Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki már átesett a koronavíruso...

Aki már átesett a koronavíruson, hány éves, volt-e alapbetegsége, milyen tünetei voltak, meddig tartott, maradt-e utána valami?

Figyelt kérdés

2021. márc. 10. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Férjem. 30 éves, jó fizikumú,dohányos. Alapbetegsége nincs. Egy hétig volt gyenge meg fájt a háta,mellkasa. De több mint egy hónapig se szagok se ízek. Ez még az első hullám alatt történt,azóta szerencsére semmi. Én vagy nem kaptam el, vagy tünetmentes voltam,mert semmi bajom nem volt.
2021. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Novemberben, 38 éves, kezelt magas vérnyomás


Tünetek:

- 3 nap nem-magas láz

- kb egy hét durva fáradtság és szaglás tompulás

- két hét köhögés. Változó, de enyhe légszomj

- utána kb egy hónapig többször, de csak 1-2 órára visszatérő enyhe légszomj és fáradtság


Azóta semmi tünet. EKG, vérkép oké.

2021. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

26 éves vagyok, nő, Hashimoto (autoimmun pajzsmirigy, nem olyan rossz, mint amilyennek hangzik)

1-1,5 hétig voltam beteg, nathaval kezdődött, erős szemfajas és derékfájás, fejem is hasogatott, ízületi fajdalmain voltak, szaglasom nem volt stb

Egy dolog maradt vissza: a hús illata teljesen megváltozott

2021. márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

November elején estem át rajta.

48F vagyok, nincs alapbetegségem. Két napig voltam lázas, azt gyakorlatilag végigaludtam. Utána már otthon elvoltam. Nem egyenletes folyamat a gyógyulás. A következő 10 napban még két alkalommal volt lázam, akkor ágyba is feküdtem. Reggelenként kicsit köhögtem. Egy hétig nem éreztem ízeket és szagokat. Többször is rám tört erős fejfájás. Ennél nagyobb bajom nem volt.

A vége felé már a kertben tollaslabdáztunk a gyerekekkel, hogy a karantén könnyebben teljen.

2021. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
1 hónapja hogy elkaptam, 2 hetet szenvedtem, kisebb tünetekkel, ami durva és zavaró volt az mellkasi fájdalom, nátha fél napos volt, láz 37 max... (hőemelkedés) (olyan ember vagyok akire sima betegségnél sem jellemző a láz...) fáradtság, szívdobogás érzése...lejárt a karantén, visszamentem dolgozni de messze nem vagyok a régi... 2 hétig úgyahogy nem volt baj, 1 hete megint visszajött az ízületi fájdalom, mellkas fájdalom (szerencsére nem köhögök nem fuldoklok) eléggé szarul hat a közérzetemre, a lég meglévő bipoláris zavarom tüneteit is eléggé felerősíti. Voltam kivizsgáláson, elvileg minden tiszta, az orvosom hallott a post/long kovid szindrómáról, de mivel ez még egy nem elfogadott betegség, és nagyon gyerekcipőben jár nem is tud rá kezelést... Szaglásom azóta is csak 20%- ra ha működik... Nem tudom mikor fogok teljesen felépülni... A legrosszabb, hogy vannak olyan pillanatok mikor semmilyen aktivitástól is úgy elfáradok és dobog a szívem, hogy majd kiugrik... Ülök és rosszabb minőségben élem az életem, és várom mikor fog elmúlni. Az sem segít, hogy nálunk a korlátozások olyan szigorúak, hogy max munka, üzlet, és mehetsz haza, ha céltalanul vagy kint, birság... Rettenet, ateista vagyok, de imádkozom, hogy elmúljon ez az egész. Nemtudom felépülök e valaha... 26F
2021. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

33 éves nő, nincs alapbetegségem vagy túlsúlyom. 1 hétig voltam nagyon kimerült, igaz 1 és 3 éves gyerek mellett nem is tudtam rendesen pihenni. Ezalatt 1 nap volt láz, egyébként egyik nap a fejem fájt, másik nap a torkom, hol az orrom folyt és dugult el, esténként száraz köhögés, 1. hét végére szaglásvesztés. 1 héten túl már csak a kis fáradtságérzet és a köhögés maradt, 2 hét után az erőm úgy éreztem visszanyertem. A száraz köhögés megmaradt 5 hétig, nagyon lassan és fokozatosan múlt el, de nem volt légszomjam, inkább volt idegesítő mint aggasztó. Aggódós vagyok úgyhogy én tüdőgyógyász, kardiológia kivizsgáláson és vérvételen is voltam, de nem maradt utána szerencsére semmi, nem is érzek semmi különöset.


Férjem ugyanennyi idős kis túlsúllyal és asztmával, de nála is hasonló lefolyású volt a dolog. Fent említett gyerekeim 1 nap lázzal és egy kis hasmenéssel megúszták.

2021. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
köszönöm, hogy lepontoztak nem tudom mire fel :)
2021. márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7

Gondolom a vírustagadók ügyködnek.. ne adja az ég,hogy elkapják és esetleg rosszabbul járjanak. Volt kollégáim átvezénylődtek a covid oszályra mert nem volt nővér,így első kézből tudom,mi megy ott sajnos.

2021. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
51 éves nő, anaemia perniciosa kezelt alapbetegség. Egy napig volt hőemelkedésem, utána két hétig követték belőlem a hajtást, ennyi. Influenzásan betegebb voltam.
2021. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Tavaly május végén 22 évesen estem át rajta, influenza szerű tünetekkel, 3 napos 38.5 fokos lázzal, se torokfájás, se orrdugulás, egyébként, ha már orrdugulás anno pont az influenza okozta szövődmény eredményeképp egész középiskolás koromban elkísért, ehhez képest a Covid kutya füle volt, igen, volt szaglás vesztés, ahogy a náthánál is van, csak ott még az orrom is bedugul, eléggé fel van fújva ez, a félelem az, ami itt öli az embereket, ebben biztos vagyok. Nem kell pánikolni, ez a legfontosabb! Égetőbb probléma, hogy így tönkretették az évtizedek alatt az eü-t. 23/F
2021. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!