Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában minden éjjel arra...

Mostanában minden éjjel arra ébredek, hogy a percen majd' bepisilek, nagyon kell pisilnem, már szorítom a lábam és rohanok pisilni, de nem feszít a hólyagom még egy kicsit se. Mégis pisilnem kell. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2008. szept. 20. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem felfázhattál. Elég hirtelen lett hideg. Vagy az is lehet, hogy sokat iszol este és már nem még el pisilni. Szerintem nincs ezzel semmi baj, addig amíg be nem pisilsz :)
2008. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

oka lehet: veseelégtelenség, felfázás, terhesség, egyéb, amit jó lenne, ha a háziorvos állapítana meg, vagy szakorvos..

egyenlőre büszke lehetsz arra , hogy jól működneka dolgaid, nem pisilsz be, felébredsz rá, de ha ez is megszűnne...

Mindenképp meg kellene oldani, mert túlterheled a veséd...először is ne igyál közel a lefekvéshez és éjjel sem, aztán menj a dokihoz!

2008. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy veszed észre, ilyenkor mennyit pisilsz? - Ha sokat, akkor vsznű a sok folyadékbevitel, vagy a hideg lehet az oka, mert ez is serkenti a veseműködést. De,ha nem feszít a hólyagod, akkor inkább mégsem a sok vizelet, hanem a túlzott ingerlékenysége lehet az oka, ami lehet egy kezdődő húrút (ha fájni kezd majd a pisilés, akkor biztosan ez)megint csak a hideg, mert ez is kiválthatja a pisilési ingert, esetleg gyógyszerek mellékhatása is lehet.

Csak éjszaka, vagy nappal is előfordul? - Ezt is fontos lenne tudni.

2008. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az utóbbi napokban fáj a jobb vesém is. Infrázni szoktam mikor eszembe jut, mindig figyelek arra hogy belegyen takarva éjjel, és hogy ne legyen kinnt nappal. Gyerekkoromban volt egy súlyos veseelégtelenségem és kórházban is voltam vele (12 éves lehettem).

Csak éjjel fordul elő, hogy hólyagfeszülés nélkül kell rohannom mégis a wc-be, napközben csak akkor megyek mikor a feszítést is érzem.

2008. szept. 20. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én, aki az utólsó választ adta.

A vesével nem lehet játszani, az helyes, hogy melegen tartod, de ha egyszer volt veseelégtelenséged, akkor (pláne) legalább napi 2l (leginkább vizet) kell innod! - Iszol eleget? - És jol értem, hogy megvárod, amig feszíteni kezd a hólyagod, és csak akkor pisilsz? Nem szabad eddig várni, ez sem jó a vesének.

2008. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem iszok én szinte semmi vizet mert hányingerem van tőle, de tényleg (csapvíz, szódavíz, ásványvíz detto) mostanában a Lidl-nek van citrommal izesített ásványvize, na az finom, abból ittam nagyon sokat míg meleg volt, de most.... most teát iszok mert tegnap óta göthös vagyok :(

Pisilni akkor megyek mikor érzem a hólyagomban hogy kell, ha nem akkor mennék akkor rohangálhatnék 5 percenként a wcre.

2008. szept. 21. 08:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ízesített ásványvíz is jó, és a tea is, de napi minimum 1,5 liternek le kéne csúszni még ilyen hideg időben is. ha keveset iszol, a vizelet sűrűbb lesz, és ez is ingerli a hólyag nyálkahártyát, és ettől is lehet gyakori pisilési inger. Ha jól értem folyamatosan van pisilési ingered, aminek rosszabb esetben baktériális fertőzés lehet az oka. Mennyi időnként szoktál pisilni? Normálisan 4-5 óránként kéne, hogy kelljen.
2008. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Neeem, ilyen problémám csak éjszaka van. Mondjuk most múlt éjjel kétszer is felkeltem pisilni, de a hólyagom is feszült rendesen, mert tegnap több mint 3 liter teát megittam (jót is tett mert ma reggelre már jobban vagyok)

Amúgy napközben attól függ hányszor megyek pisilni, hogy mit csinálok, mert ha suliban vagyok akkor annyira leköt hogy eszembe se jut és meg sem érzem hogy kéne menni pisilni, sokszor 6-7 órán keresztül. De ha itthon vagyok akkor megyek többször is 1 nap.

2008. szept. 22. 08:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig nem azért kell éjjel pisilned mert gyulladásban van a hólyagod vagy a veséd -vagyis nem fáj semmid- addig nincs baj.

Én medfigyeltem, ha este narancslevet iszok, akkor bizti, hogy éjjel arra ébredek, hogy majdnem bepisilek, pedig nem iszok sokat, és nem is jön sok, csak éppen van benne valami, ami kiváltja az ingert. Ez van akkor is, ha az egyik táplálékkiegészítőt szedem. Lehet, hogy te is fogyasztasz este olyat, amire érzékeny vagy.

A másik meg, hogy uszodából kijövet mindig kell pisilnem, pedig indulás előtt ott elmegyek, tehát tudom, hogy nem volna szabad lennie, és nem is megyek ezért még pár óráig wc-re, bár kellemetlenűl érzem magam. Én ezt a hideg viz számlájára írom. De olyan is szokott lenni, hogy mikor izgulok, rámtőr a pisilhetnék, és már el sem múlik késöbb. - Nyilván ennek pszichikai oka van.

- Vagyis sok oka lehet, hogy az embernek hirtelen pisilnie kell. Nálad is ezek közül valamelyik lehet.

Azt mondod, hogy akkor pisilsz, amikor érzed, hogy feszűl a hólyagod. Én ilyesmit még nem éreztem, nem sejtem milyen lehet az, csak hallottam másoktól is, hogy úgy feszűl a hólyagom stb stb... Az olyankor fáj, vagy milyen, mert nem tudom elképzelni, talán mert ez olyanoknál fordul elő, akik sikáig vissza tudják tartani? Mert én bizony nem tudom sokáig tartani.. Neked a visszatartással biztosan nincs gondod, de azért inkább menj el időben, mert úgy az egészségesebb.

2008. szept. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
van hogy az ember felfázik és állandóan pisilnie kell de szerintem fordulj orvoshoz!
2009. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!