Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a teendő, ha a nyakon csíp...

Mi a teendő, ha a nyakon csíp egy darázs?

Figyelt kérdés

Ittam calciumot, de eléggé bedagadt a helye. Folyamatosan feszít, csíp és lüktet. (áucs ez nagyon fáj)

Valamilyen házi praktika, amivel enyhíteni lehet a fájdalmat?


2011. aug. 22. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
ecetes kendőt tegyél rá.. én ezt a házi praktikát tudom.
2011. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


Engem a múlt héten csípett meg egy bögöly, kb 10 cm-es köve lett. Nekem is Calcium pezsgőtabit írt a doki rá, meg Fenistilt. (azért mentem vele dokihoz, mert nagyon nagy lett, és lila lett a széle...)Nagyon jó volt rá a kenőcs, nem viszketett tőle. Amúgy rácsavarhatsz egy hagymát is, az elveszi a tüzét!

2011. aug. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első vagyok.. esetleg még petrezselyemzölddel bedörzsölheted a csípés helyét (ezt most olvastam) és a második válaszolónak is igaza van,a hagyma is jó rá.
2011. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lacix86 ***** válasza:

kend be Fenistil géllel, vagy bármilyen napégésre is jó cuccal. Sajnos a befecskendezett anyag (elég sokféle van, de köztük a bradykinin) okozza a fájdalmat és a duzzanatot. Amíg nem bomlik le teljesen, addig fájni fog és duzzad...

Érdekesség, hogy gyulladás során is majdnem ugyanazok az anyagok szabadulnak fel, amik darázscsípéskor bejutnak a bőröd alá. Ezért fáj, duzzadt, vörös, meleg tapintatú és funkciójában károsodott a terület. (A gyulladásnak is ez az 5 tünete van) - avagy latinul: tumor (duzzanat), rubor (vörös), dolor (fáj), calor (meleg), functio laesa (rossz működés).


Kitartás és a lényeg: max. antihisztamin tartalmú kenőcsöt tehetsz rá, csodát ne várj. Hűsítő krémek is jók, de amíg le nem bomlik a cucc, ne várj csodát (3-4órán belül azért mérséklődnek a tünetek, a pirosság és érzékenység tovább eltarthat)

2011. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!