Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb egy éve voltam vastagbél,...

Kb egy éve voltam vastagbél, vékonybél tükrözésen crohn gyanújával. A tükrözés , illetve szövettan kizárta a crohnt, illetve a vérvételek eredményei is jók lettek. A panaszaim* Lehet ez mégis crohn vagy inkább esetleg ibs lenne?

Figyelt kérdés

* Ugye egy éve volt ez a vizsgálat kb. Az előtt pár hónappal kezdtek el jelentkezni a tünetek, enyhén. Nem nagyon vett akkor még komolyan a háziorvosom. A széklettel szoktak problémák lenni általában. A hasam nem szokott menni, de van hogy nagyon híg illetve előfordul, hogy olyan kemény mint a beton. Vér nem szokott lenni benne csak az állaga változik mindig. Napi egyszer legfeljebb 2x szoktam elmenni wc-re, de ritka a 2 alkalom. Az a lényeg, hogy a panaszok azóta hol erősebbek, hol pedig egyáltalán nincsenek. Illetve néha hányingerem is van, még hányás nem volt soha emiatt, de van hogy mondjuk 1 napig nincs étvágyam ettől. Egy időben 1-2 hónapja próbálkoztam ilyen gyógyteákkal pl: kamilla tea, borsmenta( mert az elvileg ibs-re jó, ha esetleg az van), illetve rövid ideig diófalevél teát is fogyasztottam. Amíg ezeket ittam nem voltak panaszaim, de nyilván ezeket sem lehet örökké fogyasztani így abbahagytam. Egyébként gyakran puffadok. Görcsölni nagyon ritkán szokott a hasam. Egyébként még azt vettem észre, hogy egy ilyen nagyobb dudor van a hasamon, jobb oldalt kb köldökkel egy vonalban, nem a köldöknél arrébb.

Ez ha erősen megnyomom fáj, illetve ha edzek utána kicsit nagyobbnak keményebbnek szoktam érezni és jobban is szokott olyankor fájni. Illetve ha hajolok, akkor is sokszor fáj. Egyébként mind két oldalt van ilyen dudor csak ami a baloldalon van az kisebb, az nem annyira szokott fájni. Szóval ennyit tudnék mondani. Tudom orvoshoz kell menni stb stb. Voltam, a gasztroentológián a tükrözés semmit nem mutatott, vértesztek jók, hasi ultrahang Ct is volt, azok se mutattak semmit. Vakbélgyulladással gyanújával vizsgáltak legelőször-az sincs. Szóval fáj, de még se találnak semmit. A háziorvosom azt mondta hülye vagyok--->pszichológus. Nyilván jobb dolgom sincs minthogy beképzeljem magamnak hogy fáj valamim. Egyébként erre felé nehéz olyan orvost találni aki nem szar le és foglalkozik a beteggel. Arra tulajdonképpen az orvosok semmit nem mondtak. Mutattam, hogy ottvan, de mint aki le se szarja..Szóval ezek alapján nektek van ötletetek? És hogy mi lehet az a dudor a hasamon? Egyéb vizsgálataim nem voltak, ha lettek volna akkor nyilván odaírom.


2020. dec. 7. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Fingom sincs mi az a dudor, de nem szokott hasmenésed lenni, kb sosem görcsöl a hasad, vér sincs a székletben. Ezek alapján semmi bajom, még IBS sem, csak kicsit érzékenyebb az emésztésed.

Simán lehet egyébként pszichés.

2020. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*semmi bajod
2020. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!