Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mik a tapasztalatok a saját...

Mik a tapasztalatok a saját vizelet terápiával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak azoknak a válaszát várom, akik már saját magukon próbálták ki a saját vizelet terápiát!
2007. dec. 14. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én a héten voltam egy term.gyógyásznál és megbeszéltük hogy vizeletterápiát fog alkalmazni. Egyenlőre borogatásról van szó. /kisbabát szeretnénk, fizikálisan teljesen rendben vagyok, vagyunk/. Szóval tapasztalatom még nincs de olvastam egy könyvet erről a témáról és most szeretném kiprobálni.
2007. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

A saját vizelet terápia nem arról szól, hogy reggel bele a pohárba, aztán zutty felhörpinteni. Kis mennyiséget kell bevenni, s beindítja a szervezet salaktalanítását. Először nem is az első, hanem a második vizelettel szokták kezdeni, mert túl erős a reggeli pisi, ezért fejfájást és hasonlókat okozhat. Külsőleg is szokták alkalmazni. (A dédim még régen, mikor élt a reggeli pisijével mosta meg a szemét, nem tudom miért. Ő 91 évet élt)

Nekem az ekcémámon segített, de gyenge gyomromnál fogva, hamar abbahagytam így is. Találtam más megoldást.

Ha bírod, akkor tök jó dolog.

2007. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
82%
Szia! Ha valaki szeretné alkalmazni ezt a módszert ahhoz változtatni kell az étrendjén is. Elsősorban gyümölcsöket és friss zöldségeket kell enni,kerülni kell a fehérjéket. Egy csepp vizelettel is lehet kezdeni amit vizzel kell összekeverni és azt kell meginni. Ebben az egy cseppben is benne van az információ.
2007. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is kipróbáltam,de teljesen kikészültem,a reggeli "hörpintésektől",olyan nagy volt az undorom.Az esélyt mégis megadtam magamnak,hátha segít a betegségemen.2hónapig kényszerítettem magam,de nem volt javulás,ezért boldogan hagytam abba!
2008. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
28%

hmm well now.....vizeletterapia???

eleg betegesen hangzik

2008. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
71%

Két éve hallottam először egy természetgyógyásztól... Fel voltam háborodva, hogy a butaság mire képes, és a többi. Alig egy hónapja nagy belső küzdelmek árán a reggeli középvizeletből egy műanyag evőkanálnyit a számba tettem. Néztem kifelé a fürdőszobaablakon, s azon gondolkoztam, hogy róka, vagy nem róka.

Túljutottam rajta, nem lettem rosszul, azóta folytatom a terápiát, de elhatároztam, erről senkinek nem szólok.

Ma eszembe jutott, hogy a kulcsszót "vizelet terápia" beírom a keresőbe, s lám!

Köszönet a webcikkek íróinak,(kereső:vizelet terápia) így ki is derült hamar, hogy kinek is a butasága képes sok mindenre - hát a sajátom, s a hiszékeny környezetemé, aki a betegségügyi rendszerre úgy tekint, mint "Egészségügy". Pedig, hát az egészségügy a konyhában kezdődik el (17 éve növényi étrenden élek), s a fürdőszobában folytatódik.

2009. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
95%
szia.én tapasztalatból beszélek.3 éve mellrákos lettem.no comment....műtét,kemoterápia,sugár...alaposan kikészitett..elhiheted... a kezelések után fél évvel a volt sebészem(!)félve,szinte belopta a zsemembe egy könyv címét,és a fülembe sugta ne szóljak senkinek csak olvassam el.Gyógyító vizelet cimmel..elolvastam...rögtön hozzá is fogtam..eltelt 3 év...én semmilyen csodaszert nem ettem,nem ittem..csak a vizeletem reggeli középsugarát..köszönöm szépen jól vagyok..mondhatom szuperül!!!!!!ezenkivül még napi egyszer áttörlöm az arcomat is és a szemeimet is..pisibe mártott vattapamaccsal...eldobtam az olvasószemüvegem!!!!!a kozmetikusom azóta is üldöz,áruljam el milyen krémet használok(semmit!!!!)persze ez nem olyan téma amiről bárkinek beszélhetünk,igy marad az én és a férjem titka...neki gyerekkora óta tartó bőrgombája tünt el..illetve megszüntek az évtizedek ota tart I.B.S. tünetei is.ajánlom a könyvet...olvasd el!!
2009. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ibor válasza:
70%
Én természetgyógyászattal foglalkozom és magam is fogyasztom a saját vizeletem. Folyamatosan Kb.6 hónapig fogyasztottam amikor rákos sejteket mutattak ki a véremből.A vizeletemet folyamatosan fogyasztottam de nem mindet csak 1 dl minden alklommal.Az étkezést isteljesen átállítotam. Semmi hús, csak zöldségek, gyümölcsök és ezek préselt leve.És c vitamin valamint gyógyteák.Ja és a legfontosabb az imádság! Három hónap után a vizsgálati eredmény teljesen normális lett. Azóta három év telt el. Most újra elkezdtem a terápiát mert infarktusom volt,kipróbálom erre milyen hatással van.Ha zödségeket gyümölcsöket eszel nagyon kellemes húsleves ízű a vizelet és nem keserű vagy undorító szagú.A székletet is rendben tartja valamint az elakadt vizeletet is azonnal elindítja.
2011. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Én is szintén sok mindennel foglalkozom az egészségünk védelmébe,megírom nektek ,hogy igen is ez mind igaz amit a izeletről jó gyógyító dolgokat leírunk ,én is kipróbáltam most a szemölcseimet szárította le a fibrómát ,naponta többször ahányszor üríteni kell a hólyagom ,a középső részéből kenegetni kell ,és egy idő után begyúllad és utánna leszárad és le esik nyoma sincs neki,öszegyüjtöm és el égetem ,érdemes kipróbálni,anyra bántotta a láncom a nyakamon ,hogy vagy leveszem a szüzanyás láncot nyakamból ,vagy a szemölcsöt vetettem le ,és elhatároztam meg próbálom ,sikerült már 4. esik le most 2.őt kezelek ápr, 10én kezdtem el és kb 3hét kell neki,sok sikert,üdv
2012. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Vizelet terápia

A vizelet terápia valószínűleg az egyik legrégebbi, ha nem a legősibb módja a betegségek gyógyításának.

A vizelet nem más, mint a vesék által folyamatosan megszűrt vér. A vizelet nem mérgező, hanem steril, megszűrt vér, csak akkor szennyeződhet be amikor elhagyja a testet és a nemi szervek esetleg nem tiszták, vagy az edény, amibe a vizeletet felfogják, szennyezett. A közvetlenül a hólyagból származó vizelet olyan steril, hogy akár sebek kitisztítására is alkalmas. A vizelet a legelső íz, melyet életünkben először megízlelünk az anyaméhben. Mindannyian, mielőtt megszületünk, emésztőrendszerünknek az első lökést a vizelet adja. A vizelet az első csepp, amit testünkbe fogadunk, még az anyaméhben, de a vizelet a második csepp is, mégpedig szűrt vizelet - az anyatej.

A mell körülbelül 20 liter vért szűr meg 1 liter anyatej előállítása során. Hát nem egy csodálatos biokémiai üzem az emberi test, hogy képes a piros vérből sárga vizeletet és fehér tejet előállítani.

Valószínűleg már mindannyian vásároltunk más emberek, állatok vizeletéből, és fel is használtuk azt. Például ezek a gyógyszerek tartalmaznak vizeletet: Pergonal termékenységet befolyásoló gyógyszer, Ureaphil - vízhajtó, Urocine vagy Panafil - fekélyekre, égési sérülésekre, Amino-cervix - méhnyak problémákra, Premarin - ösztrogén pótló, Metrodin - ösztrogén emelésére szolgáló hormonkészítmény.

A "vizelet-piac" éves forgalma több, mint 500 millió dollárt tesz ki.

A vizeletkivonatokból készült gyógyszerekkel az a probléma, hogy a vizelet kivételével mindegyik káros mellékhatásokkal bír. A fenti néhány tényt figyelembe véve, nem lenne mégis bölcsebb dolog, ha mindenki a saját vizeletét használná, amelynek összetevői tökéletes egyensúlyban vannak, steril, mindig friss, és mindenben megfelel az egyén pillanatnyi igényeinek, s ezen felül teljesen ingyenes?

A vizelet körülbelül 2,5% karbamidot tartalmaz, és széleskörűen felhasználják kozmetikumok készítésénél, mint hidratáló anyagot. A hölgyek nagyon sok pénzt fizetnek ezekért a krémekért, ahelyett, hogy a saját vizeletüket használnák fel. Sok szépségkirálynő és szex-szimbólum köszönhette bőrének selymességét a - titokban - bőrébe dörzsölt vizeletnek.

Ha megfelelő mennyiségű tiszta vizet (2,5-3l) iszunk naponta, nem fogyasztjuk az alább felsorolt ételeket (Táplálkozási szabályok c. fejezet), akkor vizeletünk szinte átlátszó, szagtalan és íztelen folyadék.

Hogyan hat a vizelet terápia

Hatékonysága nem hasonlítható össze egy gyógyszerrel.

A vizelet egy információs forrás a szervezetben fellelhető betegségeket illetően, más szóval a szervezetben végbemenő változásoknak egy igen pontos lenyomata. Testünkben lévő víz minden információt rögzít, ezért a testvizünkön keresztül nagyon jól hatnak a hangtálakkal, kristályokkal végzett rezgésterápiák

(www.napleany.hu/hangterápia; www.napleany.hu/hangmasszázs; www.napleany.hu/hangfürdő; www.napleany.hu/terápiák/kristályok; www.napleany.hu/filmek/víz üzenetei)

Mivel a vérünk amelyből a vesénk vizeletünket kiválasztotta, végig haladt, keringett egész testünkön, minden információval rendelkezik a folyamatokról, melyek bennünk zajlanak.

Ezért mikor a vizelettel együtt a benne lévő információ is áthalad torkunkon, az ott lévő apró kis érzékelők elemzik azt, és ezek után aktiválódik immunrendszerünk a betegség legyőzése érdekében. Tehát a betegség természetének megfelelő immunválasz az agyból érkező jelzések hatására jön létre.

Ennek bizonyítékai: 1. Ha a vizeletet katéterrel juttatják be a gyomorba (akár egy hónapig tartó kezelés), a vizelet terápia semmilyen eredményt nem hoz.

2. Az a tény, hogy a vesében, a hólyagban és általában a vizelet kiválasztó szervekben a vizelet jelenléte ellenére is kialakulhat rákos megbetegedés, azt bizonyítja, hogy az emberi testen belül a vizelet puszta jelenlétével nem gyakorol közvetlen hatást a daganatos sejtekre. De amint ugyanezt a vizeletet a beteg a száján keresztül juttatják be szervezetébe, a rákos sejtek szaporodásának csökkenő mértéke, vagy magának a daganatnak az eltűnése figyelhető meg.

3. Abban az esetben, ha a vizeletet nem nyelték le, csak gargalizáltak vele, a hatás azonos volt a vizeletivásnál tapasztalttal.

4. Amennyiben közvetlenül a vizelet megivása után a betegek tiszta vízzel gargalizáltak, a vizelet kúra semmilyen hatást nem fejtett ki.

5. Az interferon, a vizeletben található sok-sok bioaktív hatóanyag egyike, a sajátvizelet - terápia során megfigyelthez hasonló eredményt produkál, mivel ebből is csak elenyészően kis mennyiség bevételére van szükség ahhoz, hogy az agyat a szervezet gyógyításához szükséges információval ellássa.

Laboratóriumi kísérletek során megállapították, hogy a nemzetközileg elfogadott és alkalmazott 100 Ne. Interferon adagjának mindössze egy százezred része - szájon keresztüli bevétel esetén - elegendő ahhoz, hogy ugyanazt a hatást fejtse ki mint egymillió egység interferon injekció formájában.

Fentieket figyelembevéve feltételezhetjük, hogy az érzékelő sejtek, melyek a szervezetben a pillanat törtrésze alatt végbemenő változásokat is észlelik, képesek is ezeket a változásokat teljes kontroll alatt tartani, amennyiben a vizeletből érkező megfelelő információ erre készteti őket. Ezek a sejtek a szájüregben és a garatban találhatóak.

Amint a vizelet a szájüregbe kerül, az érzékelő sejtek értékelik és továbbítják a megfelelő információt az agyba. És fordítva, az agy beindítja a cytokinokat termelő mirigy működését, amely az immunrendszerre szabályozó hatást gyakorol.

Az agy az internuklein-X és más enzimek előállításával cytokinok termelődését idézi elő, ami a szervezetben fennálló betegségek gyógyulásához vezet.

A vizelet terápia megkezdése

Különbözőek vagyunk, más az életmódunk, étkezési szokásaink, stressz tűrő képességünk, s ennek megfelelően minden ember adott pillanatban termelt vizelete is eltérő, egyedi és megismételhetetlen. Így van ez jól, hiszen annak az embernek a hólyagjában éppen összegyűlt vizelet pontosan azokat az összetevőket tartalmazza, melyek számára az adott pillanatban, személyre szabottan a legtökéletesebb gyógyszernek számítanak.

Amikor elkezdjük a vizeletterápiát, törekednünk kell arra, hogy jó minőségű "gyógyszert" állítsunk elő magunk számára, és, hogy agyunkat csupa kellemes és jó gondolattal töltsük meg. Testünk 70-80%-a víz, fontos, hogy milyen vízkristályokat hozunk létre magunkban gondolatainkkal, szavainkkal (www.napleany.hu/filmek/vízüzenetei; www.napleany.hu/hangterapia; www.napleany.hu/hangmasszazs; www.napleany.hu/hangfürdő)

A vizeletterápia alkalmazásának több módja van: reggeli első vizelet középső részének fogyasztása, masszázs vizelettel, homeopátiás vizelet fogyasztása. A terápia megkezdése előtt konzultáljon orvosával, bár ennek nincs olyan nagy jelentősége, mint egyéb hagyományos vagy modern gyógymód alkalmazásánál.

A vizelet ivása: A vizelet gyűjtésére használjunk egy tiszta üvegpoharat. Az első néhány ml-t - amely a húgycsövet kitisztítja - valamint a vizelet utolsó néhány ml-ét ne használjuk fel. A középsugaras vizeletet fogyasszuk el éhgyomorra és utána legalább fél órán át ne együnk és ne igyunk. A reggelenkénti egyszeri vizelet fogyasztása csak arra elég, hogy fenntartsa az egészséget, beteg embereknél komolyabb kúrát kell alkalmazni.

Cseppek a nyelv alá: A vizeletcseppeket a reggeli első vizelet középső részéből egy szemcseppentővel tesszük a nyelvünk alá. Első nap 1 - 5 cseppet, második nap 5 - 10 cseppet, napjában kétszer, reggel és este. Ezt az adagolást a tényleges panaszok megszűnéséig érdemes fenntartani, vagy szükség esetén növelni is lehet.

Gargalizálás: A gargalizáláshoz friss vizeletet használunk, majd egy idő után kiköpjük. A szájban fellépő fertőzés, fogágy gyulladás, fogfájás vagy torokgyulladás esetén a vizeletet tanácsos akár 20-30 percig is a szájban tartani.

Irrigálás: Hüvelyi és húgyúti fertőzések, betegségek esetén a vizelettel történő irrigálásnak gyógyító hatása van, megszünteti a nehéz vizelést is.

Bedörzsölés: Bőrbetegségeknél, ekcéma, pikkelysömör, korpa stb.

Lábáztatás: lábujjak közti kipállás, ekcéma, láb vérellátásának fokozása, hólyagproblémák. Erre a célra alkalmas a friss és a régi (4 napos, felmelegített) vizelet is.

Ülőfürdő: nemiszervi és végbél probléma (pl. aranyér) Friss közép sugaras összegyűjtött vizeletet kellő hőfokra melegítünk és beleülünk. Keverhetjük pásztortáska, körömvirág és cickafark teákkal is. De lehet felváltva alkalmazni a vizelet és a gyógyfüves fürdőt.

Szemfürdő, szemcsepp: Friss vagy felforralt régi vizelettel (esetleg vízzel hígítva) lemossuk a szemeket vagy belecseppentünk. Hosszabb időn keresztül alkalmazott szemfürdő javíthatja a látást.

1. Májbetegség: Összenyomkodott nyers gyömbért áztatni 5 percig a vizeletbe, majd meginni.

2.Vesebetegség: Vizeletbe Zsurló forrázatot tenni.

3. Hasnyálmirigy (cukorbetegség): Vizelet + 1 dl kecskerutafű és áfonyalevél forrázat + csalángyökér főzet.

4. Bőrbetegségek: 1 dl vizelet + 1 csipetnyi kurkuma belsőleg, 2 dl vizelet + 1 ek. Kurkuma + 0,5 dl ghi + kiskanál méz külsőleg

5. Gyomor és bélbetegségek: 1 dl vizelet + 1 dl nyers kókuszlé

6. Rák és májgyulladás: lépes mézből előállított propoliszt vizelettel keverve fogyasztani (Nakao japán kutató)

("44. Vers Parvati, most elmesélem neked a masszírozás módját. Ennek a masszázsnak eredményeként élvezheted a meditáció minden gyümölcsét, megváltozik életstílusod és a szellemi fejlődés magasabb fokára léphetsz. 45. Vers A shivambu- t (vizeletet) egy agyagedénybe fel kell forralni és egynegyedére lepárolni. Miután kihűlt, ezt a kivonatot kell a masszázshoz felhasználni. A masszázs alkalmazása tökéletesíti az embert.")

Táplálkozási szabályok

3 l ásványvíz naponta.

Kerülni kell az egyoldalú és túlzott mértékű táplálkozást.

Tilos: hús, hal, tojás, tartósítószerek, kávé, kakaó, csokoládé, feketetea, alkohol, cukor, só (minimális, korlátozott mennyiségben), dohányzás, szénsavas italok, gomba, erős fűszerek, hagyma, élesztő. Több, szintetikus gyógyszer szedésével egyidejűleg nem alkalmazható a kúra!!!

Gyógyulási krízis

Néhány embernél gyógyulási krízis tapasztalható. Állapotuk átmenetileg romlik, mielőtt a javulás bekövetkezne. A hagyományos gyógyító módszerek alkalmazása esetén ez teljesen normálisnak tekinthető, és ilyen esetekben, azt tanácsoljuk, hagyja abba a beteg a terápiát egy rövid időre, majd néhány nap elteltével, kezdje újra, egészen kicsi, napról napra emelkedő dózissal.

KONZULTÁCIÓ TERAPEUTÁVAL!!! - Mindannyian különbözőek vagyunk, különböző étkezési szokásokkal, és szervezetünk ugyanazon dologra különbözően reagálhat. S van, hogy egy kezelés, vagy gyógyszeradag megfelel az emberek többségének, de az nem jelenti azt, hogy mindenkinél egyforma módon működik, azonos hatást vált ki. Egy új terápia bevezetésekor a hatóanyagok kezdetben kismennyiségű adagolása megoldja, vagy legalábbis csökkenti az eleinte tapasztalható nehézségeket.

Fellépő gyógyulási krízis tünetek

Köhögés, nátha: Reakció a légutak fokozott váladék kiválasztására.

Általános erőtlenség: a fokozott méreganyag kiválasztás következménye. Sok pihenés, ésszerű diéta.

Láz: Jele lehet, hogy a szervezet elkezdte a méreganyagok elégetését, kiürítését.

Laza széklet: Eleinte hasmenés előfordulhat.

Bőrkiütés: A kúra 3-7 napján pattanások, bőrkiütések jelenhetnek meg a bőrön.

Hányás: Lehet a szervezet első reakciója a vizelet ivásra, de ennek kiinduló pontja nem a gyomor, hanem az agy.

Helytelen étkezés, de főleg betegségek – láz – epeproblémák miatt a vizeletnek kellemetlen szaga és íze lehet. Könnyebb meginni, ha esetleg vízzel keverjük.

Máj-szív-vesebetegségek! A kúra megkezdése előtt feltétlen konzultáció a terapeutával!

Terhes nők! Első, reggeli vizeletből nem ihatnak. Először tea, tej, víz fogyasztás. Csak híg világos színű vizelet alkalmas a számukra.

Vizelet terápiás böjt

5 l ásványvíz.

Hosszantartó vizelet böjtöt csak megfelelő szakember ellenőrzése mellett végezzük.

A böjt eredményeképpen megszűnnek a betegségek, mivel a szervezetben felhalmozódott méreganyagok és más felesleges anyagok kiürülnek. Ez a tisztulás egyrészt bőrön keresztül történik, pattanások, bőrkiütések formájában, másrészt a végbélen keresztül, gyakori széklet útján, harmadszor, a szájon át, váladék, köpet formájában, ehhez társul még nátha és köhögés, esetleg láz is. Ezek csupán a tisztulás jelei, tehát ezeket a kiütéseket nem érdemes semmilyen gyógyszerrel elnyomni. Egyébként is minden ilyen mellékhatás a böjt és a masszázs tovább folytatása mellet néhány napon belül magától megszűnik.

A vizelet néhány fontos alkotóeleme - Agglutinin és precipitin: Agglutináló antitest és fajidegen fehérje hatására az élő szervezetben képződő ellenanyag a vírusok közömbösítő anyaga.

Antineopiston: A rákos sejtek növekedését, a normál sejtstruktúrák befolyásolása nélkül, szelektíven akadályozó anyag.

Beta-Indol-Ecetsav: szarkómák, karcinómák, szomatikus daganatok növekedését akadályozó vegyület.

DHEA (Dehydroepiandrosteron): Az elhízást, a cukorbetegséget, a mellrákot és a vérszegénységet megelőző, a csontvelő növekedését serkentő anyag. A DHEA befolyásolja az öregedés folyamatát is.

Directin: Ez az anyag képes összhangot kialakítani a rákos sejtek struktúrájában.

S-faktor: A természetes alvást segítő anyag.

H11: A rákos sejtek kifejlődését gátló faktor.

Interleukin-1: A biokatalizátorok egyik típusa.

Szervetlen vegyületek: Nátrium, Kalcium, Kálium, Magnézium, Vas, Réz, Szelén, Higany, Cink, Klór, Kobalt, Bróm, Jód, Fluor, és még sok más elem.

Természetes Kortizon (Kortizol): A gyógyításban gyakran alkalmazott gyulladás gátló anyag.

Különféle hormonok: Többek között az agy működést, a testsúlyt, és a szervezetben lejátszódó számtalan folyamatot szabályozzák.

Protein globulinok: különféle allergének elleni antitesteket tartalmaznak, azonosnak tekinthetőek a szérumimmunglobulinokkal.

Prostaglandinok: Szülést szabályozó hatóanyagként ismertek, de a vérnyomás csökkentésére is használatos értágítók.

Proteozok: Immunológiai hatóanyagok.

Renin (oltó-gyomorenzim): a véredények állapotát, valamint a vérnyomást befolyásoló protealitikus enzim.

Urokináz: Értágító hatású polipeptid, segíti a véráramlást, oldja a trombusokat, tüdőembóliákat, és javítja az izomtónust.

Karbamid: Ez az anyag biztosítja a vizelet antibakteriális hatását. Daganat ellenes és szerves oltóanyagként képes a szervezetben lévő zsírok és természetes váladékok feloldására.

Húgysav: Részt vesz a szervezet öregedési folyamatának és a szabadgyökök elpusztításának szabályozáséban. TBC ellenes hatása is van.

3-Metyl Glyoxál: Ezt az anyagot elsőként Szentgyörgyi Albertnek sikerült kiválasztani a vizeletből. A rákos sejtek elpusztítására szolgál.

Gyógyászati készítmények, melyek vizeletet tartalmaznak

Indiában ayurvédikus szerként tehénvizelet: májzsugorodás, fejfájás, láz, malária, vízhajtó

Pakisztán, kecskevizelet: sárgaság, féregűző

Arckrémekbe - Premarin: kancák vizeletéből (ösztrogén tartalmú) , Pergan

2013. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!