Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Volt/van Candida gombád?...

Volt/van Candida gombád? Végigcsináltad a diétát?

Figyelt kérdés

Milvel helyettesítetted a cukrot?

A xyilitolt(édesítő) valóban fogyaszthatják candidások?


2011. okt. 24. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt, és végigcsináltam. Először nehezen ment nagyon, aztán fokozatosan kezdtem elhagyni a cukros kajákat. Pl. egy idő után már semmibe nem raktam cukrot, a teát is anélkül ittam, meg lehet szokni. Én úgy tudom, hogy lehet fogyasztani, de soha nem használtam édesítőt.
2011. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen fogyaszthatják, mert nem savasít, nem erjed. De idővel valóban meg lehet szokni az édes dolgok elhagyását. A candida diéta önmagában nem elég, a diétákkal kapcsolatban az a baj, hogy csak pillanatnyi megoldások, de egy mókuskerék....Életmódváltoztatás kell, ami azt jelenti többek között, hogy a savasító ételeket/italokat kiiktatod a mindennapjaidból. (pl. szénsavas dolgok, sok hús, élesztővel készült kenyér stb.)Ne ámítsd magad azzal, hogy egy egyszerű, egyszeri alkalmú diéta megoldja a candida problémát. Akárki is mondta...
2011. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy életmódváltásra van szükség. Már sokmindent kiiktattam az étrendenből még mielőtt gombás lettem volna.Pl. egyátalán nem iszok cukros, szénsavas üdítőket, (nem is hiányzik),kevesebb édessget is fogyasztok, de azért néha megkívánom.

De úgy látszik ez nem elég.A candida kialakulásához sok minden vezethet.

Most jelenleg diétázom, mert gombám van.És hiába fogyasztok gombaölő készítményt, ha nem tartom be a diétát, szóval a kérdésem erre irányult, nem az életmódváltásra :)

2011. okt. 28. 06:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Okés, sok sikert:)!
2011. okt. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs leirt dieta amit kovetnek, inkabb csak odafigyelek.

Cukrot nem helyettesitem semmivel. Lehetoleg kerulom a banant es egyeb magas cukortartalmu gyumolcsoket, fozeskor nem hasznalok cukrot.

A xylitolt nem ismerem.

Neha Kaprilik sav tablettat szedek amikor a tunetek arra utalnak, hogy a kandida megint folenybe kerult. Illetve sok zoldseget juice-olok es annak a levet iszom (petrezselyem, zellerzold, citrom, gyomber, salatak). Repat is bele szoktam juiceolni, az ize miatt, de csak mertekkel mert az is cukros.

Illetve chlorophyl-t iszok lugositas vegett. Ezek altalaban visszaszoritjak a kis szemet candidat.

2011. okt. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaazoló!

Igen, mert a zöldség lúgosítja a szervezetet és azt tudni kell, hogy az elsavasodás egyik következménye lehet sok más betgségnek, többek között a candida kialakulásának.

Nagyon érdekel amit írtál.Én még soha nem próbáltam és kóstoltam, milyen zölséget leturmixolni. Pontosan milyen zöldséget turmixolsz le és teszel valamit még a turmixba?

Viszont valóban nagyon egészséges, sőt még méregtelenít is és magas a rosttartalma, ami elengedhetelen az egészséges bélműködéshez.

Tudnál nekem receptet írni. Milyen zöldségeket szoktál leturmixolni?

Nekem még van otthon gyümölcscentrifugám, bár még zöldséghez nem próbáltam, nem tudom milyen lenne :)

Előre is köszönöm a válaszodat.


A xilytol egyébként egy csökentett kalória tartalmú édesítő. Olyan az állaga mint a kristálycukor, úgy néz ki. Candidások és cukorbetegek is fogyaszthatják, valamint fogyókúrázók. Sokkal egészségesebb mint a kristálycukor, lasabban szívódik fel, ezért kevésbé hízlal.

Van nyírfacukor is. Ugyanazokkal a tulajdonságokkal bír,mint a xilytol, az is egy természetes cukor.

Én sem vittem soha túlzásba az édességet, cukrot, de eldöntötem, ha néha-néha süteményt sütök, vagy olyan ételt készítek, amihet az édesítéséhez cukor kell, xilytolt használok.

2011. okt. 30. 07:25
 7/7 anonim ***** válasza:

szia,

en azt olvastam valahol, hogy a gyumicentrifuga azert nem jo zoldsegekhez, mert tul gyorsan porog es ez a zoldsegeknek nem jo, mert oxigen keveredik hozza, igy savasodik a zoldsegle, illetve a rostban (amit a vegen ki szoktak dobni) abban nagyon sok juice megmarad.

Mi vettunk egy Omega markaju zoldsegfacsarot. Nem olcso de jo befektetes mert mar evek ota megvan es tobbfele facsaro tartozek jar hozza, igy magokbol kremeket is lehet csinalni, peldaul mandulakrem, mogyorokrem, stb.

Nagyon alacsony fordulatszamon forogva nyomja ki a levet a zoldsegekbol. Meg buzafuvet is lehet vele facsarni.

Egy adag juice ugy szokott kinezni, hogy teszek bele 2-3 sargarepat, 1-2 zellerzoldet, 5-10 szal petrezselyemzoldet, 1 citrom, ha van valami salatalevel, akkor abbol par darabot, illetve egy almat. A gyomber nagyon eros, abbol csak picit, kezdetnek kiserletezhetsz egy borso meretu gyomberrel, kesobb nagyobbat is rakhatsz bele, izlese valogatja.

Ami a juicegep vegen kijon rost, abbol neha vissza szoktam rakni 1-2 kiskanalnyit az italba es megiszom, igy a sok josag mellett rostot is viszek a szervezetembe.

Itt talalsz tovabbi irasokat. www.eujuicers.hu/hu

Tenyleg csak a fantaziad szab hatart hogy mit probalsz ki. A kaposztalevellel ovatosan, mert annak eleg eros a level es idobe telik mig a szervezet hozza szokik. (amiket meg lefacsargatsz: spenot, soska, kulonfele salatak, alma, kigyo uborka, karalabe, retek, sarga/feherrepa, zellerzold, citrom, gyomber, buzafu, fokhagyma stb.

Ha peldaul 2-3 gerezd fokhagymat lefacsarsz egy citrom levelel, reggel ehgyomorra idd meg es 20 perc mulva mar nem is leszel tole budos. (tehetsz bele petrezselyemzoldet az iz miatt).

A fokhagyma a legjobb antibiotikum.

(ui: a petrezselyem enyhen vizhajto, fogyasztasa utan meg ne indulj el rogton otthonrol, mert hirtelen fog jonni a pisilhetnek erzes:)

Jo egeszseget!

2011. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!