Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valaki segítene nekem, aki...

Valaki segítene nekem, aki ért a homeopátiához?

Figyelt kérdés

Van egy homeopátiás kurzus az egyetemen, amit felvettem, és ez a potenciálás nem egészen világos, valaki segítene kibogozni? Mármint rendben, a legtöbbet használt a D és a C, de melyik az "erősebb"? Hogy lehet, hogy a magas potenciálú (pl. C30, 200 stb.) szerből kevesebb kell, pedig elvileg az a hígabb? És miért van az, hogy a méhcsípésre allergiásoknak a bogyóból csak 30 felettit lehet adni, miközben elvileg a kevesebb a "kevésbé hatékony"?

Ha valaki segít nekem ezeket tisztázni, nagyon megköszönöm!



#homeopátia #potenciálás
2012. szept. 18. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Logikát keresel a homeopátiában?

Biztos, hogy jól meggondoltad, hogy pont ez a kurzus való neked? :)

2012. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Jó, hogy vannak még, akik gondolkodnak. A homeopátia szerint a hígabb az erősebb, és az a legerősebb, amiben már nincs is oldott anyag. A víz memóriáján alapul.

Nem kell elhinned; tégy úgy, mintha társadalomtudományi kurzus lenne!

2012. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mivel csak orvosok lehetnek képzett homeopaták, ezért reméltem kereshetek benne logikát :) Aki privát üzenetet írt, annak külön köszönöm!

2012. szept. 19. 18:28
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon nagy üzlet a homeopátia, lényegében placebo (azaz tök hatástalan) gyógyszereket használ. Tesóm gyógyszerész és mondta, hogy az egyetemen megtanítják, hogy ennek semmi értelme, DE nagyon jó üzlet tehát a betegeknek ajánlani kell... Ennyit erről.
2012. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!