Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ALS korai fázisban is...

Az ALS korai fázisban is diagnosztizálható EMG-vizsgálat segítségével?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak kizárólag EMG vizsgálattal nem, illetve gyanút felkeltheti, de ehhez többféle vizsgálat szükséges.


CT, MRI :differenciáldiagnosztika

Lumbálpunkció : differenciáldiagnosztika

Izombiopszia: izombetegségek kizárása miatt

Laboratóriumi vizsgálatok: egyéb eltérések kizárása miatt

2020. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
De szepen kimasoltad a valaszt a wikipediarol...
2020. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Remélem nem igazolódott be az ALS. De ha bárkinek kérdése van, nyugodtan írjon privátot. 3 év gondozás van mögöttem ALS-es beteggel.
2021. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Körülbelül 1 éve vannak különböző neurológiai tüneteim, viszon több vizsgálaton átestem és nem találtak semmi kórosat. Valószínűnek tartom, hogy pszichés eredetű lehet, de feltételezem nem ALS, mert ennyi idő alatt már elgyenültem volna. Meg igazából csak az izomrángás ami annak a tünete és nálam is jelentkezik.
2021. szept. 6. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező? Egész pontosan milyen tüneteid voltak?
2023. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Két és fél éve írtam ki a kérdést, nyilván ha ALS lett volna, arról már tudnék.

El nem múló lábzsibbadás, bizsergés, enyhe izommerevség, izomrángások, és (ezt nem tudom jobban megfogalmazni) úgy éreztem, rezeg a lábam belülről.

Teljesen nem tűntek el a tünetek, de nagyon enyhék. Ha esetleg néha erősebbek, magnézium (min 500mg) + milgamma.

Szervi problémát nem találtak, így a neurózist tartom valószínűnek, de nem voltam pszichológusnál, így ez csak tipp.

2023. jún. 3. 03:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!