Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Írna nekem valaki, akit...

Írna nekem valaki, akit felnőttként ADHD-val diagnosztizáltak és kezelés alatt van?

Figyelt kérdés
26/F vagyok, elolvastam ennek a betegségnek a tüneteit és kb minden stimmel rám sajnos. Diagnosztizálva még nem lettem, jövő héten kaptam időpontot egy pszihiáternél. Írnának nekem olyanok akik idősebb korukban lettek ezzel diagnosztizálva? Mennyire gyógyítható gyógyszerezéssel, terápiával stb.. Köszi

2020. jún. 7. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Legjobban melyik tüneteid jelentkezik?
2020. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok. Elérhető javulás bőven. De inkább ez azt jelenti, hogt nagyon kiismered. Nem azt, hogy olyan leszel mint mások.
2020. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly diagnosztizáltak, 45 éves koromban. A Ritalin LA-val amit felírtak, gyökeresen megváltozott az életem. Szuper lett - máséhoz viszonyítva talán nem, de ahhoz képest ahogy előtte vergődtem az élettel, nem túlzás azt mondanom hogy szuper.

Felejtsük el a "betegség" és "gyógyszer" szavakat. Nem betegség, hanem zavar. És ez nem kukacoskodás a szavakkal, és nem PC-ség, hanem a leglényegesebb dolog ahhoz hogy helyesen álljunk hozzá az állapothoz. Az ADHD-t rendkívül alacsony dopamin szint jellemzi, és nincs rá gyógymód jelenleg.

Amit gyógyszer néven felírnak, nem gyógyít semmit, ahogy a cukorbetegnek sem az inzulin. Viszont egy élhető életet eredményez(het), és ugyanúgy egy egész életen át kell szedni. Nekünk persze nem muszáj szedni a "gyógy" szert, de ha valakinek bevált az amit szed rá, minek küszködne nélküle.

Beszélgetéses terápiákra nem járok, sőt semmilyen terápiára sem.

Én nem voltam hiperaktív - vagy ha az is voltam kis koromban, a sorozatos érzelmi sérülések hatására befelé fordultam, és mindig álmodoztam (google: maladaptive daydreaming).

Ja, és Asperger-szindrómás is vagyok, középsúlyos fogyatékos. Mindezt 45 éves koromra értem el, addig vergődtem az élettel.

Mindenkinek lehet időnként alacsony a dopamin szintje, de a súlyosan alacsony szint okoz depressziót és szorongást is. Ezért elég nekem önmagában a "gyógyszer".

Normális én sem leszek, és irigylésre méltók azok, akiknek ez csak egy filózgatós kérdés: Mi is a normális?! :)

De ezzel már rendben vagyok, elfogadtam.

2020. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!