Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Máriatövismagot egyben szeretn...

Máriatövismagot egyben szeretném enni, mennyit lehet egy alkalommal, hogy kell adagolni?

Figyelt kérdés

Sajnos egy kis elhízásom volt az utóbbi három évben aktív sport részleges abbahagyása miatt.

A máj értékeim enyhe májnagyobbodást és zsírmájat mutatnak, sajnos, pedig utálom az alkoholt, sosem ittam, nem szeretem, se cigi, se kávé.


Máriatövismagot ajánlottak többen, az olaj nem vált be, ezért most vettem magot, nem őrleményt, hanem teljes magvakat, de nincs rajta, hogy hogy kell enni, és az eladó se tudta.


Kérem, akinek van tapasztalata máriatövismaggal, írjon!



#mag #méregtelenítés #tisztítókúra #máj #máriatövis #zsírmáj #máriatövismag #májméregtelenítése #őrlemények
2016. jan. 28. 16:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Tudtommal abból teát kell főzni. Szerintem őrleményben vedd meg.
2016. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Máriatövismagot csak száraz állapotban tanácsos a szervezetbe bevinni. Mivel pl. a tea meg az őrleménynél ezt nem tudjuk betartani és így jócskán c sökken a hatása. Azért forgalmazzák kapszula, vagy filmbevonatos tbl. kivitelben is.

Ha valami hatásosat keresel, nézz utána a Reg-Enor –nak.

2016. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy most vettem.

Már megvan, itt van egy zacskónyi mellettem, egészben, kis magok.

Nem teát kell belőle főzni, hanem megenni.

De mennyit egyszerre?

2016. jan. 28. 19:55
 4/26 Salx Narval ***** válasza:
Én sohasem méricskéltem, ami általában ajánlott megelőzésre kúra szerűen az-az kb 1 hónapra (4-hét) napi 3 alkalommal a főétkezések előtt egy-egy teáskanálnyi elrágcsálása bő folyadékkal. Nem fog ízleni.:D Ha teaként iszod akkor ugyan így csak púpos teáskanálnyi vagy csapott evőkanálnyi, ahogy tetszik ( forrázni és 15 percig áztatni) a magokat természetesen teafőzés után is megeheted. Le is darálhatod, ez esetben gyümölcslevekbe, vagy tetszés szerinti folyadékba keverheted az adag itt is kb egy-egy csapott teáskanálnyi étkezések előtt. Az olajból, egy teáskanálnyi ajánlott reggel étkezés előtt. Nem tudom mi volt vele a gondod az egyik legjobb fogyasztási mód? Tehát a kúra kb 1-hónap (4-hét) utána szünet, egy évben 3 alkalommal megismételhető, ez megelőzésre és enyhe panaszokra hatásos. Te szerintem ebbe a kategóriába tartozol felesleges emelni az adagot. Rövidebb 1-2 hetes kúránál a napi adag duplázható. Én így fogyasztom olaj és tea formában felváltva. Tinktúra is létezik, azt viszont még nem próbáltam.
2016. jan. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

18 éve abbahagytam a piálást. A májam már teljesen feladta a hozzáfúzött reményeket közel 25 évi illuminációtól. Ekkor vettem máriatövis magot, a nadrágzsebembe burítottam, és mikor eszembe jutott lenyeltem belőle egy csipetnyit. olyan 8-10 szemet. 6-8 hónap elteltével kezdtem jobban érezni magam, azóta sincs a májammal semmi gond.

A kutyám kullancs csípés okozta májkárosodását is így kezeltem ki. 8-10 szemnyi tövismagot dobtam a torkába, amit egészben volt kénytelen lenyelni. Másfél hónap elteltével a kutyus a régi lett. Egy évvel később ismét jelentkeztek nála a korábbi tünetek, ismét nekiálltam magot etetni vele. Mikor mondtam neki, "gyógyszer" már ült is le elém, várta a magokat. Ismét egy hónap múlva elérte eredi állapotát, ennek már vagy 5 éve. A kiskutyámmal még mindíg boldogok vagyunk.

Nem kell horribilis összegeket költeni a szintetikus sz#rokért!

2016. jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%
A máriatövis hatóanyaga a silimarin zsíros olajban oldott anyag, emellett a mag is nehezen bomlik. Ha egyben fogyasztod, gyakorlatilag hatástalanul halad át az emésztőrendszereden. Zsíros olajként vízben sem oldódik, így a tea, vagy az őrölt mag fogyasztása sem túl hatékony. Általában más olajokban, vagy alkoholban kivonatolva teszik hatékonnyá. Szerezz valamilyen fogyasztható olajat, pl kukorica, len, vagy hasonló étkezési olajat, őröld le a magot cukordarálóban vagy hasonlóban, melegítsd meg kicsit az olajat, és töltsd egy zárható edénybe, öntsd bele a máriatövis lisztet, zárd le, és meleg, de nem forró helyen érleld 2-3 hétig. Minden nap többször rázd föl. Ezután 1-3 kávéskanállal vehetsz be belőle naponta. Így már hatékony lesz.
2016. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez egy tudományos hülyeség. A magból emésztésünk során olyan anyagok jönnek létre, ami az immunrendszerünket stabilizálja. És mert a máj, az napi szinten is gyarapszik/csökken, ezért az immunrendszer elsődlegesen ezt támogatja. Semmiféle vitaminnak, szteroidnak nincs jelentősége ebben a képben!
2016. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%
Azért ennek nézz utána kicsit jobban 7-es, mielőtt ilyesmit állítanál.
2016. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egészben lenyelni tényleg nincs értelme de nem is erről volt szó, rágcsálni kell, ill teafőzés után a magot szintén érdemes elrágcsálni. Maga a tea természetesen gyenge hatóanyagban, ebben a formában enyhébb emésztési zavarokra használják és nem májbetegségek és méregtelenítési célokra. A magból közvetlen nyerhető legerősebb hatóanyag szerintem az alkoholos áztatással érhető el, ezt követi a sajtolás vagy esetleg az említett más olajban-zsírban történő kioldás, kisütés. Ha ettől is erősebb hatóanyag kell akkor Legalont vagy Siegont kell szedni.
2016. febr. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
A sajtolás csak akkor jó, ha hidegen sajtolják, a melegen sajtoltból elbomlik a hatóanyag egy része. Az alkoholos tényleg erős, csak egyetlen baj van vele. Az alkohol vizet von el a májtól, ami csökkenti a méreganyag lebontást. A normált kivonatok, mint a silegon viszont tényleg jók.
2016. febr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!