Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen életmódot érdemes...

Milyen életmódot érdemes folytatni annak, akinek colitis ulcerosája van?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném: NEM GOOGLE KIMÁSOLÁSRA VAGYOK KÍVÁNCSI

Nemrég diagnosztizálták(sajnos elég későn, ezért most komoly gyógyszerkezelésen vagyok) és örülnék ha valaki akinek szintén van, megosztaná a tapasztalatát.

Ami leginkább érdekel a gyógyszerek és adagolásuk, milyen diétát érdemes folytatni, milyen edzést, életmódot. Javulhat vagy a legjobb amiben reménykedhet az ember, hogy nem rosszabodik?



2020. dec. 10. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Követem!!!

Én előszőr 2019 nyarán voltam rosszul .. Akk kaptam ra antibiotikumot elmúlt viszont most 2020 márciusban visszajött azóta csak veres nyalkas a szekletem voltam tukrozesen ott állapítottak meg nekem is ugyanezt MESALAZIN tartalmú gyógyszert szedek azaz szteroidot, azota 2 havonta jarok orvoshoz o alulrol mindig megvizsgál nem lat semmit... októberben mondta h probaljam meg elhagyni a gyogyszert de amit kettot szedtem mar jott a fájdalom es a veres szeklet.... most csutortokon megyek vissza hozza de azota voltam a háziorvosnál aki irt meg gyogyszer szoval ujra 4et szedek.... csutortokon megyek ujra kivancsi leszek mit mondd

Igazabol en probalom ezt kizarni h van nekem, nem tartok diétát a rokonaim egyfolytaban elakarnak kuldeni természetgyógyászhoz .....

lehet h cannabis olajat fogok szedni jovore ra (Münchenbe kezelnek)

De idézem az magyar orvost akinél voltam : A Fekelyesvastagbelgyulladas kezelésében a gyógyszerek elobbre V alok az egeszseges életmóddal

2020. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem 4éve van ez a dolog, eleinte aranyérrel kezeltek. Sokáig nem akarták megcsinálni a vizsgálatot, aztán 2éve megcsináltattam magánban, de ott nem lett értékelhető, csak a mostani, amit szintén csak magánintézményben tudtam, mert az államiban 6-8hónapot kellett volna várni.

Arra már rájöttem, hogy kezeletlenül hagyva csak rosszabbodik, illetve, hogy 1-1,5évente egyszer van egy fellángolás kb 2hónapig tart, ezt szinte mindig nagy stressz vagy pl megfázás hozza elő.

Én Salofalkot és budenofalkot használok. A dokim csak annyit mondott, hogy a tejet hagyjam el és ne edzek. Még senkivel nem tudtam leülni és megbeszélni, hogy oké ez most van, szedem a gyógyszereket, de mégis hogyan tovább. Magamnak kell kitapasztalni az egészet?

2020. dec. 13. 10:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és 2hete kértem időpontot állami gasztroenterológushoz, február közepére adtak...
2020. dec. 13. 10:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Na én voltam ma az orvosnál és sajnos nem az én dokim jött be hanem egy másik, aki azt mondta h szedjek 4et akkor ezentúl ugyanígy majd jövőre menjek újra tükrözésre... addig jegyzeteljem h mikor mi a szitu ..

Ezenkívül 4 orvosnal voltam ebbol 2 azt mondta nem kell diéta semmi .. fogadjam el h ez van 3. szerint szedjek napi 6 dbt ha ennyire faj... a 4. Pedig teljesen elremitett h nekem az a legnagyobb feladatom az eletbe h bent maradjon a belem es h mindent ez a betegseg határoz majd meg az eletembe... kezdődik a gyász folyamat ilyeneket magyarazott nekem Akk megijedtem...

En is igy gondolom h magunknak kell ki tapasztalni... de megmondom oszinten en probalom teljesen kizarni elfogadom h ez van szedem a gyogyszert es kesz... diétát nem tartok es en is szoktam tornázni...nem akarok lemondani semmiről...

igazabol nem tudnak az orvosok semmit mondani csak h nincs ra gyógymód meg ... ezzel egyutt kell elni..

Nekem azt mondtak a terhesség segit majd rajta ... de eskuszom mar mikor elmegyek wcre Akk alig akarom megnezni is mi van ..... 23 evesen ettol szenvedni borzaszto erzes ...

2020. dec. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig dietazni kell, de az gyakorlatilag a Magyarorszagon szokasos etkezesi szokasokkal valo szakitast jelenti.

Megis Google keresest ajanlok, akar angol cimszavakat is dietaval kapcsolatban, es leforditanam.

Sajat kitapasztalas is kell persze. Igy ranezesre a tej, a sok gluten igenis rossznak tunik.

Legalabb olyan alapanyag lista kell, hogy mit nagyon ne, mit kifejezetten kene fogyasztani.

Szerintem az orvosok eleve remenytelennek, komplikaltnak tartjak dieta javaslasat, es inkabb leszarjak, mit eszel.

Meg ha nem is Crohn-betegsegrol van szo, szerintem hasonloan kell dietazni.

2021. jan. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a link angol, a hivatalos egeszsegugyi ajanlas. Nem azt mondom, hogy csak ez van a neten, de az orvosok nem adtak felvilagositast, ezert kuldom.

Megbizhato forrasbol kell tajekozodni.

[link]

2021. jan. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Idén 6 éve, hogy colitisem van, leírom a saját tapasztalataimat. A dokidat megcáfolnám: az edzés igenis segít ezen a betegségen. Nem azt mondom, hogy élsportolj és hajtsd magad, mint az állat, de a mozgás elengedhetetlen. Amikor tehetem edzőteremben kis súlyokkal edzek, emellett sokat sétálok, mozgok. A legtöbb helyen azt mondják, a mozgás segít a betegségen, persze amikor nagyon rossz állapotban vagy, akkor nem ajánlott; a tünetmentes időszakban viszont nyugodtan eddz. Amikor fellángolásod van, sétálj, tegyél kis kirándulásokat.

Étrend: a tejet én is elhagytam, csak rizstejet iszom, viszont ételeben ugyanúgy a tehéntejet alkalmazom. Az én szervezetem a fűszeres étkeket nem bírja (nagyon szeretem amgúgy) így azokkal óvatosan bánok, próbálok minél kevesebbszer engedni a csábításnak. Az alkohol sem jó barátja a colitisnek, jeles alkalmakkor 1-2 pohárral azért megiszok, de nyilván oda kell figyelni.

Én Salazopirynt szedek, emellett vitaminokat, vasat (FerroComp Forte vált be leginkább). A CBD olaj is hasznos, drága, viszont nagyon jó; rosszabb időszakban naponta használtam cseppek formájában, most tünetmentes vagyok, így hetente alkalmazom. Ha érzem, hogy fájdogálni kezd a hasam, nyákos a székletem, akkor először apróbojtorjánból készült teát iszok mézzel, mert képes visszaszorítani a gyulladásomat. A gyógytea kb 200-350 Ft bioboltban, tehát praktikus megoldás.

Összegezve: mozogj, de ne túl megterhelőn, próbálj változatosan étkezni, de figyelj oda a fűszerek használatára, teszteld melyik ételt hogyan bírja a szervezeted. Fontosak a vitaminok és a vaspótlás (laborvizsgálat ajánlott 1 évben párszor), alkoholt csak jeles alkalmakkor kis mennyiségben érdemes inni, gyulladáskor az apróbojtorján tea, CDB olaj hasznos társad lehet.

Érdemes a Facebookon belépni ebbe a csoportba: [link] - "IBD (Crohn - Colitis) Betegek Egymásért". Sok tanács, tapasztalat található a csoportban gyógyszerekről, orvosokról, étrendről, stb., a legtöbb tag nagyon segítőkész és támogató.

Remélem tudtam segíteni. Jó egészséget kívánok!

2021. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem eddig amire elég durván reagált az a tej, az energiaital, a testépítő edzés és a komoly stressz.

De nem tudom, hogy például tényleg érdemes lemondani a tejtermékekről teljesen? Vagy a paradicsomról/paprikáról? Azoknál nem érzek különösöbben semmit, de mivel komoly gyógyszerkezelés alatt vagyok, lehet hogy tényleg rontanak az állapoton.

2021. jan. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!