Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szavazással. Vírus? Veletek...

Szavazással. Vírus? Veletek is régebben, évekkel ezelőtt többször előfordult, hogy amikor náthásak vagy influenzások voltatok, akkor nem éreztetek szagokat, ízeket?

Figyelt kérdés

Tehát nem a covid19-re gondolok, hanem annál korábbi években történtekre.



Többször is megfigyeltem magamon évekkel ezelőtt, hogy amikor náthás vagy influenzás voltam, nem érzékeltem ízeket és szagokat napokig.



2021. ápr. 11. 08:11
A kérdező szavazást indított:
Nem fordult elő velem soha.
Egyszer már tapasztaltam korábban is.
2-5 alkalommal tapasztaltam.
6-10 alkalommal tapasztaltam.
Csak a covid 19-nél tapasztaltam ilyeneket.
Amúgy sem érzek illatokat, ízeket.
10-nél többször átéltem.
44 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha eldugul az orr, mi a francot érezne bárki is?

Semmi köze a covidhoz, ez nem a covid sajátságos tünete. Gondolom erre irányul a kérdés. Vagy húsz éve nem voltam influenzás, de náthás gyakran, és olyankor soha nem érzek ízeket illatokat amíg tart a náthás tünetek. És nem voltam még covidos.

2021. ápr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Velem többször előfordult már ilyen, volt amikor csak a szaglásom ment el, de volt amikor az ízeket sem éreztem egy darabig, sőt, volt amikor egy-két hétre szaghallucinációm lett nátha után, idegesítő, erős füstölő szagot éreztem egész nap az orromban.
2021. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Kedves #1-es válaszoló!


Akkor Te még nem voltál covidos. (szerintem)


Teljesen más a covid-jellegű szaglás és ízvesztés, mint a sima náthás orrdugulás.



Covidosnál a körömlakkba dughattam az orrom,akkor sem éreztem semmit!!

2021. ápr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hellmano ***** válasza:
28%
Több, mint 15 éve nem voltam influenzás vagy taknyos meg ilyenek, de arra biztosan emlékszem, hogy a szaglásom nem ment el emiatt.
2021. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Természetes. Aki náthás, influenzás, annak gyulladt állapotban vannak a nyálkahártyái, ez pedig jelentősen rontja az ízlelés és szaglás hatásfokát.
2021. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha légúti fertőzésed-gyulladásod van, akkor a nyálkahártya megduzzad, ami, ha olyan mértékű, akkor természetesen az az ízlelésedre és szaglásodra is kihatással van. Igen, én is voltam már többször is olyan náthás, ahogy nem éreztem ízeket, illatokat. Viszont voltam covidos. És teljesen más volt. Nem voltam náthás és úgy nem éreztem sem ízeket, sem illatokat. Teljesen más érzés a kettő.
2021. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
A covidnál nem volt bedugulva az orrom egyáltalán, teljesen átjárt a levegő az orromon, enyhe zsibbadást éreztem az orromban, bizsergés félét, és mintha hideg levegő fújna át rajta De közben illatot semmit nem éreztem! Befújtam spay-vel semmi, kávé illat semmi, ez pár napig tartott az íz vesztéssel együtt. Aki nem volt coronás, mint az első válaszoló, az honnan tudja összehasonlítani miben különbözik a covid a sima megfázástól?
2021. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 qkker1 ***** válasza:
100%
Velem még nem fordult elő soha, de van olyan ismerősöm, akinek valami fejlődési "defekt" miatt soha nem volt szaglása, és az ízeket is csak minimálisan érzi.
2021. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.Akkor ő nyilván nincs elhízva.
2021. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 qkker1 ***** válasza:
Meglepő módon hajlamos a hízásra, de sportol.
2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!