Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kortikoszteroid mellékhatása...

A kortikoszteroid mellékhatásaira lennék kíváncsi. Már 20 éve asztmás vagyok és már több mint 10 éve seretide discust használok napi 2x1 et. Ki használ még? Milyen mellékhatásokat tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Nekem pl nincs normális ciklusom, de mást úgy még nem vettem észre.

Olvasgattam már sokat erről, de személyes tapasztalatokat még nem hallottam.. Nincs asztmás ismerősöm 🤷‍♀️

Válaszokat előre is köszönöm!☺️

L28



2020. szept. 3. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Csak a legfontosabbat nem írtad le: hány mikrogramm kortikoszteroid van egy adag gyógyszerben. Ettől függenek azért a mellékhatások.


De egyébként azért használják ezeket a gyógyszereket asztmában hosszú távon, mert - a belélegzésnél tipikus adagolás mellett - minimális mellékhatásuk van. Azt sem tartanám valószínűnek, hogy a ciklusod emiatt nincs rendben (hacsak nem az orvos mondta).


Gyerekeknél lassabb növekedést okoz, de felnőttéknél ez már úgysem játszik.


Viszont ha valakinek kezeletlen az asztmája és kórházba kerül miatta, akkor sokkal-sokkal nagyobb dózisban adják a kortikoszteroidot. Meg ha valakinek szájon át kell szedni, úgy hízást okozhat, ha jól tudom.

2020. szept. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A seretide is inhalációs por vagyis szájon át kell alkalmazni. Nem netről bemásolt tájékoztatást akartam, mert nyilván ezeket számtalanszor olvastam már, hanem tapasztalatokat,de azért köszi a válaszod!
2020. szept. 4. 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Inhalációs szteroidoknak minimális mellékhatásai lehetnek csak, pontosan azért mert a légútjaidba kapod, ott szívódik fel lokálisan, nem pedig az emésztőrendszeredben.


Amúgy pedig szisztémás steroid kezelés mellékhatásai (nagy dózisú, tartós adagolás!!)

Hajhullás, centrális elhízás, holdvilágarc, foltok-csíkok a bőrön, diabetes, hangulatingadozás,menstruációs zavarok, lassult sebgyógyulás és még sok minden más. De ez csak szájon át, tartósan adagolt, nagy dózisú tablettás szteroidnál fordulhat elő, a te panaszaidat valószínűleg más okozhatja (bár nem kizárt).

2020. szept. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: jó, de mennyi van egy adagban? Amit én szedek, abból van 100, 200 és 400 mikrogrammos is.
2020. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na, jó hagyjuk :D Én nem erre voltam kíváncsi.. Én, használók tapasztalataira, de mindegy

Az ciklusomba pedig nagyon is bezavar már évekkel ezelőtt is és szóltak is még tini koromban erről.🙄🤫

50/250 és és van még 3 gyógyszerem ezen kívül

2020. szept. 4. 08:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Van facebookon is asztmás csoport és ott olvastam pár tapasztalatot és nagyon sokan panaszkodtak (száj penész, striák, ciklus zavar, hízás stb)De, én hosszú ideje élek ezeken a gyógyszereken de annyira negatívan nem érint vagy nem figyeltem. kíváncsi lettem volna itt is, de itt vak vezet világtalnat :D
2020. szept. 4. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve használok 2x400 mikrogramm Budesonidot (csak másfajta belégzőkészülékkel). Nem lett szájpenészem, de betartom azt, amit a tájékoztató írt, hogy befújás után mindig mossak fogat.


A menstruációmba fogalmam sincs, hogy bezavar-e, ugyanúgy ingadozik a ciklusom hossza, mint mielőtt elkezdtem szedni.


Mikor elkezdtem szedni, nem híztam, hanem fogyni kezdtem, mert biciklivel járok munkába, és gyorsabban hajtottam a biciklit, miután normálisan kaptam levegőt. Striáim lánykorom óta vannak bőven, nem láttam újakat.


Nekem a hang megváltozása volt az egyetlen, amit a betegtájékoztatóban leírtak közül tapasztaltam. Mélyebb lett a hangom, mint a férjemé, kicsit vicces.


De a mellékhatások nagyon függenek a dózistól. A tied az elérhetőek közül a közepes (a perjel utáni mennyiség a kortikoszteroid mikrogrammban, létezik 50/100 és 50/500 is), de másik hatóanyag van benne, nem az, amit én szedek, szóval nem tudom, hogy viszonyul egymáshoz a két dózis.

2020. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm szépen a válaszod! ❤️
2020. szept. 4. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!