Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat enyhe neutropéniát?

Mi okozhat enyhe neutropéniát?

Figyelt kérdés
Üdv! Enyhén csökkent a vérképemben a neutrofil granulociták abszolút értéke, legutóbb 1,77 volt,(2- normális) de az utóbbi két évben ez ingadozóan megjelenik a vérképemben, egyszer 1,6 máskor pedig 2 fölé megy... Ezzel együtt (vagy emiatt) a fehérvérsejtszámom enyhén csökkent 3,9 (4-11-ig jó). Nem tudom mi okozhatja, akut tüneteim nincsenek, voltam hematológián, volt hasi uh, mellkas ct, minden negatív. Van valakinek hasonló tapasztalata, hogy nyomon van követve de nincs ok? Azt mondta a hematológus doktornő, hogy 1,5 alatt kellene aggódni...

2021. jan. 26. 04:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ugyanez a problémám. Neutrofil értékem már 1 éve folyamatosan 1.7-1.8 között van, egyszer ment fel 2 fölé, amikor egy enyhébb fertőzést elkaptam, amúgy mindig 1.valamennyi. Nekem emiatt a limfocita értékem is magasabb a kelleténél (%-os arányt nézve, darabszámra amúgy normális). Én is voltam uh-n, de semmi nem derült ki, valamint ezen kívűl nekem jó a vérképem. Fehérvérsejtek értéke 6, valamint a többi értékem is rendben van. Az orvos szerint akkor kell aggódni, ha pl a vörösvérsejtek is csökkennének és/vagy a vérlemezkék száma. Magában a neutrofil csökkenés elvileg nem jelent komolyabb betegséget. Ennek ellenére én sem vagyok megelégedve ezzel a magyarázattal. Jó lenne az okot kideríteni, szóval én mindenképp utána fogok járni.
2021. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem hasonló a problémám. Mindig alacsony fehérvérsejt, de más eltérés nincs. Azóta ti hogy vagytok?
2022. dec. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!