Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi a normális vércukorszint?

Mennyi a normális vércukorszint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónapja szültem, terhességi cukrom volt, és még nem jutottam el ellenőrző terhelésre, ezért os méregetem a cukrom, ami kicsit aggasztó.. Éhomi mindig jó 5,5 alatt van.. Most meg voltam fázva rendesen nem tudom az befolyásol e. Reggeli után fél órával 9, reggeli után egy óra múlva 7,3 és reggeli után 1,5 óra után 6,3 lett.. Reggeli egy szelet tk kenyér tojással egy nagy bögre tea (cukorral ízesítve).. Normális ez az érték? Nem túl sok a 9 reggeli után fél órával? Vagy a megfázás is befolyásolja? Maradjak meg a diéta mellett míg nem jutok el terhelésre?



2022. márc. 9. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez eddig teljesen normális fiatal emberre jellemző érték. Étkezés után 1,5 órával a vércukor szint csak cukorbeteg embernél marad 10 mmol felett, akkor is csak abban az esetben, ha az étel viszonylag sok szénhidrátot tartalmazott.
2022. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan 2,5 értéket emelkedhet az étkezés előttihez képest, max. 8-ig kellene felmennie. 1,5-2 óra múlva pedig vissza kellene térnie a kiinduló értékhez, az is magas volt neked egy kicsit. Esetleg próbálj meg édesítót tenni a teába, akkor szerintem nem lesz gond.
2022. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Reggeli után fél órával a 9 sok. A teából hagyd el a cukrot, használj olyan édesítőt, ami a terhességed alatt is.

A kenyér túlnyomó többségben tartalmaz tk lisztet? Mert az is befolyásolhatja, ha 50% alatt van a kenyérben. Illetve az 1 szelet általában kevés és nem ettél hozzá semmilyen lassító zöldséget.

2022. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!