Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon a penésztől fájhat a fejem?

Vajon a penésztől fájhat a fejem?

Figyelt kérdés
Albiban lakom 3 hónapja, eddig nem volt semmi panasz. Majd takarítottam, és a matrac penészes volt. Sajnos nem volt pénzem matracra, ezért megfordítottam a nem penészes oldalát. Már egy hónapja érzek valami kibírhatatlanul tömény, szinte fullasztó, csípő szagot. Fáj a fejem, és aludni sem tudok a szagtól. Nem mindig érezhető, szerintem már megszoktam. A konnektorra gyanakodtam. Mivel azt szagolva, onnan is érezhető volt. Ma éjjel nem bírtam, és 10 centivel arrébb húztam az ágyat. Megszagoltam a helyét, és irtózatosan erős volt az a szag. Arra gyanakszom, hogy a matracot megfordítottam, és lecsapódott a penész szag. Mit tehetnék? Természetesen matracot cserélek, de keressek fel orvost? Káros lehet? Bajt tett az egészségemmel?
2016. okt. 13. 01:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne matracot cserelj, hanem albit.

Egy matrac akkor lesz peneszes, ha viz erte, vagy olyan paras a levego, hogy bepeneszedett. Elobb-utobb a ruhaid, a hajad, mindened olyan szagu lesz. Ahol egyszer felutotte a fejet a penesz, onnan nagyon nehez vegleg eltuntetni, ha a lakas szellozese nem megfelelo.

Cserelj albit.

Igen, lehet egeszsegugyi kovetlezmenye a peneszgombak belelegzesenek, inkabb csak hosszutavon, szoval ha albit cserelsz most, akkor nem valoszinu hogy beteg lettel. De pl tavaszra - egesz telen nem hagyhatod nyitva az ablakot - lehet, hogy folyamatosan kohogni fogsz, ami nem mulik el semmire.

2016. okt. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!