azt hiszem mindjárt végem van.A következőkből állnak a tünetek.Légszomj,belső remegés,szív körüli fájdalom ami kisugároz a hátba és a karba is,hullámokban rámtörő hányinger,esetleg hasmenés,szédülés és olyan zavart vagyok,hogy sokszor nem tudom átlátni pl a teret,vagy ami körülöttem folyik.Olyan érzésem van ,hogy mindjárt elájulok.Voltam már ezzel orvosnál,de azt mondták ez nem a szívtől van,hanem inkább idegi.Háát nem tudom,elég nehéz elhinni,hogy ezeket a nekem nagyon félelmetes rosszulléteket pusztán az idegrendszerem produkálja.Orvost már nem merek megkérdezni mert a választ ismerem,de segítsetek légyszi,tényleg idegi alapon vannak ezek a rosszullétek?
2008. szept. 4. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen tüneteim nekem is voltak régebben és azt kell, hogy mondjam, hogy nálam idegi eredetű volt. Ahogy megszűnt az idegesség, megszűntek a rosszullétek is. Szerintem nálad is ez a helyzet :-(
2008. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
ha idegi, akkor ez a pánikbetegség és pszichológus tud neked segíteni a gyógyulásban, esetleg autogén tréning
2008. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,pszichiáter írt fel antidepit,ami elég jónak bizonyult,de néha mégis rámjön ez a rosszul lét.Remélem a műtét után elmúlik akkor is ha idegi.Ha van másnak hasonló tapasztalata légyszi azért még osszátok meg velem,hátha ez is segítene.
2008. szept. 4. 22:18
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

nekem is ilyen tüneteim voltam.voltam dokinál aki azt mondta idegbaj.írt fel seduxent elküldött idegorvoshoz és még ki is nevetett.a gyógyszert nem szedtem be mert elég erős nyugtató.nem éreztem hogy szükségem lenne erre.egy barátom aki pánikbeteg,adott nekem frontint,100mg-osat.ez egész jó volt,de mivel sokat aludtam tőle,abbahagytam.aztán egyik éjszaka rám tört ez a fent említett rosszullét.most sokkal durvábban mint azelött.úgy éreztem menten megfulladok.párom kihívta az ügyeletet.nagyon rendes doki volt.elmeséltük neki mi mondott a háziorvosom.hogy idegbaj.ő szó szerint lehülyézte.azt mondta nem lehet valakire ráfogni hogy pánikbeteg míg ki nem zárták a szervi bajokat.ránézésre senkiről nem lehet diagnózist felállítani.elküldött teljes kivizsgálásra.kiderült,hogy nagyon alacsony a vérnyomásom,és magas a pulzusom,ezen kívül pajzsmirigy alul működésem van.kaptam gyógyszert amit szedek azóta is és nincs már ilyen tünetem.ezt csak azért írtam le neked,hogy tudd,nem biztos hogy ideg alapon van.lehet a szíved miatt érzed,és a műtét után el fog múlni.rájátszik az ideg is az biztos.mikor érzed ezt a rosszullétet,gondolj arra,hogy ez csak átmeneti,mindjárt elmúlik.próbálj meg valami közömbös dologra gondolni olyankor és ne a tüneteidre.mert ha bepánikolsz tőle,még erősebben fogod érezni.tudom hidd el,tapasztalatból.remélem minden rendben lesz a műtét során.kitartást,erőt,és jobbulást kívánok neked!!!

üdv:csilla

2008. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Ezek a pánikbetegség tipikus tünetei. Az antidepresszánsnak javítani kéne ezen az állapoton, de ez nem megy egyik napról a másikra, idő kell ahhoz, hogy a gyógyszer kifejtse hatását. Addig kiegészítésként nyugtatót szoktak adni (általában benzodiazepineket). Ha ezek után sem javul a helyzet, akkor váltani kell más antidepresszánsra.

Megnyugtatásul annyit tudok mondani, hogy a tünetek valóban ijesztőek szoktak lenni, akár halálfélelmet is generálhatnak, de ezeket az agy produkálja, így sosem végződik tragédiával.

2008. szept. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Annyit tennék még hozzá,hogy a héten önkényesen kértem egy vérvizsgálatot,mert elég sokat híztam is,de valószínűleg az anti depresszánstól,de nincs kizárva a pajzsmirígy sem ,hiszen attól még a szív is bekrepálhat.Az antidepi mellé még Xanax Sr írt fel a pszichiáter,de ezeknél a rosszulléteknél az sem segít.Remélem a műtét után tényleg jobb lesz és akár idegi akár más bár azt mondták nem szív,elmúlnak ezek a tünetek.Köszi a válaszokat!!

2008. szept. 5. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek pánikbetegség tünetei. Nekem is hasonlók voltak, pszichiáterhez jártam aki zoloft-ot és xanax-ot adott. Nekem ezek hatottak. Több éven keresztül szedtem őket, aztán a párommal elhatároztuk, hogy kisbabát szeretnénk. A gyógyszerről megprobáltam leszokni, persze nem ment. Egy ismerősöm ajánlott egy kineziologust Ő tudott nekem segiteni és ma már nem szedek gyógyszereket. Persze vannak helyzetek amikor mostanában is rám tör a pánik de nem olyan mértékben mint régen.

Mielőbbi gyógyulást kivánok!!!

2008. szept. 9. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A kinezilógus milyen módszerrel gyógyít?
2008. szept. 9. 10:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az első alkalommal két órát voltam nála. Sok mindent kérdezett. Pl. hogy természetes uton születtem-e van-e testvérem. Mikor kezdödtek a tüneteim, mi történt velem akkor,illetve 1 évvel korábban. Tulajdonképpen feltesz egy kérdést és a karodon végzi a tesztelést. Nekem nem kellett csinálni semmit csak állni, Ő megfogta a karomat és enyhe nyomást gyakorol rá. Ha erősen tart a kar akkor igen a válasz, ha gyengén akkor nem a válasz.

Van egy táblázata annak segitségével állapitja meg, hogy mit érzel pl. elhagyatott vagy, dühös,

És ezt az érzést megbeszélitek.

Ha például azt teszteli ki, hogy a születésednél volt ugyanez a negativ érzés amit a jelenben is megélsz akkor be kell csuknod a szemed és el kell képzelnek azt a pillanatot amikor megszülettél. A kineziologus segit és irányit a negativ érzelmet pozitivvá teszi.

Nagyon érdekes, én mindig végig sirom a kezeléseket. De utána nagyon jól érzem magam.

Ha érdekel, hogy én kihez járok akkor megirom privát emailban.

2008. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Megírhatod a címét,remélem elég közel van ahhoz,hogy elmehessek hozzá,de ha mégsem biztos van a közelünkben is.

sandor-ivett@freemail.hu

Légyszi írd már meg mennyibe kerül egy kezelés és kb mennyi kezelés szükséges.Köszi Szépen!

2008. szept. 10. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!