Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hematológián milyen vizsgálatr...

Hematológián milyen vizsgálatra számíthatok?

Figyelt kérdés

2 hónapja tartó erős lép ,máj , és kar-láb csontfájdalommal , erős fáradtságérzettel,fejfájással és nagyobb nyirokcsomókkal ,gyakori fertőzések miatt küldtek keddre hematológiára .

Feküdtem is bennt kivizsgáláson kóros eltérést nem igazán találtak ,"csak" az egyik tumormarker értékem lett jóval magasabb .

Vért sokszor vettek tőlem a 2 hónap folyamán így gondolom most is fognak mivel hematológia ,de szerintetek milyen vizsgálatra számíthatok még ?

(Azt tudom ,hogy későbbiekben csontvelő mintavételem valószínűleg lesz . )

Vérvétel előtt mennyi órával nemszabad ennem ?

Köszi a válaszokat előre is , szép estét/reggelt /napot mindenkinek !



2020. nov. 1. 22:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csont izotópvizsgálaton voltam ,az negatív ,így csontvelőre gyanakodnak.
2020. nov. 1. 22:39
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Fizikális vizsgálat és vérvétel, másra nem nagyon kell számítani így elsőkörben.

2020. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

+ azt tudom ,hogy a legutolsó vérképemben alacsony volt a vvt ( vörösvértest ) ,hematokrit (htc) és a MCV (vörösvértest volumen ).

Alacsony a we ( vörösvértest süllyedés ) és magas a neutrofil granulocita

szerintetek mi lehet ez ?

2020. nov. 1. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Én írtam az előző választ.

Valószínűleg valami krónikus dolog, tehát nem akut, ami talán egy jobb verzió. De nem szeretnélek fölöslegesen riogatni, úgyhogy inkább várd ki a vizsgálatok végét.

2020. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !És a gyors választ is !
2020. nov. 1. 22:56
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából én még mindig reménykedem hátha vírus ,noha vagy 20 vírusra leteszteltek az összes hepatitistől a momonukleózison át mindenig .

Ínyem is vérzett gyakran ,most rikábban ,fogorvoshoz mentünk aztmondta semmi gyulladást nem lát így ő leukémiára tippel .

De ez elgondolkodtató mert a fehérvérsejtszámom pedig a helyén van .

2020. nov. 1. 22:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is erre gondolok. Krónikusra.

Az akut formával találkoztam sajnos, a vizsgálatokról elég sok mindent tudok, úgyhogy, ha gondolod, és van kérdésed, írj nyugodtan privátban. Ha tudok, válaszolok szívesen.

2020. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Írtam !
2020. nov. 1. 23:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet elküldenek ctre. De az nem most lesz hanem beutalót adnak rá. Mikor én voltam limfóma gyanúval nem kellett éhgyomorra mennem a vérvételhez. Először csak fizikális vizsgálat volt meg elbeszélgetés meg vérvétel. Később a ct meg újabb vérvétel.
2020. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben ,köszi !
2020. nov. 2. 15:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!