Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tapasztalatok, vélemények a...

Tapasztalatok, vélemények a Gyuri bácsi-féle útifű teáról?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ha egy allergiás egy éven át naponta megissza az előírt adagot (ez mennyi?), akkor elmúlik, elmúlhat az allergiája.

Ez mennyire igaz, állja meg a helyét? Tapasztalatokat és véleményeket várnék a teáról.

Köszi!

[link]


2011. máj. 6. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem mulasztja el az allergiát, sőt akár még magára az útifűre és sok más gyógynövényre is lehet allergiás bárki úgy, hogy nem is tud róla. Ebben az esetben akár életveszélyes is lehet. Nem szabadna bedőlni ezeknek a "gyógynövény, mi bajom lehet tőle" teóriáknak, mivel ezeket nem vizsgálja be senki, de ezt már sokszor elmondtam. Amíg egy gyógyszer eljut az engedélyezésig, akár milliárdos összeget is felemészthet, ugyan hol érné ez meg egy gyógynövénykészítménynél? OGYI endedélye pedig egyiknek sincs, ezért írják rá "okosan" hogy táplálékkiegészítő.
2011. máj. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez is igaz, de azért az is, hogy a gyógyszerekkel rengeteg méreganyagot is beviszel a szervezetedbe.

A gyógynövényeknél meg nem, vagy csak mi nem tudunk róla(?).

2011. máj. 7. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Mint már írtam is, egy gyógynövénykészítményről soha nem lehet tudni hogy honnan származik. Ahogy azt sem, ténylegesen mennyi a hatóanyag tartalmuk. Példa: Fehér üröm, Zsálya: Jó a gyomorra, májra, izzadásra, írják róla. Az igazság pedig az hogy mindkettő tartalmaz tujont, ami egy veszélyes alkaloida, ezért hosszabb időn keresztül nem, terhes és szoptatós anyáknak pedig szigorúan tilos a fogyasztása. Ha belegondolsz, egy növény hogy képes életben maradni ott ahol ember, állat sem? Mert bizonyos anyagokkal védekezik, amit ki tudja benne hagynak e egy gyógynövénykészítménynél. Biológus és kutató vagyok, rengeteg tanulmány, elemzés van már mögöttem, hidd el nem a levegőbe beszélek. A homeopátia a másik iszonyat nagy marhaság, semmi hatóanyagot nem tartalmaznak, mégis káros lehet a szervezetre. Hogy miért? Mert egy komolyabb betegséget van aki azzal akar meggyógyítani, ami akár végzetes is lehet. A mai modern gyógyszereket már úgy próbálják alakítani, hogy minél csekélyebb legyen a mellékhatásuk. És ha jobban belegondolsz: Mi a jobb, ha mondjuk 80 éves korodig szenvedsz az allergia tüneteitől, vagy ha minőségi életed lesz a gyógyszerek szedése mellett mondjuk 78 éves korodig? Tehát 2 év mínusz. Bár egy komolyabb asztmás roham elvihet jóval hamarabb is. Mérlegelj, majd dönts.
2011. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elég meggyőző amit írsz...

Köszi!

2011. máj. 7. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülök hogy így látod. Az elmúlt héten 4 százalékot estem csak mert próbálok rávilágítani szakmai szempontok szerint a kérdésekre, de valószínűleg ez nem tetszik néhány önjelölt természetgyógyásznak, akik a nők lapjából tájékozódnak az egészségről. Nem azt mondom persze, hogy a kortizon és az antihisztamin készítmények hosszú távon nem járnak mellékhatásokkal, de általában az allergia szezonális jellegű, ezért nem állandóan kell használni ezen készítményeket. Bemásolok neked néhány jó tanácsot, amikkel magam is egyetértek. Praktikus tippek allergiásoknak


Tengerparti nyaralásnál figyeljünk arra, hogy a szél mindig a tenger felől fúj, ami sokszor nem is annyira magától értetődő!

A pollenallergiások legyenek óvatosak a kerti és a szobanövényeik vásárlásakor! A nem virágzó levéldísznövények kedvező alternatívát jelentenek.

Nedves, hideg időben a pollenszórás csekélyebb.

A hajmosást ideális estére időzíteni, mert a napközben rá tapadt allergének eltávolíthatók, és így megakadályozható, hogy a párnáról újra és újra belélegezzük azokat.

Az autó szellőzőberendezését csak pollenfilterrel működtessük!

Akik allergiások a házipor atkákra, lakásukat úgy rendezzék be, hogy minél kevesebb szőnyegre legyen szükség! Részesítsék előnyben a járólapot, a parkettát!

A porszívóra szerelt szűrő megakadályozza a por szükségtelen felkeveredését. Az takarítson a családból, aki nem allergiás!

Létezik egy teszt, aminek segítségével ki lehet mutatni az atkák ürüléke, a guanin által okozott terhelés erősségét.

A padlófűtés, különösen padlószőnyeggel együtt szintén problémákat okozhat, mert a port a felfelé szálló meleg levegő felkavarja.

A matracokat érdemes portaszító huzattal ellátni.

Az élelmiszer-allergiások étterem-látogatás során próbáljanak érdeklődni a személyzetnél, hogyan készülnek, s mit tartalmaznak az egyes fogások! Külföldi tartózkodás esetén ajánlatos a szükséges szavakat - élelmiszerek, adalékanyagok stb. - megtanulni

2011. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

régi kérdés, de ha már idekeveredtem, válaszolok:


Az igaz, hogy a megvásárolható gyógynövény-készítményekben káros adalékanyagok is vannak néha, és az is, hogy nem érdemes kellő tájékozottság és mértéktartás nélkül gyógynövényt alkalmazni. Nem szabad semelyik gyógynövényt pár hónapnál tovább szünet nélkül fogyasztani egyhuzamban.

Viszont mindig jobb előnyben részesíteni a növényeket, táplálkozást a gyógyszerekkel szemben, előbb próbáljanak meg egy immunerősítő teakúrát pl. az útifűvel, mint egy immunszupresszív gyógyszerkúrát, aminek az a hatásmechanizmusa, hogy gyengíti az immunrendszer reakcióját, és ezáltal a tüneteket. (Biztos van másfajta allergiagyógyszer is, de én azt látom, hogy általában immunszupresszív "gyógyszert" írnak fel).

Az immunrendszer gyógyszerekkel való gyengítése az egy baromi kockázatos dolog.

Gyógynövényekkel kapcsolatban pedig inkább ne a netről, hanem régi, alapos szakkönyvekből tájékozódjanak.

2014. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hello!

Elég régi a kérdés, de hátha valakinek hasznos lehet. Én macskaallergiával kűzdök és van macskám, tehát nem szezonális a dolog. Egész évben pedig nem akarok gyógyszert szedni, ezért gondoltam kipróbálom a teát. Egyrészt "csak" orrfolyás, viszketés nálam a tünet, tehát komolyabb fulladás vagy ilyesmi sosem volt. Másrészt korábbi allergiatesztről tudom, hogy a teakeverék gyógynövényeire sem vagyok allergiás.

Hazudnék ha azt mondanám, hogy teljesen elmúlt az allergiám tőle, viszont az tény, hogy sokkal gyengébbek lettek a tüneteim vagy sokkal hosszabb macskával való együttlét után jöttek egyáltalán elő. Úgyhogy szerintem, megfelelő körültekintéssel meg lehet próbálni a dolgot.

2019. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!