Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az iskola és gyerekorvosok...

Az iskola és gyerekorvosok mért nem tőrödnek a gyerekek érzéseivel, mért kell a sokszor úgyis kellemetlen vizsgálatot számukra még kellemetlenebbé tenni? Pedig egyszerű lenne a megoldás.

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mer a sok kis taknyos frászt kap ha a pólóját lekell venni, ezzel meg az iskola és a gyerekorvos sem tud mitkezdeni. nemfog könyörögni neki, meg nyalókát osztogatni, ennyire eleve nemkéne h a gyerek féljen.
2010. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem inkább az zavart hogy az osztálytársak előtt kérdezett kellemetlen dolgokat nem pedig az hogy le kell vetni a polot!!
2010. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért is teszi kellemetlenné az a csúnya orvos a vizsgálatot? Miért is nincs a szülők által az a gyerek felkészítve arra hogy orvos is megvizsgálja? Miért is vannak a gyerekek sok dologban félre, vagy sehogyan se nevelve?
2010. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"az osztálytársak előtt kérdezett kellemetlen dolgokat "


Egy iskolai vizsgálatnál ugyan milyen kellemetlen dolgokat kérdez egy orvos?

2010. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
gondolom arra gondol a kellemetlen alatt h megjött e már a menzesze, vagy mikor kezdett nőni a melle....ezaz ami olyan nagyon-nagyon kellemetlen neki..:S
2010. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

kellemetlen dolgon azt értem,hogy egy szál alsóba berendeli a fiúkat ott még azt is le kell egymás előtt venni és a többiek előtt vizsgálja meg a nemiszervűket,ami szerintem etikátlan,megalázó és rendkívül fusztráló holott egy orvos van mindössze aki a vizsgálatott végzi.egyébként ha poloba és alsóba mehetnének egyesével az se tartana több ideig de az intim vizsgálatnál még se meztelenül állna a gyerek és azért az megnyugató.


Egyébként ugyanez a helyzet a lányoknál is,attól hogy gyerek valaki,még figyelni kell rá és van szemérme,szégyenérzet a legtöbb ember nem akar más előtt meztelenül mutatkozni,és a vizsgálatok nem tartoznak illetéktelenekre és szerintem ilyen vizsgálatoknál igenis erre figyelni kellen.


Nagyon sok probléma ebből adódik és ezért is rossz a dokik megítélése!

Mindenképp kellemetlen levetközni,de nem mindegy hogy csak az orvos előtt,vagy ott van a fél osztály.Sajnos felnőtt embereknek is sok problémája volt már az ilyen nem törödömségek miatt,néz csak körbe az interneten egész fórumok íródtak.

2010. márc. 9. 14:18
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
intim vizsgákat??a suli orvos???ez hülyeség...
2010. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van.

Aki kamaszokkal foglalkozik, annak tudnia kell, hogy általában mg a felnőtteknél is szégyellősebbek. Mindenkinek kijárna, hogy ne mások előtt vizsgálják meg.

2010. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Több ilyenkérdés is felmerült mostanában, és azon gondolkodom, hogy talán írok egy beadványt az ombudsmannak, hogy vizsglja ki, mennyire sérti az emberi méltóságot ez a gyakorlat.
2010. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez nem kamu,tényleg van intim vizsgálat nagyon sok helyen.Itt nem az orvos előtti levetközés a legnagyobb próbléma,hiszen az a dolga,hogy megvizsgáljon,kérdéseket tegyen fel,de ez rá és rám tartozna,nem egy egész osztályra.


Nézzék szerintem ha épp munkahelyi vizsgálat lenne és ott nő illetve urológia vizsgálatra is szükség lenne,gondolom négyszemközt szeretnék,nem úgy hogy a hátuk mögött ott állnak a többiek.


Egyébként tényleg van ilyen vizsgálat,nálunk a fiúknál általánosban volt és sok helyen középsuliban is van.És az évfolyamtárasméknál megcsinálták a tömeges intim vizsgálatot.


Ez nem gyerek vagy felnőtt kérdés,itt az alapvető emberségről,és egymás,a méltóság nem megsértéséről van szó.Az a baj,hogy azért nem tudjuk megbeszélni a felnőttekkel,illetve fiatal felnőttekkel mert egyből lehurognak,pedig a többségük szintén irtozik a tömeg vizsgálattól.


Az utolsó két választ különösen köszönöm,mert nem egybőli letámadás volt benne,hanem inkább megértés.

2010. márc. 10. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!