Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a következmenye, ha reiki...

Mi a következmenye, ha reiki tanfolyam utan csak evek mulva kezdem el azt hasznalni, addig alig, az elsö 3 heten sem sokat gyakorlom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 11:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Kesöbb a munkam soran biztosan fogom, most meg gyesen vagyok, es nem tudtam, hogy ehhez a modszerhez ilyen fontos a környezet hozzaallasa is, igy most megcsinaltam. (Az agykontroll pl. csak magamtol függ.) Ferjemen 2-szer csinaltam, de hosszunak talalta addig ugy feküdni, hogy nem keresztezheti a kezet meg sehol, igy nem akarja. A lakohelyünkön nem ismerek sokmindenkit, rokonsag tavol vagy a közelebbiek csak nevetnek ilyesmiken, de ez mar csak azert is nehezkes lenne, mert egesz nap a gyermekemmel vagyok, a közel lako rokonok (anyos, apos) meg eddig sosem "ertek ra", ha barmit kertem, csak akkor jönnek, ha kedvük tartja.

Haziallataink nincsenek, viragaim gyönyörüek!

Igy az emlitett 2 kivetelevel csak önkezeleseket vegzek, pedig nagyon szeretnem.

2011. júl. 20. 11:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a következménye?

Nem tudtad, hogy a hobbicélból megtanult alternatív gyógymód a következmények nélküliség Csimborasszója?

2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ertem a kerdesedet. Mi az a Csimborasszója? Es miböl gondolod annyira biztosan, hogy meg allitod is, hogy hobbicelbol??? Csak mert irtam. hogy a munkam soran tudom majd hasznalni.
2011. júl. 20. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy magas hegy Afrikában.

Ahhoz meg gratulálok, ha a semmiből majd meg tudsz élni.

2011. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
49%
Ez olyan, mint a biciklizés: nem lehet elfelejteni :)
2011. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 homo ludensz ***** válasza:
49%
Elvégezted és beavatást nyertél, a többi rajtad múlik. Minél többször használod annál nagyobb rutinnal és maga biztonsággal fogod használni. Reikisnek nem születik senki csak idővel azzá válik. Írod hogy korlátozottak a lehetőségeid,sokan vannak így hiszen te senki után nem szaladgálhatsz hogy kezelhesd. Elvem:nem a kút megy a szomjazó után inkább fordítva a szomjazó keresi a kutat. Ez az ismeretek bővítésére is vonatkozik elméletben és gyakorlatban egyaránt. Nem hobbi szinten,de tudatosan képezd magad ha eziránt érzed magad elkötelezve.
2011. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat. (A gratulaciot is! :)))


Igen, ezt mondjak, h " a többi csak rajtunk mulik", de valoban? Nem szamitottam arra, hogy nem lesz majd, akit kezelhetek, igy azota is csak magamat. A reiki oktato ugy mondta, h fontos lenne, ha az elsö 3 heten, amennyit csak birunk... Nem mondta, miert. Es mi van, ha addig csak magamat tudom? (Ezt is gyerek mellett, tehat közben megszakitom ezert-azert, vagy ejjel, de gyakran belealszok a faradtsagtol.)

Azt szeretnem tudni, hogyha ez igy megy egy jo darabig, akkor "gyengül a hatasa"? Vagy ha majd ujra dolgozok, ott "aktivalodik"?

Elöre is köszönöm, ha valaki megirja!

2011. júl. 22. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Először:

Keresd antikvárban: Walter Lübeck = A reiki ösvényén c. könyvét. Nemcsak a nagykezelések vannak benne, hanem az u.n. célzott kezelések pozíciói is. Először az egyes csakrákhoz tartozó belső szerveket, stb. sorolja fel. A könyv végén pedig a leggyakrabban előforduló betegségek kezeléséhez tartozó kézpoziciókat sorolja fel. Ez esetben nem feltétlenül kell a kezelésekre több órát fordítani. Az más dolog, hogy ajánlatos azért az elején néhányszor a nagykezelést is elvégezni.

2.

Minél többször gyakorlod, annál erősebb lesz a kezed, tehát elfelejteni nem lehet, csak ennyi kihagyás után az "intenzitás" csökken.

3.

Beszélj a mestereddel, ha legközelebb tart tanfolyamot, elmehetsz-e hozzá egy u.n. tisztító-beavatásra. Vannak mesterek, akik szerint ilyen nem lehetséges, más mester szívesen megteszi.

Ugyanis a beavatás során megnyitották azokat a csatornákat, amelyeken keresztül az energiát le tudod kérni, de ha ez egy ideig nincs használva, kissé beszűkülnek. De ha egy tisztító beavatásra nem találsz lehetőséget, akkor sincs baj, mert gyakorlással helyre tudod hozni.

Egyébként gyakorolni lehet: amikor saját gyermekeid megfázás, stb. miatt betegek, vagy elesett és fáj a lába, keze, és sok más egyéb esetben is.

Ismerősök, szomszédok ha beszélgetsz velük, és odafigyelsz arra amit mondanak, rájössz, hogy tele vannak panasszal arról, hogy itt fáj, ott fáj stb. Olyankor megkérdezheted tőle, hogy "megengedi-e hogy segíts?" Ha igent mond, üljetek le először, mondd el neki, hogy mi is a reiki és majd eldönti, hogy kéri-e, vagy továbbra is "szenvedni akar" a lelke mélyén.

A lehetőség mindig előttünk van, legfeljebb nem vesszük észre, annyira el vagyunk foglalva saját gondjainkkal. De ha elszántad magad, hogy mostmár valóban rálépsz az "útra" megkapod hozzá fentről a segítséget! Sok sikert!

2011. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2011. júl. 23. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!