Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek az alacsony vérnyom...

Mit tegyek az alacsony vérnyomás ellen?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hónapja kezdődött hirtelen elkezdtem szédülni, nagyon remegni a munkámat nehezen tudtam ellátni. Azóta heti kb. 2x fordult elő hogy leesett a vérnyomásom kb. 90/60-ra, mindig is 100-110/70 körül volt a vérnyomásom az orvosom szerint normális volt, mert nagyon vékony vagyok (eszem eleget!). Viszont kb. 2 hete majdnem minden nap 80/60 körül van csak a vérnyomásom és sajnos már a hétköznapi feladatok ellátásban is nagyban gátol, ha elmegyek vhova és le kell ülni akkor iszonyatosan szédülni kezdek, a végtagjaim nagyon hidegek és remegek nagyon. Ha mozgok akkor kicsit jobb. Sokan ajánlották a kávét, de nekem arra érzékeny a gyomrom. Próbáltam sok cukrot enni ilyenkor, de nem segített semmit. Nem mozgok semmit, mert nem igazán van időm rá.

2018. aug. 30. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig a renszeres sport lenne a legjobb megoldás. A kávé csak pörgeti a szívet nekem azért nem is ajánlotta az orvos. Igyál sokat és ne cukros löttyöket hanem vizet. A cukrot meg nem tudom honnan szedted de az hülyeség.
2018. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fekete kávéra érzékeny a gyomrod ? Próbálkozz nescafeval, capuccinó, igyál kólát lehet light is, vagy energia italt, teát ....
2018. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a koffeinre érzékeny, mert a fekete teától és a zöld teától is hasmenésem volt.
2018. aug. 30. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez van.

1. Egyáltalán nem biztos, hogy eszel eleget. A hideg végtagok gyakran energiahiányra utalnak. Én elmentem étkezési tanácsadásra, azt hittem teljesen jól eszek, de kiderült, hogy a napi minimum 60% eszem csak. Szóval érdemes odafigyelni.

2. Nyáron a melegben ha izzadsz azt potolni kell. Figyelj oda a sófogyasztásra és igyál magas nátriumtartalmú ásványvízet.

3. Nekem is hasmenést okoz a koffein, de érdemes próbálkozni vele. Tényleg segít.

4. A mozgás fontos, legalább napi fél órát pl. séta.

5. Szedsz gyógyszereket? Bizonyos gyógyszerek csökkentik a vérnyomást, ilyenkor váltani kell.

Ha nagyon zavar a dolog menj el orvoshoz, elvileg gyógyszerekkel is lehet emelni.

2018. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a jobb karomon mindig 10-zel több mindkét érték ilyenkor.
2018. aug. 30. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Feltétlenül igyál nagyon sokat, kb 2-3 litert! naponta. Menj orvoshoz és kérj egy laborvizsgálatot hormonokra,lehet pajzsmirigy probléma is. Ha nem partner a háziorvosod, keress másikat, aki komolyan veszi a gondodat.
2018. aug. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!