Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A megfázás és influenza...

A megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére, vény nélkül kapható, tasakos porkészítmények C-vitamin tartalma nem vész kárba, amikor az alkalmazási leírásnak megfelelően forró, azaz 65-70 Celsius-fok feletti hőmérsékletű vízben oldjuk fel?

Figyelt kérdés

#megfázás #influenza #C-vitamin #tasakos porkészítmény
2021. dec. 31. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy része mindenképpen. De van bennük bőven szerintem.
2021. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem igen, és nemcsak egy része.

Az előttem válaszoló "van benne bőven" azért nem helyes, mert mindegy a mennyiség, ha a hő hatására lebomlik, megsemmisül a C vitamin.

2021. dec. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az összes ilyen por csak C vitamin meg fájdalom/lázcsillapító.

Ami nekem tényleg használt, az ez:

[link]

2021. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 De, csak egy része. Nem bomlik le az összes, vannak erről tanulmányok, hogy mennyi C-vitamint találtak hőkezeléssel tartósított élelmiszerekben pl. Csak elkezd bomlani 50 fokon, de az nem azt jelenti, hogy egyszerre szétesik az összes aszkorbinsav molekula, meg közben folyamatosan hűl is a folyadék.
2021. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!