Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » (jobb) térdfájás ellen mit...

(jobb) térdfájás ellen mit lehet tenni? mintha a porc fájna , tompa furcsa szétterjedő fájdalom minden egyes guggolásnál, térdhajlításnál. Ütés nem érte. Talán túrázás közben meredek mászáskor történt vele valami amit akkor nem vettem észre

Figyelt kérdés

máj. 10. 05:22
 1/9 A kérdező kommentje:
középkorú vagyok és még sosem volt ilyen problémám
máj. 10. 05:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha azóta van akkor a mászástól lehet. Sajnos a porcokhoz nem értek, max térd stabilizáló izmok erősítése lehet jó, de ilyenkor már lehet az káros. Szerintem doki.
máj. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve porcleválásom keletkezett, amikor egy hirtelen nagy terhelést kapott az egyik térdem. Pokolian fájt, de sántikálva továbbra is jártam dolgozni. A munkahelyemen mindenki térdműtétet vizionált, mutogatták az övéiket, ajánlgatták a jobbnál-jobb orvosokat, kórházakat, stb. (Toxikus egy munkahely volt.)


Hosszú pihentetés, kímélés után, magától gyógyult a térdem. Azóta is rendben van, de arra sokkal jobban figyelek, hogy ne ismétlődjön meg újra ez a fajta sérülésem. Lehet mondani, hogy szerencsém volt, de ez annál sokkal több volt. Nagyon örülök, hogy nem műtettem magam, mint a többiek. (Egy orvos sohasem ajánlaná ezt a gyógymódot, mert számukra a műtét egy nagyon jó biznisz. Nekem ezek a szomorú tapasztalataim velük és a rendszerükkel kapcsolatban. Viszakozni se lehet egy műtéttöl, ha már fel lettél ültetve a "képzeletbeli" futószalagra, ami a műtőbe vezet, még akkor sem, ha már időközben elindult magától egy gyógyulási folyamat és ezt érzékeled is. Még meg is zsarolnak, az odafigyelés helyett, hogy:

ha most lemondod a műtétet, akkor ide soha többé nem fognak visszavenni, ha mégis ilyen problémád állna elő a jövőben. Így - ezek tudatában - döntsek a műtét vagy az elhalasztása mellett.

Sajnos egyszer ilyen szituban a műtétet választottam ezen megfélemlítés miatt és azóta is bánom, hogy gyáva voltam. Ennyit a magyar állami egészségügyről. Belezsaroltak a műtétbe, az egészségi állapotomra való odafigyelés helyett.)

máj. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm 3. sokban egyetértek a leirtakkal.

hirtelen fogytam erős stressz miatt 5 kilót. párom azt mondja talán a térdem ezt sínylete meg h hirtelen lekerült róla 5 kiló. amilyen fura az emberi test ez is lehetséges

igyekszem pihentetni

egyéb szóba se jöhet.

máj. 10. 07:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Ortopédia
máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó minőségi kollagént tud valaki ajánlani?
máj. 10. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kollagén por csak a gyártó és forgalmazó fájdalmain segít.

Esetedben talán valamelyik térd keresztszalag sérülhetett meg. Kerülni kell a térdhajlítást és guggolást (amennyiben sportolásnál jelentkezik), tehát kímélni kell a térdizületet. Megjegyzem, sérült keresztszalag spontán gyógyulásra nemigen képes és gyakran kis vírusos (akár légúti) fertőzések esetén az ilyen fájdalmak fokozottan jelentkezhetnek.

máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"térdfájás ellen mit lehet tenni?"

Ortopéd orvos, röntgen vagy még inkább MR kellene. (MR akár saját pénzből.) Lehet porckopás vagy meniszkusz szakadás is. Nekem mindkettő van.

Gyulladt térdre ultrahang fizikoterápiát, ibuprofen krémet kaptam. Hialuronsav injekciót az izületi folyadékba. (Csak gyakorlott ortopédsebész adhatja be.) Kiránduláshoz oldalt fémcsuklós térdortézis, ami megakadályozza, hogy csak az egyik oldali porc terhelődjön.

Azóta térdfájdalom nélkül kirándulok. A porckopás miatt gugolni nem tudok, soha nem is fogok. Térdelek vagy leülök.

máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Be kell fejeznem most azonnal a gyakorizást, mert úgy bekúrtam reggel a bal térdem egy rohadt vasdarabba, hogy most ezt nyöghetem napokig.

És kocsonyát se tudok csinálni, hogy azzal kúráljam magam, mert elfogyott a fagyasztóból a hozzá való disznóság.

máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!