Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenés azonnal evés után?

Hasmenés azonnal evés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves férfi vagyok, 3 éve küzdök refluxszal, és 2 éve vastagbéltükrözésen az alábbit találták: colitis chronica aspecifica minoris gradus.


Utoljára 9 hónapja voltam gyomortükrözésen, 7 hónapja vastagbéltükrözésen és hasi UH, széklet vizsgálaton. Minden negatív lett, kivéve a gyomor és nyelőcső, ezek be voltak gyulladva. Ezen évek alatt nagyon gyakran fáj a hasam és nyelőcsövem gyomorsavtól, ritkán szedek rá gyógyszert. Továbbá kb 8 hónapja ismeretlen eredetű 1-2 kiütés jön elő főleg esténként, de nagyon gyorsan el is tűnik.


Most néhány napja azonban minden étkezés után szinte azonnal érzek alhasi puffadást és székelni is kell. Pont olyan érzés, mintha amit éppen megettem az végigfutna rajtam. A széklet nagyon lágy és mennyisége kevés. Vettem be probiutikumot de nem igazán segít. Nagyon megijedtem mi okozhatja.


Vajon mi okozhatja? Szervi probléma? Reflux? Ételallergia? Esetleg daganat?

És milyen vizsgálat lenne célszerű? Esetleg gyomortükrözés vagy vastagbéltükrözés megismétlése?


Köszönöm szépen a segítséget!



2020. jún. 15. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Allergiás nem lehetsz minden ételre ha minden végigszalad rajtad

Próbálj meg Cralexet szedni és közben feltétlenül beszélj egy orvossal

2020. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az étkezés hatására beinduló bél perisztaltika önmagában természetes jelenség, nálad valamiért fokozott mértékben jelentkezik. Felül kellene vizsgálni az étkezési szokást, az esetleges csekély mértékű rágást, a levegő nyelését stb.
2020. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig is ugyanígy rágtam és nyeltem a levegőt mindig.. nem hiszem, hogy ez okozná...
2020. jún. 15. 20:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Még 2 dolog jutott eszembe: újabban szódabikarbónát szedek gyomorsav ellen. A másik, hogy 4 napja gyrosozóban ettem, ott esetleg valami baktérium/parazita lehetett a húsban?
2020. jún. 15. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:

ha néhány napja van, akkor nem kell kétségbe esni.

Igen, lehetett benne valami.

Vagy akármi másban.

Nekem attól volt heteken át, hogy el kezdtem enni bolti,kényszer érlelt paradicsomot

2020. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!