Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Feszes nyaki izomból eredő...

Feszes nyaki izomból eredő egyoldali görcsös fejfájáson segíthet az akupunktúra ?

Figyelt kérdés

Beállt nyaki izmom, tarkóból induló, halánték, fejtető, szemgödörig behúzódó 1-1.5 óran át tartó egyoldali görcsös fejfájáson segíthet az akupunktúra ? Ki tudom tapintani azokat a pontokat ahol fáj,görcsöl. Személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi

Köszönöm


márc. 11. 00:22
 1/2 Grimfox ***** válasza:

Szerintem segíthet, de érdemes lenne egy masszázzsal előbb feloldani a nyaki izmokat, mert különben ha meg is szűnik a fejfájás, kiújulhat.

Ha van ilyen gyógynövényes döröklőd, mozsártörőd, azzal óvatosan, de határozottan dörzsölheted ezeket a pontokat, amiket kitapintottál, lentről felfelé haladva, hogy csökkentsd a feszültséget az izmokban, és inakban. A túlfeszült izmokkal az akupunktúra elég fájdalmas tud lenni.

márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen. A mozgásszervi fájdalmak többnyire görcsös fájdalmak. Ami a következőt jelenti. Valamilyen fizikai okból rövid időre egy erős fájdalomérzet keletkezik. A fizikai ok lehet a fájdalomérzet helyétől távol is. Gyakran csigolyaközi idegköteg irritáció. A köteg irritált érzésközvetítő szálán az agyban fájdalomérzet keletkezik. A fájdalomérzet helye attól függ, honnan vezet a szál az agyba. Az érzetre az adott helyen az izomzat görcsbe rándul. A görcs fájdalomérzetet okoz, ugyanazon a szálon. Ez az ördögi kör sokáig fennmaradhat. Az akupunktúra az agyban ki tudja kapcsolni az érzetet, ami által megszűnik a görcs rögzülése. Nekem nyaki porckorongsérvem van. Általában tünetmentes. De ha rosszul mozdulok, beáll a görcs. Az alkaromtól a vállamon át a nyakamig bárhol. Egyetlen 20 perces elektroakupunktúra kezelés helyrehoz. De már 5 éve tünetmentes vagyok. A legelső alkalommal a reumatológus az erős vállfájdalmamat fél éven át nem tudta megszüntetni. Ezért otthoni fizioterápiás kezelésre egy elektromos készüléket írt fel. Én pedig kipróbálásképp feldolgoztam az akupunktúra atlaszt. Nem részletezem, hogy miért.
máj. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!