Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Duzzadt nyirokcsom...

Mit tegyek? Duzzadt nyirokcsomót találtam az egyik hónaljban .

Figyelt kérdés

Mi a teendő ?

Jelenleg külföldön tartózkodom, itt élek viszont nem elég ideje ahhoz, hogy gond nélkül el tudjak menni szakorvoshoz ( mivel a házi orvos úgyis oda küldene tovább ) nyelvtudás hiányában .


Mi lenne a teendő ha nincs már magyar Taj kártyám, de egyébként is privat úton szeretnek elmenni mivel állítólag jobb és gyorsabb is .

Nem tudom pontossan, hova kene fordulnom. Valaki tudna ebben segíteni? Rákszűrés vizsgára szeretnek elmenni, nem voltam meg soha. Ez a csomó már nem először jelent meg ugyanitt, pár nap után mindig eltűnt, viszont most már huzamosabb ideje nem tűnik el és nem is csökken méretre .


Elegge aggódom .

24F



#orvos #nyirokcsomó hónaljban
2021. máj. 4. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora az a csomó?

Fáj?

2021. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak felsértetted borotvával vagy begyulladt a dezodortól. Azoktól beduzzadhat a bőr és könnyű össze téveszteni a nyirokcsomóval. Ha rák lenne, az összes nyirokcsomódon kéne érezned.
2021. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most tértem át dezodorra az eddigi stick helyett használom, eletemben először (kényszerből, mivel elegge izzadtam a stick ellenére is).

Borotvalom a honam alját felhavonta egyszer, hogy azért kulturált maradjon, magában nem faj egyáltalán, max ha megnyomkodom de akkor sem vészesen .

A heremnél is előjött egy időben ezzel, viszont az el is tűnt (borotvalkozas után jött elő, pedig mindig uj borotvát használok, szóval tisztaság adott)


Hova lehetne ilyen esetben fordulni magán úton Magyarországon ?

Mivel május vége fele mindenképp menni fogok Magyarországra így szerintem elmennék egy szűrésre is, csak nem tudom milyen úton kene elondulnom ez irányba . Elegge aggódom . Nagynénim mellrákban hunyt el pár éve .

2021. máj. 4. 16:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Alkoholmentes sticket használj, akkor nem lesz izzadságszagod.

Begyulladt szőrtüszőtől is lehet csomó. Mindenképpen nézesd meg

belgyógyásszal.

2021. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ha a herédnél is van, azonnal fordulj urológushoz.

Hazajössz, a lakhelyed szerint háziorvoshoz kell menned. Ha nincs kartonod, akkor is köteles fogadni. Beutal kémiai vizsgálatokra, vér és vizelet vizsgálatok. Ne pánikolj, gyere haza mielőbb, ne várd meg a hó végét.

2021. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A heremnél elmúlt, az borotvalkozas után jött ki szinte másnap .


A honam aljában pedig elkezdett össze menni a csomó, de meg tisztán érezhető . Ezzel elmegyek legközelebb a hónap vegen tudok csak anyagi okok miatt.


Covid végett nem tudok csak “hétvégére” hazautazni, és kettő hét karantén esetén valószínűleg megkockáztnám az állásomat, így várnom kell amíg nem lesz a határ szabadon járható . Az pedig anyagilag nem férne bele hogy munkanélküli legyek, már ha gyógyításra is kell pénzt alapoznom..


Jelenleg nekem nincs se magyar lakcimem se Tb-M így valószínű el se látnak államilag ( az hogy kötelező vagy sem, ezt nem tudom de egyik barátomat konkrétan hagyta volna az állami eü. “Megdögleni “ szóval erre nem alapozhatok.

2021. máj. 6. 05:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Mekkora? Csak egy van? Fáj? Tömött vagy puha ? Láz, fogyás , étvágytalanság van? Mióta van meg?
2021. máj. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma reggelre eltűnt teljessen, fogyás nincs de hízás igen ( 1 év alatt +15% kg)

Kemeny és tömött, étvágytalanság az van, napi 1 max 2x eszek nagyobb adagokat, láz az nincs viszont krónikus fejfájás igen, de az lehet az időjárás miatt is.

Kb másfél hónapig volt meg ma reggelig.

2021. máj. 7. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!