Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sokáig bent maradt kullancs...

Sokáig bent maradt kullancs esetén mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Múlt hét szombaton szerezhettem egy kullancsot, melyet csak ma vettem észre és vettem ki. Nagyjából egy centiméter átmérőjű piros folt veszi körül a csípés helyét. Van okom aggódni? Tehetek valamit vagy tényleg várni és figyelni kell? Nincs jobb és gyorsabb megoldás kideríteni, kaptam-e tőle valami "ajándékot"?


Nagyon kicsi volt, talán 2,5 milliméter hosszú és 1 széles, ez jelent valamit?



2021. jún. 3. 03:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%
Orvos mihamarabb. Körzeti orvos kiszedi. Ne várj, mert nem jön ki. Szerencsés vagy, hogy nem vagy még beteg, tálán ennyivel megúszod.
2021. jún. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudod kiszedni kullancskanállal, akkor csak az marad hogy lekened zsírral a potroháját és akkor kihátrál magától
2021. jún. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Soha senki ne csinálja amit a 2es javasol!

Kérdező, csak figyeld a helyét, nem biztos hogy régi a kullancs. Nekem is be szokott pirosodni egy nap után is, utána kb. 2 hét alatt elmúlik. Páromnak kb. a helye se látszik miután kiveszi. Van aki érzékenyebb rá, de ez nem jelent semmi bajt.

Ha nagyobb lesz a kör, terjed, vagy lyme kór tünet (képeket találsz a neten) gyanús lesz, akkor azonnal orvos. Sok most sajnos a kullancs az enyhe tél miatt.

2021. jún. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert miért ne csinálja? Ha nem tud elmenni orvoshoz és kitépni se tudja hogy benne ne maradjon a feje, akkor? Hagyja benne saját magában?

A lepontozást visszakaptad. Ez nekem is megy.

2021. jún. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

[link]


Tessék, itt például leírják miért nem szabad a kullancsot kenegetni, nyomorgatni. De számtalan más helyen is utána olvashatsz. Szívesen.


Én amúgy cérnával veszem ki, ez vált be a legjobban, és mindig kéznél van. Még a legapróbb kullancsnak is 90%ban kijön így a feje, ha egy egyszerű csomót kötsz a "nyakára", minél közelebb a börödhöz, és gyorsan kihúzod.

2021. jún. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Kettes-négyes, te ostoba vagy és még okoskodsz is.

Ha a kullancs potrohát bekened visszaöklendezik mindent amit addig elfogyasztott. Ennél minden jobb, még az is ha megvárjuk amíg a kullancs jól lakik és magától távozik.

2021. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes és kevésbé értelmes válaszokat. Az eltávolítás már megtörtént mielőtt a kérdés kikerült, de ezt le is írtam. A kérdésem inkább arra irányult, van-e mód az esetleges fertőzés mihamarabbi felderítésére vagy tényleg csak hetek alatt derül ki hogy jön-e valami folt vagy ilyesmi?


Azt pedig sajnos azt hittem már mindenki tudja, hogy nem kenegetjük a kullancsot semmivel, kedves 2-4.

2021. jún. 3. 10:50
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

"Tessék, itt például leírják miért nem szabad a kullancsot kenegetni, nyomorgatni. De számtalan más helyen is utána olvashatsz. Szívesen."


Aham értem. Te mindent elolvastál, csak éppen a kérdést nem, miszerint a kullancs SOKÁIG bennmaradt. Tehát ha ezért nem akarod lekenni, mert biztos mégtöbb vírust köp beléd, akkor rossz hírem van: ebben az esetben ezen már réges-rég túlvagy!

Értő olvasás barátom.


"Én amúgy cérnával veszem ki, ez vált be a legjobban, és mindig kéznél van. Még a legapróbb kullancsnak is 90%ban kijön így a feje"


Mi alapján is állítod, hogy 90 százalékban kijön a feje, pláne ha már jó sokáig benned van?

De még ha így is lenne, mi legyen annál a 10 százaléknál, ha beszakadt a fej? Gondolom ők a járulékos veszteség, igaz? Ahol fát vágnak, ott röpül a forgács ugye.

A mínuszt pedig helyből kaptad.


"Kettes-négyes, te ostoba vagy és még okoskodsz is."


Jééé! Kiszólt a lyuk a gödörből!


"Ha a kullancs potrohát bekened visszaöklendezik mindent amit addig elfogyasztott. Ennél minden jobb, még az is ha megvárjuk amíg a kullancs jól lakik és magától távozik."


Téged is tanítsalak meg olvasni, fogyatékos? A kérdésben olyan kullancs szerepel, ami már jó ideje benn van, addigra, kis komám, már az összes létező kórokozót megkaptad tőle. De ez ne zavarjon, vekengjél csak tovább!

Te is kaptad a mínuszt, helyből.


Kérdező, tőlem azt csinálsz, amit akarsz, ha beszakad a feje, nem én fogok visítani az ügyeleten mint a vágási malac.

2021. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
És mi van ha beszakad a feje hülyegyerek? Megsúgom semmi. Teljesen ártalmatlan dolog, pár napon belül kilökődik magától. Ügyeletre ilyennel meg csak az idióták mennek.
2021. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Az van, apafej, hogy a beszakadt fej ugyanúgy okozhat gyulladást, fertőzést, mint mondjuk a bőr alá került szálka, vagy tengerisün tüskéje. Itt is írják mellesleg, hogy a beszakadt fejet minél előbb el kell távolítani, de bizonyára ők is mind hülyék, te vagy a diliház helikoptere egyedül.


[link]


Persze, csak úgy kilökődik magától, a kötőszöveti manók fogják, és hóóó-rukk...

Gratulálok, fogyatékos. Lábon hordod ki az agyhalált.

2021. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!