Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudok kezdeni azzal, hogy...

Mit tudok kezdeni azzal, hogy feldúlt és nyugtalan leszek, ha alkoholfogyasztásról van szó?

Figyelt kérdés
Régebben volt egy "lelki traumám" ami miatt meggyűlöltem az alkoholt és antialkoholistává váltam, viszont van egy társaságom akikkel nagyon szeretek időzni, azonban ők minden parti alkalmával általában kúltúráltabban szoktak alkoholt fogyasztani. Nem ítélem el őket, azonban mindig feldúlt állapotban vagyok ilyenkor, és könnyen agresszívvá tudok válni ha látom őket, illetve érzem rajtuk, hogy fogyasztottak.. A kérdésem az lenne, hogy ennek mi az oka és, hogy mit tudnék tenni az ellen, hogy ez ne lépjen fel többet, és tudjak a társaságukban jól mulatni, ezek a problémák nélkül.? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.:)

2016. júl. 29. 02:08
 1/6 Molyember ***** válasza:
Az oka nyilván a régebbi traumád. Jó lenne, ha le tudnád győzni, mert hamar unalmassá válik egy mindig duzzogó ember, és akkor magadra maradsz. Ha sehogy sem megy, és van rá pénzed, akkor próbálkozz meg egy pszichológussal.
2016. júl. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
Erre nincsen univerzális recept. Valszeg összefügg a traumával, de ha nem tudod megtalálni az összefüggéseket és a megoldást, akkor a pszichológus segít ebben.
2016. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, a pszichológus segít ebben. Aztán ősszel, ha elmennek a fecskék, majd abban is segít. Ezen az oldalon mást se olvasok, mint hogy menj pszichológushoz. Hát ne menj! A problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket, vagy hogy túllépjünk rajtuk, nem pedig azért, hogy mások oldják meg helyettünk.
2016. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:

...a pszichológus mióta tud NEKED MEGOLDANI problémákat? Tudod, hogy mit csinál egyáltalán?

Pszichológushoz menni azért kell ezekkel, mert az ember egyáltalán nem érti, hogyan működnek az érzelmei, és nevetségesen egyszerű problémákon képes élete végéig fennakadni. De ennyi erővel beteg embereknek is mondhatnád, hogy ne menjünk orvoshoz, nem azért vannak a problémáink.

2016. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam, hogy a fiataloknál kiveri a biztosítékot a tanácsom. Ti már abban a korban nőttetek fel, amikor divat lett a pszichológushoz rohangálni minden szarral. Első blikkre valóban jó ötletnek látszik ez, hiszen ő a szakember, ő ezt tanulta, stb, stb. Csakhogy ezzel ledobjuk saját vállunkról a felelősséget, és mástól várjuk el, hogy a mi problémáinkat megoldja. Így sohasem tanuljuk meg saját elménket jó irányban tartani, hiszen ott van a háttérben a nagy testvér, aki majd segít.

Neked nem tűnt fel, hogy évente ezrével végeznek a pszichológusok? És nem tűnt fel, hogy mind meg akar élni a végzettségéből? Ennyi szakember jó esetben azt eredményezné, hogy már nem lenne beteg ember a földön. Ehelyett mit látsz? Rohanunk elsírni a bánatunkat, mert a filmben Piroska elhagyta a Jóskát.

2016. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Miguel:

Nem igazán... fiatalon nem sokra tarottam a pszichológiát, a környezetemben senki nem járt pszichológushoz, engem akartak elküldeni valami 16 évesen, de nem érdekelt a dolog.


Ez azóta változott, hogy érdemben tanultam a pszichológiáról (furcsa hobbijaim vannak), és meg kellett értenem, hogy az ember feje sajnos egyáltalán nem úgy működik, ahogyan a józan paraszti ész azt megálmodta magának. Az embernek csak addig nem volt szüksége pszichológusra, amíg az egész világot a saját érzelmein keresztül élhette meg – magyarul a saját kis belső világát élte meg kézzelfogható valóságként, leginkább vallások formájában. Ez elég jól működött, de ebben a formában ez ma már kevés ember kiváltsága.


Én sem ajánlom mindenkinek, hogy „minden szarral” pszichológushoz menjen, csak már hellyel-közzel felismerem azokat a fajta problémákat, amikkel nem érdemes egyedül kínlódni. Igen, biztosan sok pszichológus van, aki finoman szólva nem az orvosi eskü elvei szerint dolgozik (például mert nem is orvos), sőt, még olyan is van, aki simán csak azt mondja az embernek a pénzéért, amit hallani akar. Másrészt viszont kicsit naiv elképzelés, hogy ennyi pszichológus mellett „már nem lenne beteg ember a földön”. (Mondjuk a pszichológus inkább a betegnek még nem nevezhető emberekkel foglalkozik.) Pl. egy ideális világban minden érett felnőttnek pszichoanalízisre kéne mennie, mert a természet félig öntudatlan személyiséggel és tökéletes önámítással áldott meg minket – mint mondtam, ez jól működött az őskorban és a vallások fénykorában, ma viszont szakszerűen csak jó nagy szopásnak nevezném. A jó pszichológus semmiféle felelősséget nem vesz le rólad – sőt, felelősségre késztet olyan dolgaidért, amikről eddig tudni sem voltál hajlandó, nemhogy felelősséget vállalni értük.

2016. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!