Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antidepresszáns abbahagyás...

Jelta kérdése:

Antidepresszáns abbahagyás utáni elvonási tünet?

Figyelt kérdés
Antidepresszáns elhagyása után egyik leggyakoribb tünet az áramütés érzet a fejben. Ez a mellékhatás mikorra fog elmúlni? Dalsant1 év szedés után 1 hónapja hagytam abba szerintem elég gyorsan (2 hét alatt) és eleinte folyamatosan éreztem aztán egyre ritkábban... de még mindig érzem! Mikorra várható a teljes elmúlása?
2016. szept. 15. 00:06
 1/4 homo ludensz ***** válasza:
Bár nem ismerem a Dalsant még nem volt dolgom vele pedig más számtalan változatát szedtem az antidepresszánsoknak,feltételezem hogy az orvossal egyeztetted és ő regélt neked a lehetséges mellékhatások jelentkezéséről. Általában a fokozatos elhagyás a javasolt módszer. Attól is függ persze hogy mire szedted. Szorongás,pánik esetleg depresszió?
2016. szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szorongás, igen az orvosom mondta, hogy egy ideig felezzem az adagot utána hagyjam el végleg, de nem hónapokról volt szó... ő hetekről beszélt 2-3 hét alatt. Most érzem igazán, hogy 1 évig a gyógyszer hatása alatt voltam, mert azok az apró tünetek, mint a szédülés,rossz közérzet meg minden más a gyógyszertől volt! Semmi bajom azóta kiegyensúlyozott életet élek a gondjaim is helyre jöttek, ezért már nem szorongok. De megmaradt ez az egyetlen dolog amit írtam is...
2016. szept. 15. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Túl gyorsan tetted le a gyógyszert,a szervezeted még nem szokott hozzá a változáshoz. Mikor már nagyon zavar ez a tünet,vagy sokszor jelentkezik,vegyél be egy fél adagot a gyógyszerből. Annak idején én szédültem és hányingerem volt a gyógyszerelhagyást követően,5 év szedés után közel 1 évbe telt,mire teljesen megszűntek az elvonási tünetek. Nekem az segített,hogy 1-1,5 hetente bevettem előszőr egy egész,majd egy fél adagot,mert általában addigra jelentkeztek a tünetek. Előtte nekem is megvolt a 2-3 hetes gyógyszerlerakás amúgy. Nekem ez a módszer vált be,így tudtam letenni a gyógyszert.
2016. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem ez napi szinten jelen van, inkább a nap esti részében amikor már lefáradok... de el fog ez múlni akkor magától is?
2016. szept. 15. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!