Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a migrén piercinggel? Nektek hatott?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva én sosem hittem ezekben az alternatív gyógymódokban, számomra az is elképzelhetetlen, hogy 1 piercing elmulasztaná a migrént. Ugyanakkor tiktokon csomószor látok videókat, hogy mennyit segített az érintetteknek, meg, hogy nem fáj már egyáltalán a fejük. Olyan mértékben ömlik rám ez az információ, hogy tényleg elkezdtem elgondolkodni rajta.


Nekem mindig akkor fáj a fejem, ha front van. Hideg meleg mindegy, ha front van nekem nagyon fáj a fejem. Van olyan, akinek az ilyen típusú frontérzékenységén segített?


És még 1 gondolat. Eléggé esélyesnek tartom, hogy ez az egész csak egy erős placebo. Így felmerült bennem, hogy ha nekem is szúrnának egy ilyen piercinget, akiben ekkor a szkepticizmus, akkor ez a hatás nem érvényesülne. Vagy van itt olyan aki szintén nem hitt ebben és mégis segített?


Érdekel mindenki véleménye aki ilyen ékszert visel, akár bevált akár nem.



2023. máj. 24. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez sajna placebo és marketingfogás.

Nekem régebb óta van, minthogy valaki ezt a "migrénpiercing" elnevezést kitalálta volna, semmi hatása.

2023. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Nekem hatásos volt, de nagyon sok volt vele a macera, kb 2 havonta begyulladt, úgyhogy kivettem. Miután teljesen beforrt a helye újra fejfájós lettem.
2023. máj. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Placebo. Ráadásul lehúzás.

Ezt olvasd el inkább.


[link]

2023. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én a Facebookon is nagyon sok pozitív véleményt olvastam róla. Rosszat is persze, de azokról kiderült, hogy túl hamar kicserélték a piercinget, amit nem szabadna…


Szerintem még ha orvosilag nem is bizonyított, akkor is megéri kipróbálni.

Jobb lehet, mint pont az orvosok által javasolt gyógyszerek. (nem vagyok orvos és gyógyszerellenes, de a migrénre nekem pont csak a legeslegdurvább gyógyszerek hatnak, amik meg aztán más problémákat okoztak a szervezetemben)


Ha nem jön be a piercing, akkor nem jön be. Nekem még tetszik is, úgyhogy veszíteni nem fogok vele.

2023. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
60%
Valószínű csak placebo, de nekem használ. 2 éve van meg, előtte olyan migrénes rohamaim voltak, hogy hánytam, nem láttam rendesen stb. Na azóta alig fáj a fejem, viszont ha mégis akkor azon is segít egy átlagos fájdalomcsillapító. Előtte semmi se használt
2023. máj. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező. Egy próbát megér.
2023. máj. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Tetováló szalonban csináltasd, ha kipróbálnád. Rendes nevén daith piercing, szalonban 6-7 ezer, és ott tudják is, mit csinálnak, nem húznak le tízezrekkel.
2023. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

En se hittem de pont akkor volt egy elviselhetetlen migrenem ami majdnem egy egész hétig tartott mikor úgy voltam vele h nem érdekel és foglalok egy időpontot. Alaposan utánanéztem mindenki azt mondta Győrbe csináljak a legjobbat en meg addig mentem. Igazából több piercing is volt már a fülemben és akkor már úgy voltam vele hogy ha nem használ akkor mindegy mert jól néz ki.

nekem is rohadt macerás volt, begyulladt, beakadt mindenhova mert először nem sima karikát tettek bele hanem olyat amin volt dísz, és elkellett mennem kicsereltetni karikára viszont addigra már annyiszor beakadt az előző hogy ki kellett vennem mert mindig újra tépte a sebet. Mire elmentem sima karikával addigra pedig már össze forrt a lyuk (24 óra se telt el) es újra kellett szurni. Ezekutan használt, úgy kb 1 hónapig nem fájt a fejem aztán újra elkezdett. Azóta is vannak migreneim és azon kívül hogy 2x is megszenvedtem a gyógyulását/szúrását semmi mást nem ért. Szóval bonyolult ez

2023. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, hogy lepontoztátok azokat akik azt írták, hogy használt... Én augusztusban csináltattam. A szúrás pillanatában éreztem egy tompa fájdalmat ott, ahol egyébként is fájni szokott, vagyis biztosan tudtam, hogy jó helyre került. Viszont nekem 2 hónapig volt jó, azóta ugyanúgy fáj a fejem mint előtte. Pedig megmondom őszintén ez volt az utolsó reményem, mert az erős gyógyszerek ellenére is napokig csak feküdni tudok és nem csak a migréntől, de a gyógyszerek mellékhatásaitól is szenvedek. Már nem tudom mit tehetnék még.


2-es: azt el kellett volna mondania annak, aki szúrta, hogy ez a piercing gyógyul a legnehezebben, 6 hónap a teljes gyógyulás, de még utána is van rá esély, hogy bármikor begyulladhat.

2023. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!