Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet hogy csak a fejemben...

Lehet hogy csak a fejemben létezik a probléma?

Figyelt kérdés

Rengeteg orvosnál jártam, senki nem talált semmit (mondjuk mindegyikből kínkeservesen lehetett csak kiszedni vizsgálatot, bár én tudnék magamon mit vizsgálni). Mindegyik csak azt mondja ne stresszeljek. De én nem érzem a stresszt magamon, meg hát könnyű ezt mondani...

Egyetlen problémám van. Rendszeresen gázosodok. Fél percenként jön az inger, hogy üríteni kéne a felgyülemlett gázt. Fél percenként! Ez azonban csak az esti, illetve a kora reggeli (közvetlen felkelés utáni ) időszakra vonatkozik. Így már 3 éve lemondtam a nyugodt fekvésről és kelésről, nemhogy a párommal töltsem az éjszakát, vagy baráti társaságban. Tönkre teszi az életemet. Vezetek étkezési naplót, de nem találok összefüggést. Van mikor ugyanazt ettem és nem volt gond, van amikor volt. Tudom, hogyha sok süteményt eszek nagyon rosszul vagyok aznap este, levesek után is, és sok zöldség vagy gyümölcs után is, ezenkívül az alkoholra se reagál túl jól. Próbáltam elhagyni dolgokat (tej, liszt, gázosító kajákat már egyáltalán nem fogyasztok: bab ..stb)

de semmi nem hozott jelentős változást.

3 éve szenvedni ebben elég fárasztó, tönkreteszi a társasági életem. Most szedek egy probiotikumot, ami egy ideig azt hittem teljesen megszüntette, de a napokban újra visszatért. Februártól szobatáram lesz és előre félek.

Szerintetek?


Tudom, hogy valószínű IBS (bár meggyőződésem, a mögött is áll valami, csak lusták kideríteni)), de honnan lehetnék ebben biztos?

Esetleg pesti viszonylatban tudok ajánlani egy átfogó allergiatesztet megfizethető áron, amiről van tapasztalatotok, hogy jó? Vagy egy jó gasztrós orvos, aki nem a pénzt akarja, hanem gyógyítani is szeretne?


24/L



2017. jan. 19. 19:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Hát ez elég GÁZ!


Szerintem a legtöbb ember szívesebben választaná ezek után a vakságot, süketséget, mint ezt!


Részvétem!

2017. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel semmit, akkor is ugyanúgy puffadsz?
2017. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Hú, nekem tavaly voltak hasonló problémáim, olyan durván gázosodtam mindentől, egyetemre járok és nagyon GÁZ volt amikor az előadóban előadás alatt a síri csendben zúgott-búgott állandóan a hasam, mindenki rám nézett olyankor vigyorogva, meg minden szünetben mentem a mosdóba ereszteni a galambokat.... És nekem ezt az egészet EPEKŐ okozhatta, mert mióta kivették nincs ilyen problémám, pedig már a rendes étkezéshez is visszatértem. Írtad is, hogy sok ételtől rosszul vagy... Hasi UH volt már?
2017. jan. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hát volt már, hogy év közben csak pár szelet toast kenyeret ettem, sonkával, mert féltem, hogy rosszul leszek. Na hát azokon a napokon nem volt bajom. Akkor vagyok inkább rosszul, ha normális mennyiségű ételt viszek a szervezetembe. Nyilván nem lehet megoldás, hogy akkor nem eszek.

Nekem szerencsére napközben nincs bajom, csak mikor felkelek, meg olyan este 6-7 után.

Volt, és csak azt állapították meg, hogy tele van levegővel.

Egyébként javasolták, hogy mozogjak, de hát volt, hogy eljártam kondiba és haza kellett mennem ,mert elviselhetetlen volt az egész.

2017. jan. 19. 19:59
 5/28 anonim ***** válasza:
13%

"Lehet, hogy csak a fejemben létezik a probléma?"


Hát nem hinném.... A fingszag az elég valós szokott lenni! És különböző hanghatásokkal jár!


Kivéve amikor: Bölcs Salamon is mondta vala, hangos fingnak nincsen szaga!

De amelyik sunyi, lapos, annak szaga rendkívüli! :D


Figyelj kérdező! Ilyen gyenge visszatartó izomzattal a szex se mehet egykönnyen... Az orgazmussal hogy állsz? Szokott mindig sikerülni? Vagy van olyan, amikor nem?

Meg aztán... Milyen az már, amikor mozgást fejtesz ki vele/rajta, és egy jó nagy dörrentés elhagyja a pcsádat! :DDDDDDDDD


Vagy a srác kimenekül a patkánylyukból, mert olyan görény szagot árasztasz, hogy tipli, elfele, sohase látod! :D


Amúgy én egy másodpercig se aggódnék az új szobatárs miatt...

Nem lesz ideje megszokni ott! :D


Úgy gázosítod el szerencsétlent, hogy csak úgy porzik utána ahogy rohan! :D


Kifüstölöd elég könnyen te onnan...

2017. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló cipőben járok, nagyon sok vizsgálaton túl vagyok, alsó-felső tükrözés, UH, pajzsmirigy, cöliákia vérből, illetve vékonybél mintából, csináltattam 221 elemes étel intolerancia vizsgálatot ami egy vagyon volt, különböző laborok, már nem is tudom mik voltak még. És igazából semmi eredmény.


Volt idő mikor próbáltam gluténmentesen enni, tejterméket alapból nem eszek, kerülöm a puffasztó dolgokat, de semmi javulás.


Amit megpróbálhatsz:

-Gyümölcs csak délelőtt és csak egy fajtát. Figyeld meg neked melyik a jó, pl vannak akiket a citrus (pl. narancs) felpuffaszt, én tudom magamról, hogy az ananászt nagyon nem bírja a hasam.

-Többször egyél keveset. Ne terheld a gyomrod.

-Egyél müzlit/zabkását naponta, de abból se túl sokat, mert nagy mennyiségben szintén puffaszt.

-Van sokféle vény nélküli szer amik szterintem semmit se érnek, de azért próbld ki :) Espumisan, degasin, meteospasmyl.


Ami nekem talán egy kicsit segített, hogy étkezésekhez emésztő enzimet szedtem. Dipankrin, kreon10000.


Amit nekem is több doki is mondott, hogy stresszelek és pszichés, de sajnos ez nem megoldás, így én is csak kísérletezek, de mint ahogy te is írtad tönkre teszi az életem.


Remélem azért tudtam segíteni.

Jobbulást :)

28/F

2017. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Szénsavas folyadékot iszol?

Evés közben sok levegőt nyelsz?

Tudsz büfögni? Ha igen, akkor evés/ivás után mindig próbálj meg

Tudom, ez így nem sok segítség, meg valószínű már gondoltál ezekre, de hátha :/

2017. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Azt te mondtad az orvosoknak, hogy fingási mániád van, vagy csak úgy vaktában lövöldöztek veled, mert nem voltál őszinte hozzájuk???


Hm?


Mondtad te ezt mindegyiknek? HOgy mi a probléma?

2017. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom egy orvosnak miért kerteljek. Én is akarom, hogy elmúljanak ezek a dolgok. Mondtam neki, hogy állandó jelleggel puffadok, és hogy semmire nem reagálok. Ő javasolta az étkezési naplót is, de miután 1 hónap naplózás után visszamentem és megmutattam csak annyit csinált, hogy megnézett 4 féle tartósítószerre, ami mindenben benne van. Kiderült, hogy mind a nlgyre allergiás vagyok... mondanom se kell, hogy ezután nem mentem vissza. Gondoltam javasolni fog majd valami átfogó visgálatot, de egy újabb hónapot adott, hogy utána megnézzünk még négy dologra.

Ezután jártam belgyógyászaton, ahol miután az ultrahang semmit nem mutatott mondták, hogy nem tudnak mit kezdeni vele. És volt még egy gasztrósnál, az ő tanácsa az volt, hogy ne stresszeljek...


Egyébként nem kell kifigurázni! Elég vicces lehet, pont ezérr kínos. Az ilyen éretlenek miatt, akik csak gúny tárgyává tennék ezt az elég kínos tünetet. És akkor az ember ne stresszeljen ugye.

2017. jan. 19. 22:32
 10/28 anonim ***** válasza:

Milyen folyadékot iszol és mennyit egy nap? Mennyire rágod meg az ételt?

Szokott gyomorsavtúltengésed lenni?

Egyébként előbb is írtam neked kérdéseket, nem nagyon válaszoltál rá.

2017. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!