Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Motoneuron betegségeken kívül...

Motoneuron betegségeken kívül milyen neurológiai betegségek okozhatnak izomrángást?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Tanárom most mondta, hogy azt figyelte meg egy csomó okostelefon használónál, hogy az arcukon akaratlanul izomrángásaik vannak. Ő úgy fogalmazott, hogy olyan, mintha rágóznának, úgy húzogatják a szájukat és mindenki ugyanúgy. Elhatároztam, hogy meg fogom figyelni, igaza van-e.
2020. dec. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
1# hű de vicces vagy... Az csak reakció
2020. dec. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Lehet az oka elektrolit hiany (magnezium). Ezen kivul van mas nem rosszindulatu oka is az izomrangasnak, van egy BFS (benignus fasciculatio szindroma) nevu folyamat is. Az ALS (mint fo motoneuron) az esetek donto tobbsegeben nem izomrangassal kezdodik, hanem izomgyengeseggel. Mindenkeppen erdemes neurologus szakorvost felkeresni, amennyiben az elektrolit szintek rendben vannak (ezt a vervetelt a haziorvos is tudja kerni).


En mar ket eve izomrangok, es vagyunk itt meg egy paran.

2020. dec. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére izomgyengeséget nem tapasztaltam, súlyós edzés közben biztosan észrevenném ha lenne, az ENG és EMG vizsgálat pedig negatív lett. Nyilván ha racionálisan gondolkodom nem ALS, de sajnos néha eléggé pánikolok tőle. Nyaki, derék MR is negatív, hátha elküld az orvosom egy új vérvételre, mert a szeptemberiben nem volt semmi kóros eltérés. Ha pedig az is negatív, akkor a koponya MR-en kívül nem tudom mi jöhet még szóba.

Lábzsibbadással és végtagmerevséggel kezdődött, majd nem tapintható "rezgés-szerű" érzés a lábfejemnél, talpamnál és lábujjaimnál, majd utána jött a fasciculatio testszerte. A neurológus által végzett vizsgálatok közül egyedül a reflexeim kórosak (hyperreflexia).

2020. dec. 15. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Mit ertesz hyperreflexia alatt? Arcon rugtad a dokit amikor megutott a kalapaccsal? Szimmetrikus? Vagy klonus is volt (bokanal rangas)? Koros reflexek - Babinski?


A negativ EMG es az izomgyengeseg hianya kizarj az ALS-t.

2020. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

ezzel tudok szolgálni


Arcon nem rúgtam éppen, de igen élénkek voltak a reflexeim. annyival kiegészíteném a csatolt képet, hogy vannak rezgés-szerű, nem tapintható érzéseim amiket el is mondtam, 95%-ban a lábfejem, talpam és lábujjaim körül, de ez nem izomrángás. Emellett van az izomrángásom ami ugyebár látható és tapintható, 80%-ban ez mindkét alsó végtagomon: a combomon, vádlimon és lábfejemen (nagylábujjam körül, ez csak jobb oldalon).


lehet rosszul használom a végtagmerevség kifejezést, úgy értem, hogy amikor egenesen kinyújtom (pl nyújtott lábbal hajolnék le a földig), akkor megfeszül és kicsit fáj is (nyilaló, talán szúró), nem vagyok benne biztos, hogy az izmom feszül ilyenkor, talán szalagok, de nem értek hozzá, nem vagyok orvos. Ez azért is lepett meg mert amatőr szinten néha-néha focikapus voltam és tudom, hogy előtte hajlékony voltam. Ez volt az első tünet a lábak legaljának szimmetrikus (talán baloldali túlsúllyal) bizsergése mellett.


Egyébként esténként (de csak esténként, feltételezem a fekvő helyzet miatt) amikor fekszek gyengének és nehézkesnek érzem a szorításom (nem magát az izmaimat, hanem a szorításomat). Reggelente a karom is el van zsibbadva, bár nem tudom, hogy ez mennyire "kompatibilis" információ a többi panaszhoz.

2020. dec. 15. 18:58
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

En sem vagyok orvos, de amit olvastam aszerint az erzeszavarok nem jellemzoek az ALS-re (ott a mozgatoidegek serulnek nem az erzok), ill. negativ EMG azt kizarja.


Laikuskent, furcsa, hogy ez az egesz egy hirtelen nyakroppanassal kezdodott, de nem talaltak semmit a nyaki es derék MR-en.


Mi most az orvos velemenye, milyen diagnozis?

2020. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még nincsen diagnózis, egyik rokonom klinikán dolgozik aki ismeri a neurológust akihez járok, így szerencsére foglalkoznak velem annyira amennyire az ideális lenne mindenkinek. Igazábol nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy a nakroppanás miatt van, hiszen az csak látszódna az MR-en vagy idegsérülés miatt az ENG-n.

Igazából már csak két dologra tudok gondolni és mindkettő jobb mint az ALS (mondjuk mi nem?). Egyik az SM, másik pedig Wilson-kór. A Wilsonra azért gondolok, mert ugye minden negatív lett, az pedig nem neurológiai betegség, csak olyan tüneteket produkál. Nyilán mondjuk erre kevés az esély mert nagyon ritka.

2020. dec. 15. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Wilson-kor ha jol olvasom legtobbszor 30 elott kiderul (nem tudom hany eves vagy), ill sokszor vannak bulbaris tunetei is (beszed, nyeles stb).


SM gondolom a koponya MR-rol kiderul, de SM-re nem jellemzok a fasciculaciok.

2020. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
21 vagyok. Igazából úgy tudom ahány SM, kis túlzással annyi tünetegyüttes.
2020. dec. 16. 02:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!