Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb magnézium...

Melyik a legjobb magnézium forrás, amit külsőleg lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam, tablettában, por-alakban, spray-ben de semmitől nem javult a görcs. "Magnézium-sulfát"-ban áztatom a lában és borogatom de az sem tökéletes. Javaslatokat szeretnék, kinek mi vált be a legjobban.

2019. júl. 31. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyanús, hogy esetleg akkor nem magnéziumhiánytól görcsölsz? Én is voltam így, először szájon át szedtem a jobbnál jobb felszívódású, nagy dózisú magnéziumokat, még a napi 300-400 mg tiszta, jól felszívódó magnézium mellett is begörcsölt időnként a vádlim, lábfejem. Először arra gyanakodtam, hogy az emésztésemmel van a probléma, aztán ez igazolódott is sajnos, hogy pont a magnézium felszívódási helyén gondok vannak, felborult bélflórával élek gyerekkorom óta és emiatt a bél áteresztőképessége is rendellenesen megnőtt. De ez nem indokolja azt, hogy bőrön át miért nem használ a magnézium, mert én is rendszeresen masszíroztam be a lábamat az ősi magnéziummal, aztán meg vettem magnézium-kloridot és annak az oldatával. Egyébként még az ősi pl. kioldotta a görcsöt azért, de az otthoni oldat valamiért nem annyira. Aztán utánanéztem, hogy még mi okozhat izomgörcsöt és azt találtam, hogy közvetetten a kalcium relatív hiánya is, ami szintén reális lehet nálam, hiszen az előbb említett bélgond miatt sem eszek pl. tejterméket. Szóval először néztem egy jó felszívódású kalciumot, amiből nincs annyiféle, mint Mg-ból, csak a kalcium-citrátból találtam készítményeket. Viszont a kalciumpótlásnak vannak eü kockázatai, pl. ha gondol egyet és nem a sejtek szintjén hasznosul a magnéziummal együtt az izmok életében, hanem lerakódik az érfalakon. Ezért úgy döntöttem, hogy a kalciumszedést egyelőre hanyagolom, helyette vettem GAL D3+K-vitamint, ami elvileg jóval hatékonyabbá teszi a kajában található kalcium beépülését. Most itt tartok. C-vitaminnal szedem, mert az is elvileg segíti a D hasznosulását. Meg igyekszem sok szezámmagot enni, hogy legyen azért kalcium is a menüben.
2019. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ.
2019. aug. 3. 08:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Magnerot. De a többi sem olyan rossz, hogy ha magneziumhiany okozná a tüneteidet nem jabultak volna
2019. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!