Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás lehet? Esetleg...

Freqvence kérdése:

Szorongás lehet? Esetleg valamilyen más betegség? 19/F

Figyelt kérdés
Lényegébe véve májusban jelent meg az első tünetem:kellemetlen nyomásérzés a mellkasban. Enyhe alvásprobléma jelentkezett ezután, bár mindig is nehezen aludtam el, azóta romlott a helyzet. Tüneteim nem múltak el, mostanra már a mellkasi nyomás eltünt, azonban napi szinten szédülök, volt hogy 3 hétig megállás nélkül,voltak tünetmentes napjaim is.Természetesen már rengeteg orvosi vizsgálaton mentem keresztül: EKG,terheléses EKG,teljes vérkép,fül-orr-gégészet,audiográfia,neurológus,koponya MRI - minden vizsgálat negatív. Sokan mondták hogy lehetséges hogy pszichés eredetű mivel rengeteget rágom magam ezen. Szociális életet èlek,sok barátom van akikkel sok időt töltök( a tünetek megjelenése óta kevesebbet ). Ezek a tünetek tönkre teszik az életem: nem merek megeröltető mozgást végezni( májusban abbahagytam a kondizást), félek alkoholt fogyasztani, félek elmenni buliba. Egyszerűen visszahúz a régi megszokott életmódomtól. A kérdésem az lenne, hogy pszichés megbetegedés valóban okozhat ilyen tüneteket?( szédülés,gyengeségétzet,olykor halálfélelem mikor hirtelen üt ki egy-egy tünet) Kérek szépen mindenkit aki jártas a témában és tud véleményt vagy tanácsot adni az tegye meg, nagyon sokat jelentene számomra!

2016. szept. 2. 02:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan okozhat, hiszen nincsen szervi bajod, mégis vannak tüneteid. Irány a pszichológus (persze jó sok pénzért), és meg fog oldódni a problémád. De ha magadon akarsz segíteni, vegyél erőt magadon, folytasd a kondizást vagy más sportot, menjél buliba, nem lesz semmi bajod, legfeljebb berúgsz. Közben gondolkozhatsz, de ne a fizikai tüneteiden, hanem hogy mi idézhette elő ezt a változást, mi történt az életedben.
2016. szept. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Sokat gondolkoztam én is,hogy úgy győzhettem me ezt ha egyszerűen kipróbálom zárni a fejemből és folytatni a régi aktivitásaimat,de a sok vizsgálat ellenére mindig attól félek hogy mégis valami szervi bajom van csak nem jöttek rá. Nevetségesnek tűnhet,de mégis rettegek ettől.
2016. szept. 2. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
Járjál úszni, az úszás kifejezetten megnyugtató, járjál biciklitúrákra, az is megnyugtató, közben gyönyörködsz a tájban, ahol tekersz. Nincsenek iskolai gondjaid? Továbbtanulás, vagy erősebb iskolába jársz, mint amit bírnál.Én a bulizást nem ajánlom, lehet, az ártott meg, nem próbáltad ki netán a kábítószert ?
2016. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Idén érettségiztem le és be is jutottam arra az egyetemre ahova akartam. Nem kábítószereztem,a bulizáshoz való visszatérés nem feltétlen az alkoholfogyasztást jelentené számomra hanem azt,hogy a barátaimmal szórakozzak és elengedjem magam,ami nagyon nem megy nekem. Bárhol vagyok, bármit csinálok már annyira belém mászott az a gondolat,hogy beteg vagyok hogy teljesen lekorlátozza a mindennapjaimat.
2016. szept. 3. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, okozhat ilyeneket akár súlyosabbakat is, így érdemes most kezdeni valamit a problémával ami ezt okozza mivel idővel súlyosabb tüneteket produkálhat. A leírtak alapján a szorongás egészen biztos, többet szakember tudna mondani ha beszélsz vele. Ingyen is juthatsz ilyen jellegű ellátáshoz kerületi TB finanszírozott rendelőben, de azon kívül is találhatsz jó szakembereket ingyen. Lehet hosszabb idő rátalálni egy olyanra akivel együtt tudtok működni, de érdemes keresgélni. Szerintem nem érdemes feltétlen magánpszichológushoz menni, saját tapasztalatom alapján az hogy 8-12.000-et fizetsz 50 percért sajnos biztosíték arra hogy rendesen foglalkoznak veled. Ezen kívül vannak nagyon jó pszichoterápiás intézmények, ahol minimális összegekért jó és intenzív terápiában részesülhetsz, de ezt suli mellett nem tudnád csinálni.

Én azt tanácsolnám hogy az alkoholt hanyagold, mivel nem csak berúghatsz tőle egy pszichés betegséggel, de részegen pánikrohamot kapni -alkohol kiválthatja- hát az egy olyan dolog amit jobb kihagyni.

Nyugodtan edzhetsz nem lesz semmi bajod, de ha úgy érzed nem menne még akkor ajánlom hogy várj addig amíg kicsit jobban tudatosodik benned hogy mi is a bajod és hogy a tüneteket csak az agyad produkálja, és ezeket a folyamatokat neked lehetőséged van kontrollálni. Utána jobban fogod tudni keezlni ha bármi "ijesztőt" észlelnél edzés közben, amíg ez nem megy esélyes hogy megijedsz ezektől hogy tartósabban rögződni fog a téveszméd és méginkább kerülni fogod az edzést.

Szóval szerintem keress egy jó szakembert akivel feltárhatjátok mi áll a szorongásod hátterében.

2016. szept. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sajnos nem biztosíték* :D
2016. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.Valamilyen szinten szerencsésnek érzem magam,mivel annak ellenére,hogy 19 éves vagyok elég intelligens vagyok,a korosztályomhoz képest sokal érettebben gondolkozom,és igen már tudatosult bennem,hogy mi is az én problémám.De persze ehhez nem kell intelligencia,már annyiból észre lehet venni,mint pl. az én esetemben,hogy amikor koncentrálok valamire(gondolok itt online játékokra) olyankor semmi tünet nem jelentkezik.A másik tünetem,egészen furcsa:amikor éjjel lefekszem aludni,csak a hátamon tudok aludni.Ha oldalra,vagy hasra fekszem rögtön úgy érzem,hogy rosszúl vagyok és kapkodom a levegőert.Onnan tudom,hogy ez kizárólag az agyamból jön,hogy ha nappal vagy akár este is pl. tévét nézem vagy telefonozok azokban a pozíciókban akkor semmi bajom.Vicces,játékos az emberi agy.Az oka annak,hogy nem mentem még szakemberhez az az,hogy mivel bennem már tudatosult ez a "betegség" úgy gondoltam,hogy magamban is letudom győzni.Ugymond azt akartam,hogy hagyom eluralkodni magamon,mintha nem is foglalkoznék vele,próbáltam hagyni az agyamnak hadd próbáljon trükközni mivel tudom,hogy ennek veszélyes hatása nincs rám.Azonban mégis nagyon sokat rágom magam rajta,sok a negatív gondolat és így nem sikerült.Amikor ezeket a sorokat írom pillanatonként érzem,hogy enyhül rajtam ez az egész feszültség ami rajtam van,de mégis elfogok menni egy szakemberhez.Gyógyszert nem akarok,azzal csak elfogadnám azt,hogy beteg vagyok.Én a szakember segítségét arra szeretném,hogy tanítson meg pozitívan gondolkozni és hogy kizárjam ezeket a meg nem szűnő negatív gondolatokat.Köszönöm nektek a gyors és nagyon hasznos válaszokat,szép napot(estét) nektek!
2016. szept. 3. 23:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A tudatosítás és a tünetmentesítés egy dolog, azonban enm elég. A szorongás mögött gyakran nem tudatos elfojtott érzelmek, félelmek, ösztönös vágyak, indulatok vagy régi traumák állnak amíg ezek a problémák nincsenek megoldva valamilyen formát úgyis találnak maguknak amivel megnyilvánulhatnak, egyik tünetet követi a másik, köztük akár időszakos látenciával. Szakember nélkül is fel lehet tárni ezeket, de segítséggel gyakran egyszerűbb, gyorsabb lehet.
2016. szept. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Atocs válasza:
Szia! Én is korod beli vagyok, ugyan ezekkel a problémákkal. Ugyan így kezdődtek nálam is a tünetek.(több mint 3éve tart nálam) Régebben sokszor le kellett szállnom a tömegközlekedésekről mert azt hittem el fogok ájulni. Nem jártam el bulizni mert féltem, hogy mikor jön elő újból ez a rossz érzés.Be beszéltem magamnak, hogy ilyen-olyan betegségeim vannak, pedig nem! Kétszer még mentőt is hívtam magamra, annyira furcsán éreztem magam. És ugyan úgy mint nálad, ha lefoglaltam magam tv nézéssel, játszással (konzol) semmi tünet nem jelentekezett. 1,5 év után meguntam, erőt vettem magamon és eldöntöttem, hogy nem rettegek többé hisz nincs semmi bajom! A mai napig elő jönnek a tünetek buszon, buliban vagy csak simán az utcán, de nyelek 1-et és tovább megyek. Meg tanultam ezzel együtt élni. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy dilidokihoz menjek, mert az akkor egyenlő lett volna azzal, hogy elkönyvelem magamban, hogy beteg vagyok. (Természetesen nem akarlak le beszélni egy szakemberről) Lényegében nekem enyhültek a tüneteim és szinte észre sem veszem már! Nem vagyok orvos sem szakember, de bármi kérdésed van írj nyugodtan! Szia
2016. szept. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos, és a pszichológushoz fordul, az nem beteg, hanem van egy olyan problémája, amit nem tud megoldani. De ha valaki éppen beteg, azzal sincs semmi baj, mindannyian betegek vagyunk olykor, kezelni kell és kész.
2016. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!