Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudhatom, hogy ez...

Honnan tudhatom, hogy ez hüvelyi folyás vagy vizelet?

Figyelt kérdés
Éjszaka nagyon sok vizeletem termelődik, általában 2-3 alkalommal ki kell mennem pisilni, ilyenkor rendes mennyiség ürül, gyakorlatilag színtelen. Megfigyeltem, hogy teljesen szabályosan 3 óránként ébredek fel. El fogok menni orvoshoz, mert emiatt nem tudom kialudni magam, állandóan fáradt vagyok, alig tudom ellátni a feladataimat. Viszont ami még jobban aggaszt, hogy időnként apró (kisujj körömnyi, vagy annál kisebb), szabálytalan alakú nedves foltot látok a bugyimon reggel. Általában akkor, ha egész éjjel kijártam és a sokadik felébredés után, reggel megyek ki. Nem volt vizeletszaga, viszont nagyon gyorsan megszáradt és nem hagyott nyomot maga után nyomot. A hüvelyváladék szerintem hagy nyomot, mégha csal halványan is és nem száradna ilyen gyorsan, pillanatok alatt, mert sűrűbb. Sajnos meg is izzadok éjszaka, síkos a bőröm a mellkasomon, ágyékban, szeméremdombon is izzadok, hajlatokban. Ha izzadság lenne, szerintem az nem csak ilyen kis folt lenne. Nagyon félek, hogy inkontinencia. Hogyan tudnám eldönteni, hogy az-e? Napközben néha többször járok, néha nem. A mennyisége nem sok, sokkal kevesebb, mint éjszaka, de egy ideje teljesen színtelen, kb.két hete minden vizeléskor, éjjel és nappal is, teljesen színtelen a vizeletem, olyan, mintha víz jönne belőlem.

2021. febr. 13. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A hiedelemmel ellentétben a vizelet normális, egészséges színe halványsárga (amennyiben kellően hidratáltak vagyunk). Amennyiben a folyadékfogyasztásunk normális (2-3 liter/nap) és teljesen átlátszó a vizelet, az gondot jelez, mivel a vesék nem szűrik azt meg, csak simán áthalad rajtuk. Mindenképpen fordulj orvoshoz!
2021. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Felmerült bennem, hogy cukorbetegség vagy vesebetegség. Cukorbetegség miatt azért színtelen, mert az ember sokat iszik, mert szomjas a magas vércukor miatt. Én a normál 2l vizet iszom csak meg. Arra gondoltam, inkontinencia. De az nem változtatná meg a mennyiségét és a színét. Éjjel-nappal színtelen és éjjel sokkal több, mint nappal. Nappal a normálisnál kevesebb, éjjel annal több. Olyan is volt, hogy sikerült végigaludnom 6 órát (annál többet még sosem tudtam pisilés nélkül végigaludn) és reggel, a reggeli első vizeletem, ami normálisan a legtöményebb, 6 óra alvás után is teljesen színtelen volt.
2021. febr. 13. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Már csak az a kérdésem, hogy ha ez egy ideje fennáll, orvos miért nem látott még?
2021. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő és építő szándékú hozzászólást, kedves 3-as. Második hete színtelen folyamatosan a vizeletem, az éjszakai kijárkálás is.kb.ennyi ideje áll fenn gyakran, kb.heti 3-4 éjszaka. Orvosok azt mondták korábban, hogy azzal a tünettel kell foglalkozni, ami két hétnél régebben fennáll, mert ez jelenthet betegséget. Korábban, időszakosan is voltak ilyen tüneteim, nem folyamatosan. Évekkel ezelőtt. Akkor jártam háziorvosnál, belgyógyásznál, endokrinológusnál, nefrológusnál. Minden leletem normális, azt mondták, nincs betegség a háttérben. Hosszabb szünet után kb.két hete előjött, a kialvatlanságtól alig élek. Letelt a két hét, viszont ma fog megjönni a menstruációm, így a következő kb.egy hétben nem tudok értékelhető vizeletmintát adni. Miután remélhetőleg kielégítő választ adtam a számonkérésedre, esetleg a kérdéshez is hozzá tudsz tenni valamit?
2021. febr. 13. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán, mivel nincs hüvelyem. Majd más valaki szívesen segít a kérdéseddel kapcsolatban. :)
2021. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit keresel itt? Húzzál innen.
2021. febr. 13. 14:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Indorító vagy! Beteg embereken poénkodni a legalja. Ugye tudod, hogy az Isten nem ver bottal! Vigyázz, nehogy így járj! Senki, de senki nem marad egészséges örökre, te sem.
2021. febr. 13. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Te mirol beszelsz? :D Az elso valaszt is en irtam, megis hol poenkodtam?
2021. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 8-as (és 1-es), ha nem te irtad az 5-öst. Aki smile-t rakott a mondat végére. Nem vicces,és a :) nem annak szólt, hogy nincs hüvelye.
2021. febr. 13. 14:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta? Találtak valamit?
2023. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!