Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aurás migrén tapasztalatok?

Aurás migrén tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Körülbelül 5 éve van migrénem, régebben is voltak már gyerekként fejfájásaim gyakran. Már kb fél éve nem volt, de most újra jött egy, elég ijesztő volt. Beszédzavar, látáskiesés, hányás, ujjak zsibbadása.

Van esetleg valaki ugyanilyen tapasztalatokkal? Gyógyszeren kívül (Én Calvina-t kaptam neurológustól) hogyan szoktátok gyógyítani, kezelni?



2021. márc. 9. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
És ez mi? Még sose hallottam róla. Nekem csak a rohamoldó segített.
2021. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értágító, migrénre gyógyszer
2021. márc. 9. 17:21
 3/9 anonim válasza:
Édesanyámnak is sokszor van sajnos auramigrénje. Neki semmilyen gyógyszer nem segít, csak az Algopyrin. Sok mindent kipróbált már, de mindenképp orvosi vizsgálat lett a vége.
2021. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem pont ezek a tüneteim. Első terhességem alatt jelentkezett először. Igazából ilyenkor nem fáj a fejem. Szédülök, zsibbadok és nem tudok rendesen beszélni, mert elfelejtem a szavakat, a látásom meg olyan lesz mintha a napba néztem volna bele. A vérnyomásom sosem magas, 110/65 körül szokott lenni. 5 év alatt 8x jelentkezett.
2021. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is ugyan ez van, borzalmas 😣
2021. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"De jó", hogy vannak mások is! haha

Sok egészséget kívánok mindenkinek!

2021. márc. 28. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:

köszi :)


Egyébként nekem a forró fürdő szokta elmúlasztani a legjobban a migrént

2021. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt eddig kétszer 1 évben! Elég ilyesztő volt mert ilyen csőlátásom lett egyik pillanatról a másikra illetve ilyen cikcakk szerűségeket láttam kb 45 percig. Utána meg rettenetesen fájt a fejem. Nincs megállapítva hogy migrén, de gondolom az.
2021. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem fejfájás nélküli aurás migrénem kb 3-4 alkalommal volt. Egy farkasfog szerű fenyes alakzat vonult végig villogva a látóteremen. Kb 30 percig tartott az epizód. Más tünet nem kísérte. Talán egy kis gyengeség de lehet az csak azért volt mert megijedtem. Az orvos azt mondta van, hogy nem társul hozzá fejfájás. Ha ritkán van nem kell foglalkozni vele. Én dolgoztam is miközben alig láttam mert muszáj volt.
ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!