Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 39.6 fokos lázra ébredtem...

39.6 fokos lázra ébredtem hajnali fél-1 kor, 2 napja vagyok lázas, de ez a legmagasabb. Telefonáljak orvosnak, félek hogy tesztelnek ?

Figyelt kérdés
2 napja vagyok lázas, nem járok ki sehova, ez mellé csak nagyon kis nehézlégzésem társul, nem is köhögök úgy igazán, fáj a fejem, orrom sincs különösebben eldugulva, és taknyos sem vagyok. 400mg nurofennel csillapítom a lázam mindig mikor visszajön, általában 4-5 órát hat, utána már jön a hidegrázás, eddig a legmagasabb 38.6 volt és fokozatosan csak kevesebb, most hajnalban fél-1 kor viszont 39.6-ra ébredtem és borzalmasan rosszul voltam. Vettem be gyógyszert megint, ami most majd 2 óra elteltével 38.3-ig vitte le, szükséges tovább csillapítsam hűtőfürdővel esetleg, vagy ez még tűrhető ? Úgy gondoltam az elején hogy nem szükséges orvos, és a teszteléstől is félek, hogy pletykálnak majd itt rólam, nem mozdulok ki egyáltalán semerre sem mióta beteg vagyok, de így viszont már 40 fok körül kezdek aggódni, nem mostanában volt ilyen magas lázam.

2020. okt. 21. 02:24
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
Nekem pár éve volt közel 41 fokos lázam hidegrázással, úgy vittem le, hogy a nyakamat, csuklóimat és a bokáimat hideg vizes ruhával borogattam. Pár óra alatt elmúlt. Haldokló volt a házban, a család vele foglalkozott, egyedül kellett megoldanom.
2020. okt. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
51%
Orvos azonnal! 40 környékén már nagyon veszélyes a láz. Sűrgőségin kapsz majd egy injekciót és a utána rendben leszel.
2020. okt. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
86%
Már lement neki 38,3-ra ha tudja tartani ezt a szintet jobban lesz. A kórházak most veszélyesek.
2020. okt. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
82%
Lázasan hova menjen egyedül.
2020. okt. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%
#3-as: honnét tudod, hogy jobban lesz? Napok óta lázas. Fel kellene hívni az ügyeletet minél hamarabb.
2020. okt. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
82%
Csak ne induljon el egyedül ebben az állapotban a sürgősségire.
2020. okt. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
6%
Menj el orvoshoz, ne hallgass a sok okosra felőlük fel is fordulhatsz. Veszélyesek hol kisfiam hol?
2020. okt. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
29%
6 Hol látod te azt leírva, hogy egyedül menne az orvoshoz? Most tényleg ennyire segg hülyék vagytok?
2020. okt. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
95%

Ez covid lehet, nem sétálhat be csak úgy a kórházba, bakker...


Kérdező, reggel hívd fel a háziorvosodat és mondd el neki s helyzetet, hogy mi legyen. Tesztelni biztos kell, ha pedig rosszabbra fordul, akkor mentőnek kell érted menni.

2020. okt. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
94%

Ügyeletet, orvost hívd.

Kérdésedben írod, tartasz attól, hogy majd "itt pletykálnak rólad" - ezzel ne foglalkozz.

2020. okt. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!